خانه » سرگرمی » اسرار شگفت انگیز زندان دیو‌های سلیمان نبی

اسرار شگفت انگیز زندان دیو‌های سلیمان نبی

می گویند در بالای کوه شگفت انگیزی اسرارهایی نهفته است. برخی این کوه آتشفشانی را زندان دیوهای سلیمان نبی می دانند که به بند کشیده شده و در گودال عمیقی زندانی شدند.

شکل و شمایل این کوه خوف برانگیز است و به خاطر نزدیکی به تخت سلیمان و وجود داستان های قدیمی خیلی ها سرسختانه بر این باورند آنجا محل مجازات دیوهای سرکش سلیمان نبی است. 12 کیلومتری تکاب و 3 کیلومتر دورتر از غرب تخت سلیمان همان جایی است که نمی دانی باید گوش به حقیقت بسپاری یا افسون افسانه ای شوی که از سال های دور سینه به سینه نقل شده و در باور مردم ریشه دوانده است…

اسرار شگفت انگیز زندان دیو‌های سلیمان نبی

اینجا کوه زندان سلیمانی یا به گفته محلی ها زندان دیو سلیمان است، آتشفشانی خاموش که در کوهستان مائین بلاغ جا خوش کرده و دهانه مخروطی شکل درون تهی اش مانند سیاهچالی است که افسانه ها آن را اسارتگاه دیوان معرفی می کنند.

قطر دهانه مخروطی آتشفشان 100 متر و عمق آن نیز حدود 110 متر است. در اطراف دهانه چشمه های آب گرم و آب انبارهای قدیمی وجود دارد و در دهانه سیاهچال پرندگان لانه ساخته اند و بر دیواره های آن نیز کندوهای زنبورعسل دیده می شود و بوی گوگرد همواره احساس می شود.

زمین شناسان تشکیل این کوه با ظاهری عجیب را ناشی از رسوب کانی های آب دریاچه ای می دانند که هزاران سال پیش در این منطقه وجود داشته است. این کوه 600 سال پیش از میلاد نیایشگاه بوده و موبدان زردشتی در زمان ساسانیان در این محل عبادت می کردند و آن را مقدس می شماردند.

آن ها حتی حیواناتی که نذر آتشکده می شدند را در این محل قربانی می کردند. زندان دیو سلیمان برای آن هایی که حتی برای بار چندم هم به این محل آمده اند مرموز و رعب آور است، شاید به این دلیل که اینجا جایی است که بین حقیقت و افسانه شناور می شوی…

منبع: پایگاه اینترنتی شبکه ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *