خانه » اخبار روز » سماجت پسر در بازداشت دزدان کیف مادر

سماجت پسر در بازداشت دزدان کیف مادر

دزد بدشانس نمی دانست وقتی وسوسه به جانش افتاد تا کیف های بیشتری بقاپد با سماجت پسر خشمگین غافلگیر خواهد شد.

ساعت 20 شامگاه هجدهم اردیبهشت ماه سال جاری غافلگیر شدن یک کیف قاپ به پلیس 110 تهران گزارش شد و دقایقی بعد تیمی از کلانتری 129 جامی برای بررسی ماجرا به خیابان گلشن رفت و مرد جوانی را که در حلقه رهگذران گرفتار شده بود بازداشت کرد.

مرد جوان به نام محمدجواد که یقه دزد را گرفته بود با دیدن پلیس ادعا کرد دزد کیف مادرش را با کمک مردم دستگیر کرده است. وی در تحقیقات ابتدایی به مأموران گفت: 20 دقیقه پیش با مادرم به سمت خانه می آمدیم و در حال عبور از عرض خیابان امام خمینی بودیم که ناگهان این مرد به همراه ترک نشین سوار بر موتور هوندا به سمت مادرم آمد و کم بود وی را زیر بگیرند.

در این وضعیت ترک نشین، کیف مادرم را قاپید و وی روی زمین افتاد، وقتی دیدم حال مادرم خوب است با کمک مرد موتورسواری که با دیدن این صحنه توقف کرده بود به تعقیب کیف قاپان رفتیم و پس از 10 دقیقه تعقیب و گریز دزدان در خیابان گلشن زمین خوردند و ترک نشین موفق به فرار شد این مرد که از زیر لباسش چاقویی بیرون آورده بود و قصد حمله به من و چند نفر از مغازه داران را داشت ولی هرطور شده موفق به گرفتن چاقو از وی شدیم و پلیس را نیز در جریان گذاشتیم.

یکی دیگر از شاهدان که خود نیز به مرد جوان برای غافلگیر کردن دزد کیف قاپ کمک کرده بود به افسر پلیس گفت: ما ابتدا فکر کردیم که این دو موتورسوار با هم درگیر شده اند ولی زمانی که دریافتیم مرد چاقوکش دزد کیف قاپ است و می خواهد فرار کند به کمک آمدیم و با هزار زور و زحمت وی را خلع سلاح کردیم.

سماجت پسر در بازداشت دزدان کیف مادر

دزد جوان که روی زمین نشسته بود و توانی برای بلند شدن نداشت با رد ادعای تماشاچیان گفت: من دزد نیستم و سوءتفاهم شده من و دوستم در حال رانندگی بودیم که این مرد به اشتباه فکر کرد ما کیف مادرش را دزدیده ایم و ما را تعقیب کرد، وقتی زمین خوردیم دوستم از ترس کتک خوردن فرار کرد ولی من به خاطر درد پاهایم کنار موتور ایستادم و از ترس روی این جوان چاقو کشیدم.

در ادامه مأموران برای بررسی ماجرا ابتدا این مرد که خود را «ناصر» معرفی می کرد بازرسی کردند و از داخل جیب های وی 3 دستبند طلا، 3 گوشی موبایل، انگشتر طلا و کارت سوخت دزدی به دست آوردند.

با ادعای «ناصر» که می گفت طلاها و گوشی های موبایل متعلق به خودش است، مأموران دایره تجسس بررسی های تخصصی خود را آغاز کردند و با ردیابی مشخصات این مورد مرموز دریافتند اسم واقعی وی محمد و 32 ساله است و وی برای گمراه کردن تحقیقات پلیس خود را به دروغ معرفی کرده است.

کارآگاهان در سایر بررسی ها دریافتند محمد چندین سابقه کیف قاپی دارد و بارها به زندان افتاده است و پس از گرفتن مرخصی از زندان دوباره فعالیت های تبهکارانه اش را آغاز کرده و هم اکنون نیز تحت تعقیب مأموران مبارزه با کیف قاپی 3 پایگاه پلیس آگاهی تهران است.پلیس در تحقیقات دیگر دریافت «محمد» برای شناسایی نشدن از سوی مأموران سایر کلانتری ها پلاک موتورش را که در ردیابی ها مشخص شد دزدی است مخدوش کرده و با همدستی سابقه دار دیگری دست به سرقت از طعمه هایش زده است.

«محمد» در بازجویی ها وقتی دریافت مأموران دستش را رو کرده اند لب به اعتراف گشود و گفت: پس از گرفتن مرخصی وقتی بیرون بودم وسوسه شدم دوباره دست به کیف قاپی بزنم. بنابراین با همدستی یکی از سابقه داران قدیمی به نام «خسرو» دست به دزدی می زدیم و امروز پس از چندین کیف قاپی وقتی دیدم زن سالخورده ای در حال عبور از خیابان است وسوسه شدم تا کیف وی را بزنم و به خاطر طمع زیاد غافلگیر شدم.

وی در ادامه بیان کرد: فکر نمی کردم پسر این پیرزن آنقدر سمج باشد که به تعقیب ما بپردازد، وی حتی با نشان دادن چاقو دست از تعقیب برنداشت. بنا بر این گزارش، با توجه به اعتراف کیف قاپ به چندین دزدی در مرکز شهر به دستور بازپرس، پرونده وی در اختیار تیمی از پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران برای شناسایی سایر طعمه های وی و همدستش قرار گرفت.

منبع: شبکه ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *