خانه » اخبار روز » اجتماعی » تبدیل پارکهای تهران به خلوتگاه اختلاط دختران و پسران! + عکس

تبدیل پارکهای تهران به خلوتگاه اختلاط دختران و پسران! + عکس

در حالیکه وجود پارک ها در مناطق مختلف شهری از ملزومات موثر و مفید شهرداری است، به ویژه در فضای کنونی شهریمان که زندگی آپارتمان نشینی روز به روز در حال گسترش است و پارک ها فضایی است تا برای ساعاتی افراد امکان رهایی از زندگی مدرن شهری و چهاردیواری های تنگ و فرهنگ خشک آپارتمان نشینی را پیدا کنند اما متأسفانه عدم دقت در نوع ارائه این تفریحات و فضا سازی برای استفاده از آنان با توجه به بافت فرهنگی جامعه ایرانی ،زمینه را برای رشد فرهنگ ورزش و تفریح بدون فرهنگ دینی فراهم نموده است.

در واقع امروزه رشد فرهنگ ورزشی ما در پارک ها با تخریب و تنزل فرهنگ اسلامیمان گره خورده است!

وقتی مردم از حضور در پارک پشیمان می شوند!

شلوغی روزهای پایتخت ، دود ، سر و صدا ، کارهای روزمره و هزار مشغله ی دیگر در این روزها سبب شده تا شهروندان بیش از گذشته در اوقات فراغت در پارک ها حضور پیدا کنند. پایتخت نشینان در فرصت مغتنمی که به دست می اورند تا سری به فضای سبز و پارکها بزنند و حال و هوایی تازه کنند اما مشکلات و بی بند و باری های بسیار زیاد این مکان های تفریحی این شهروندان را از این کرده خود پشیمان می کند . در این بین بسیاری از خانواده ها که برای تفریح و تفنن و کسب آرامش راهی این پارک ها و مکان های تفریحی داخل و خارج از شهر خود می شوند با وجود صحنه های نه چندان زیبنده ای که درون این پارک ها رخ می دهد کمتر از گذشته راغب هستند تا خانواده خود را به چنین مکان هایی بیاورند.

هجوم بازیهای مختلط به پارک ها

والیبال ، بدمینتون ، وسطی و از این دست بازیهای مختلط را در پارک ها به وفور در این روزهای پایتخت می توان مشاهده کرد. در این بین آسیب اصلی که این ورزش ها با شرایط استفاده فعلی، به بدنه جامعه می زند؛ ترویج بی حجابی و دوری جامعه از فرهنگ عفاف است. مسلماً ایجاد چنین شرایطی در پارک ها چندان جالب به نظر نمی رسد و نه با حذف این اماکن ورزشی بلکه با ایجاد حریم و در نظر گرفتن مکان مناسب برای استفاده تفکیک شده آقایان و خانم ها و در چهارچوب شئونات اسلامی باید در نظر گرفته شود.بی شک بازیهای مختلط و دست جمعی که بیشتر زمینه فساد در جامعه را ترویج می کند ، چندان زیبنده پارک های پایتخت نیست و بد نیست که مسئولین با ارائه راهکارهایی در این زمینه پارک ها را برای استفاده بی دغدغه شهروندان مهیا کنند.

سگ گردانی مد بالا شهری پارک ها

در بالا و پایین پایتخت کشور عادات به مراتب فرق می کنند.در مناطق بالای شهر سگ گردانی بیش از همه چیز بین شهروندان محبوبیت دارد. جوانان و حتی سالمندان در این بین با در دست داشتن سگ و حتی گربه و میمون با حضور در پارک ها بدنبال ان هستند تا پز و افاده ای را از خود نشان دهند. این قبیل پزها در پایین و جنوب شهر کمتر دیده می شود و مردم این مناطق چندان میلی برای گرداندن حیوانات ندارند.

پارک یا نمایشگاه قلیان!

اما متاسفانه پارک های پایتخت این روزها مهمانی جدید و البته پر و پا قرص نیز در خود می بیند. قلیان ها همگام با جوانان و نوجوانان این روزها حضور پر اثری در پارک های شهری دارند. این در حالی است که بسیاری از مردم برای استفاده از فضای پارک ها کودکان و خانواده خود را راهی پارک ها می کنند اما بروز چنین تخلفاتی در نهایت این افراد را پشیمان می کند!

تبدیل پارکهای تهران به خلوتگاه اختلاط دختران و پسران! + عکس

استعمال سیگار توسط بانوان ممنوع نیست!

عادت دیگری که در میان پارک های پایتخت می توان یافت کرد ، سیگار کشیدن و قلیان کشیدن بانوان در پارک ها است. این امر بسیار زننده و به دور از شان بانوان ایرانی در حالی طی چند سال اخیر در پارک ها باب شده است که تا پیش از این تنها در منازل و در خفا معدود زنان و دختران این عمل را انجام می دادند. اما این روزها بانوان همپای آقایان لب به سیگار می زنند و پک های سیگارشان حتی بالتر از مردان هم می رود.

فروش مواد در پارک ها

پارک ها جدا از دکه های اغذیه و درخت و گل و سبزه ها در بسیاری از موارد از وجود مواد فروشانی که مدت هاست بدون دادن مالیاتی برای خود دکان سیاری تشکیل داده اند ، در عذاب به سر می برند. مواد فروشانی که زن و مرد هم ندارند و در جای جای پارک ها به وفور یافت می شوند تا در این بین با فریب دادن پسران و دخترات جوان از آنها برای خود طعمه های پول ساز بسازند. طعمه هایی که با اولین مصرف برای همیشه مشتری این مواددفروشان می شوند و در مدت زمان کوتاهی خود نیز به یکی از این مواد فروشان تبدیل می شوند.

موتور سواری در پارک

یکی دیگرازرفتارهای نابه هنجاری که در پارک ها مشاهده می شود ، موتور سواری و نمایش با موتور است که بیشتر در مناطق پایین شهر قابل رویت است. موتور سواران با وجود موانعی که در ابتدای پارک ها رودر روی انها قرار دارد ، بازهم بدون هیچ ابایی وارد پارک ها می شوند تا باعث بر هم خوردن اسایش بسیاری از شهروندان درون پارک شوند و جدا از آرامش امنیت این افراد را هم تهدید کنند.

پارک ها خلوتگاه اختلاط پسران و دختران

حضور بي مهار دختران و پسران در پارك ها و خيابان ها و معاشرت هاي نامتعارف آنان در انظار عمومي هم از دیگر رفتارهای ناهنجار موجود در این مکان ها است. دختران و پسرانی که بهترین مکان برای اختلاط را پارک و جنگل های اطراف شهر می دانند تا ساعاتی را بدون کوچکترین مزاحمی بتوانند با یکدیگر به گفتگو بپردازند.

تبدیل پارکهای تهران به خلوتگاه اختلاط دختران و پسران! + عکس

مزاحمت ها پارکی هم رایج شده

مزاحمت های موجود در پارک بخصوص در ساعات پایانی شب ها از دیگر رفتارهای ناهنجار درون پارک ها به حساب می اید. این پدیده بسیار رایج شده در حالی رخ می دهد که بسیاری از شهروندان با گله مندی از این نوع مزاحمت ها خواستار برخورد قاطع پلیس با این افراد شده اند. افرادی که از خلوتی و گاهی تاریکی پارکها برای ایجاد مزاحمت برای دختران و حتی زنان تنها استفاده می کنند تا به اهداف شوم خود دست یابند.

پلیس دست به کار شود

با این حال طرح نظارت بر پارک ها که طی سالیان گذشته از سوی پلیس پایتخت بارها اتفاق افتاده است هرچند مقطعی جوابگو بوده است اما متاسفانه پس از مدتی که قطع می شود بازهم شاهد ادامه این ناهنجاری ها هستیم. در چنین شرایطی باید فکری اساسی و طرحی اساسی ارائه شود تا شاید مردم و شهروندان تهرانی بتوانند بازهم در این روزهای پر همهمه پایتخت مجالای برای حضور در پارک ها داشته باشند.

منبع: تهران پرس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. از لحن نوشتارت معلومه از چه خانواده ای هستی

 2. بسیار هم خوب…
  این جوسازی ها و هوچیگری ها دیگر کهنه شده و خریداری ندارد! فقط خودتان را ضایع میونید عزیزم! 🙂
  هه!
  گربه دستش به گوشت نمیرسه…. میگه پیف پیف! بو میده!! :))))

  آخی! غصه نخورید! تقدیره دیگه!! 😀

 3. هه علی اقا نه که برای تو وامثال توبدشده.

 4. واقعا حالم از این اجتماع بی بندوبار بهم میخوره.

 5. هانا ئختری در خورشید

  سلام
  واقعا واسه خودمون متاسفم که حتی جنبه مکان هایی رو نداریم ک دختر و پسر با هم باشن
  و باید گفت تقصیر از هیچ دختر و پسری نیست ب خانواده ها و تربیت اونها برمیگرده
  بدرود

 6. واقعا باید خجالت کشید از خودشان این ایران است مردمان ببینید

 7. ی جورایی حق بدین…واقعا همه کمبود داریم بخدا

 8. خاک تو سر شون اوغده دارن

 9. بزن زنگو…آرش خان ،حرفت حسابه.پسراچیزی برای باختن ندارن اما روحشونو میبازن دختراجسمشونو…پس هر دو بازندن.بفکربحرفم میرسی.انتقادپذیرم.رخصت…

 10. ارش شوارتزینگر

  اره داش مهسا جان واسه پسرا خوب شده وگر نه دخترا اینجور جاها اکثرا بازنده اند

 11. علی خان چرا دخترا?پس پسراچی؟إ واسه پسرابدشده احیانا"????????????????????

 12. واس بعضی دخترا خوب شده

 13. واقعا که خیلی خوب شده واسه دختر پسرا خخخخ

 14. یک کمی ازخودمون دورشدیم…………

 15. من این را که می بینم خجالت می کشم واقعا زشته

 16. وحشتناکههههههههههههههههههههههههه

 17. مگه چه عیبی داره اه اه فضولا

 18. لطفااین بحثاروبذارین کنار چون تا۱۰۰سال دیگه وضع بهترنمیشه هیچ تازه بدترم میشه!!!!!!!
  مابایداول ازخودمون شروع کنیم تابقیه!!!!

 19. سلام واقعا حق باشماست

 20. خیلی خوب بود
  ممنون ازتون
  امیدوارم هر چه سریع تر این مشکل برطرف بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *