خانه » آرایش و زیبایی » بستن مو ریزش مو می‌آورد

بستن مو ریزش مو می‌آورد

متاسفانه برخی مادران عادت دارند موی بچه های خود را بسیار محکم ببندند تا موها، مرتب تر به نظر برسند…  بستن مو از علت ریزش مو میباشد

 بستن مو از علت ریزش مو میباشد

مادران بعضی از دختربچه هایی هم که موهای فری دارند، برای صاف کردن موهای آنها، این کار را انجام می دهند اما احتمالا نمی دانند یکی از انواع ریزش مو،  ریزش موی کششی یا فشاری است. این نوع ریزش مو تحت فشار یا کشش زیادی که بر موها اعمال می شود، پیش می آید. البته ممکن است در چند هفته یا حتی در چند ماه اولی که موها با کشش زیادی بسته می شوند، ریزش مویی احساس نشود اما این کار در طولانی مدت باعث آسیب موهای ناحیه ای می شود که بیش از اندازه در معرض کشش و فشار قرار گرفته اند.

گاهی این ریزش مو به حالت پایدار تبدیل می شود و دیگر برگشت پذیر نیست؛ مثلا آفریقایی ها که موهای خود را بسیار محکم می بافند و با کشش شدید، می بندند، دچار ریزش مو در ناحیه جلوی سر از کناره ها می شوند بنابراین استفاده از تل و گیره سر فقط زمانی برای بچه ها مجاز است که فشاری به پوست سر آنها وارد نکند یا باعث کشیده شدن ریشه موهایشان نشود.

بستن مو ریزش مو می‌آورد

آسیب ریشه موها و ریزش موی شدید می تواند از عوارض استفاده طولانی مدت و نامناسب انواع گیره ها، کش ها و تل های سر برای بچه ها که پوست و موی نازکی دارند، بشود.

دکتر امیرهوشنگ احسانی/متخصص پوست

منبع: هفته نامه سلامت

علل ریزش مو , درمان ریزش مو , علت ریزش مو , راههای درمان ریزش مو , دلیل ریزش مو , جلوگیری از ریزش مو , پیشگیری از ریزش مو , رفع ریزش مو , راه درمان ریزش مو , درمان ریزش مو

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *