خانه » سرگرمی » دانستنیها » 5 استفاده متفاوت از لوله پلیکا + عکس

5 استفاده متفاوت از لوله پلیکا + عکس

لوله پلیکا وسیله متعارفی برای هنرنمایی نیست اما گاهی اوقات خلاقیت می تواند از هر وسیله ای یک دنیای جدید بسازد و لوله های متفاوت نیز از این دسته جدا نیستند.

لوله ها یکی از ابزارهای ساخت خانه هستند که در نقاطی مانند تاسیسات استفاده می شود اما از این لوله ها می تواند در موارد دیگر نیز استفاده کرد. تا به حال هنرمندان متفاوتی بوده اند که با استفاده از لوله های کاغذی یا لوله پلیکا وسیله های عجیب ساخته اند که در ادامه به برخی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم :

** نمایشگاه

5 استفاده متفاوت از لوله پلیکا + عکس

گروهی از دانشجویان معماری در ولز با استفاده از 2 هزار لوله کاغذی توانستند یکی از بزرگترین نمایشگاه های لوله ای دنیا را بسازند. در این نمایشگاه همه چیز از لوله درست شده است و حتی هنرهای داخلی آن نیز از این دسته هستند. این ایده به این علت است که نشان دهند استفاده از مواد تجدید پذیر می تواند برای محیط زیست چه مقدار خوب باشد.

** پل لوله ای

5 استفاده متفاوت از لوله پلیکا + عکس

یکی از جالب ترین طراحی هایی که تا به حال با استفاده از لوله های پلیکا انجام شده ساخت پلی در یکی از شهرهای جنوبی فرانسه است. این پل با استفاده از 281 لوله ساخته شده و البته مواد دیگری در آن به کار نرفته است ولی تنها برای قدرتمند کردنش استحکاماتی از جمله سیم های فلزی استفاده شده است. این پل توانایی تحمل 20 نفر را بر روی خودش دارد و توسط فردی به نام “شیگرو بن” ساخته شده است.

** مدرسه لوله ای

5 استفاده متفاوت از لوله پلیکا + عکس

باز هم هنری از “شیگرو بن” یکی از طراحان بزرگ در عرصه کار با لوله ولی این بار نه در فرانسه بلکه در یکی از شهرهای زلزله زده چین. او در شهر ونچان که هزاران دانش آموز بدون مدرسه شده بودند با استفاده از لوله های مقوایی مدرسه هایی به محکمی ساختمان های بتونی ساخت. تمام این مدارس با استفاده از مواد تجدید پذیر ساخته شده بودند

** میز و صندلی

5 استفاده متفاوت از لوله پلیکا + عکس

یکی از ایده های بسیار جالب برای استفاده از لوله های پلیکا ساخت لوازم خانه است که در میان آن ها ساخت صندلی های راحتی با لوله یکی از سرگرمی های شرکت های تولید کننده لوازم خانگی شده است. این میز و صندلی ها معمولا با استفاده از لوله های آهنی یا لوله های کاغذی بازیافتی ساخته می شوند.

** هنرنمایی

5 استفاده متفاوت از لوله پلیکا + عکس

یکی از جالب ترین شیوه های استفاده از لوله های کاغذی تبدیل کردن آن ها به هنرهای فراموش نشدنی است. “آناستاسیا الیا” نقاش فرانسوی با خلق تصاویر برجسته درون لوله های کاغذی مجسمه های بسیار زیبایی ساخته است. او هرکدام از این مدل های خود را به ازای 90 پوند می فروشد و از این راه زندگی اش میگذرد. البته کار او بسیار سخت است چرا که باید با وسایل بسیار ظریفی کارش را پیش ببرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

 امروز قصد داریم سری به گذشته پر فراز و نشیب شرکت نوکیا بزنیم و گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *