خانه » گوناگون » در تاریکی به تلفن همراه خود جواب ندهید!

در تاریکی به تلفن همراه خود جواب ندهید!

بر هم خوردن تعادل خواب شبانه وسیله ی انواع وسایل الکترونیکی مانند لپ تاپ ها، تلویزیون ها، تبلت ها و سایر وسایل سبب افزایش بیماری های قلبی، چاقی و سایر امراض در انسان های عصر مدرن شده است…
بر هم خوردن تعادل خواب شبانه وسیله ی انواع وسایل الکترونیکی مانند لپ تاپ ها، تلویزیون ها، تبلت ها , موبایل و سایر وسایل سبب افزایش بیماری های قلبی، چاقی و سایر امراض در انسان های عصر مدرن شده است.

گفتنی است؛ نور مصنوعی ناشی از این دستگاه ها سبب کاسته شدن از شدت فعالیت نورون های مغزی در افراد هنگامی که خواب هستند می شود و در نتیجه باعث عدم ترشح هورمون ملاتونین  که نقش اساسی در تنظیم خواب شبانه دارد می شود.

بررسی ها نشان می دهند دستگاه های جدید که از لامپ های LED پرقدرت استفاده می کنند بیشترین تاثیر را در بر هم خوردن ریتم خواب شبانه دارند، زیرا آنها می توانند طول موج های آبی و سبز درست کنند که این طول موج هها برای چشم بسیار حساسیت زا است و میزان واکنش چشم به آن بالا است.

پزشکان توصیه می کنند تا افراد خواب شبانه خود را مختل نکنند و این وسایل را در هنگام خواب از خود دور نگه دارند همینطور پزشکان به شرکت های هواپیمایی هشدار داده اند تا از نور آبی برای تاریکی فضای داخلی هواپیما استفاده نکنند و در عوض از نور قرمز و یا نارنجی که چشم حساسیت کمتری به آن دارد استفاده کنند.

منبع: yjc.ir

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *