خانه » گوناگون » انسان حلزونی + عکس

انسان حلزونی + عکس

لیولینگچاو یک مرد چینی دوره گرد است که سال هاست در خانه های دست سازش زندگی می کند. او خانه اش را هر کجا به رود به دوش دارد به همین علت به مرد حلرونی معروف شده است.

سرپناه و کاشانه برای زندگی ارزوی هر انسانی است که می خواهد زندگی بی دردسری داشته باشد. انسان ها با نظر به بودجه و آنچه در جیب دارند در خانه های مختلفی زندگی می کنند.

“لیولینگچاو” مرد 38 ساله چینی است که به “انسان حلزونی” شهرت پیدا کرده است چرا که او هرکجا میرود خانه اش را به دوش دارد و هیچوقت خانه اش را رها نمی کند. این خانه 60 کیلوگرمی از چوب بامبو ساخته شده است.

انسان حلزونی + عکس

او از فروش بطری های پلاستیکی و قوطی کنسروهایی پیدا شده در خیابان به بازیافتی ها زندگی اش را می گذراند و به گفته خودش برای اولین بار 5 سال پیش خانه ای متحرک با استفاده از بامبو ساخت تا از باد و باران در امان باشد.

در این مدت خانه او چندین بار به دلایل مختلف از بین رفته است اما او باز به همان شکل ولی کمی بزرگتر خانه های خود را بازسازی کرده است. جدیدترین خانه او نزدیک به 1.5 متر عرض و 2.2 متر ارتفاع دارد که برای یک زندگی بسیار جمع و جور مفید است.

انسان حلزونی + عکس

با اینکه وزن این خانه 60 کیلوگرم است و همیشه نیز آن را به دوش دارد لیو مجبور است با سرعت حلزون حرکت کند. او حتی با این خانه به مسافرت هم رفته است که می گوید چند ماهی می شود در حال برگشت به شهر خودش است.

لیو این سبک زندگی را به خاطر مستقل بودنش بسیار دوست دارد او اعتقاد دارد هر شب جایی که دوست دارد می خوابد و هیچوقت وابسته به زمان و مکان نیست چرا که آزادانه می تواند به هرکجا سفر کند.

انسان حلزونی + عکس

انسان حلزونی + عکس

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *