خانه » اخبار روز » روغن نباتی باز هم گران شد

روغن نباتی باز هم گران شد

برخی گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که قیمت روغن نباتی صنف و صنعت برای دومین بار پیاپی طی سال جاری افزایش یافته است.

براین اساس قیمت جدید حلب 16 کیلوگرمی روغن نباتی 650 هزار ریال و روغن فله سویا کیلویی 37 هزار و 500 ریال تعیین شده است. این در حالی است که در 15 اردیبهشت سال جاری انجمن صنایع روغن نباتی قیمت مصوب این دو محصول را به ترتیب 583 هزار و 200 ریال و 32 هزار و 200 ریال اعلام کرد. با این حساب قیمت حلب 16 کیلوگرمی روغن نباتی 66 هزار و 800 ریال و قیمت روغن فله سویا 5300 ریال افزایش یافته است.

این افزایش قیمت در حالی رخ داد که در ابتدای سال جاری قیمت روغن نباتی ابتدا 35 درصد افزایش یافت که در ادامه تولید کنندگان قیمت ها را 10 درصد کاهش دادند. به این ترتیب میزان نهایی افزایش قیمت روغن نباتی به 25 درصد رسید.

انجمن صنفی انجمن روغن نباتی اصلی ترین دلیل افزایش قیمت روغن نباتی را در سال جاری حذف ارز مرجع واردات روغن خام اعلام کرده است. این در حالی است که یک کارشناس صنایع غذایی به ایسنا گفت: 90 درصد از روغن نباتی موجود در بازار با روغن خام وارداتی با ارز مرجع تولید شده است و افزایش قیمت روغن نباتی دستکم در شرایط کنونی توجیهی ندارد.

وی افزود: انجمن روغن نباتی پیشنهاد افزایش قیمت روغن نباتی صنف و صنعت را به سازمان حمایت ارائه کرده است و پیش بینی می شود به زودی قیمت های جدید روی سایت این سازمان قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *