خانه » سلامت » بیماری ها » نور آفتاب به درمان این بیماری کمک می کند

نور آفتاب به درمان این بیماری کمک می کند

این ویتامین آرام بخش، سیستم ایمنی بدن مبتلایان به آسم را بیشتر فعال می کند.
محققان معتقدند، زمانی که بیماران مبتلا به آسم زیر نور خورشید می گذرانند، بر درمان بیماریشان تأثیر دارد.

یک تیم تحقیقاتی در دانشکده پزشکی دانشگاه سلطنتی لندن گزارش دادند که پایین آمدن سطح ویتامین D در بدن بیماران مبتلا به آسم، باعث شدیدتر شدن علائم بیماریشان می شود.

آخرین تحقیقات نشان می دهد که این ویتامین آرام بخش، سیستم ایمنی بدن مبتلایان به آسم را بیشتر فعال می کند.افراد مبتلا به آسم زمانی که راه های تنفسیشان ملتهب، تنگ یا متورم می شود، به سختی قادر به تنفس هستند.اکثر مبتلایان به این بیماری با استروئید درمان می شوند، اما این دارو برای برخی از بیماران کارساز نیست.

پروفسور«کاترین هاریلویز» که رهبری این مطالعه را بر عهده داشت می گوید: « ما در این مطالعه متوجه شدیم، بدن بیمارانی که از مکمل های دارویی ویتامین D استفاده می کردند، بیشتر قادر به کنترل آسم بودند.»

این گروه محققان ویتامین D موجود در بدن 28 آزمون شونده مبتلا به آسم را از طریق نمونه گیری خون آنها بررسی کردند.این آزمون شوندگان از جمله مبتلایان به آسمی بودند که به داروی استروئید پاسخ نمی دادند. سیستم ایمنی 17 تن از این افراد با مصرف ویتامین D بهبود یافته بود.

هاریلویز گفت: « به نظر ما چه بیمارانی که بدنشان به استروئید پاسخ مثبت می دهد و چه انهایی که بدنشان پاسخ نمی دهد بهتر است از روش درمانی بهره مندی از ویتامین D برای درمان آسم خود استفاده کنند.»

وی این چنین ادامه داد که: « جایگزینی ویتامین D به جای استفاده از داروهای شیمیایی که بلا استثنا منجر به عوارض جانبی می شوند، راه مناسبی برای درمان آسم می تواند باشد.»

منبع : salamatnews.com
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *