خانه » بازیگران و هنرمندان » نیکی کریمی: این حرف‌ها جهان سومی است

نیکی کریمی: این حرف‌ها جهان سومی است

نیکی کریمی کارگردان و بازیگر سینما می گوید نگاهی که بین بازیگری سینما و تئاتر فرق می گذارد، خیلی جهان سومی است.

 او که با حضور در نمایش «شام با دوستان» به کارگردانی آیدا کیخایی نخستین بازی اش را روی صحنه تئاتر تجربه می کند، دیروز به همراه سایر عوامل این تئاتر در خانه هنرمندان روبروی خبرنگاران نشست و در مورد دلایل حضورش در این تئاتر سخن گفت.

«شام با دوستان» کاری از گروه تئاتر این روزهاست که از روز دوشنبه 6 خرداد در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود. در این نمایش علاوه بر نیکی کریمی بازیگرانی چون بهناز جعفری، احمد ساعتچیان و امیر دلاوری حضور دارند. متن این نمایش نوشته دونالد مارگولیز است.

نیکی کریمی ابتدا از دلایل حضور در این نمایش حرف زد و مسائلی که باعث شده تا بعد از پیشنهادهای بسیار، بازی در کار آیدا کیخائی را بپذیرد. با این حال اما بحث حضور بازیگران سینما در تئاتر به این نشست هم کشیده شد.

 بازیگر فیلم هایی چون، «عروس»، «پری» و «بوی پیراهن یوسف» اما به گفته خودش دیگاه رادیکالی نسبت به این ماجرا داشت و معتقد بود که تفاوت قائل شدن بین بازیگری در این دو حوزه خیلی جهان سومی است؛ «شما اگر همین حالا به لندن بروید می بینید که جود لاو و …در تئاتر بازی می کنند، عکس این اتفاق هم می افتد و بازیگران تئاتر در سینما و تلویزیون حضور دارند.»

کارگردان فیلم هایی چون «سوت پایان» و « یک شب»  معتقد است: «تئاتری که در آن بازی بازیگر به معنای جیغ زدن بود، الان دمده و کلاسیک شده و از بین رفته، به همین خاطر در همه جا هنر بازیگری مهم است نه این که در چه حوزه ای بازی کنی.»

مشروح این نشست به زودی منتشر می شود.

 

 
 

منبع: khabaronline.ir

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *