خانه » اخبار روز » اجتماعی » ماجرای خالی کردن حساب دانشجویان مشهدی

ماجرای خالی کردن حساب دانشجویان مشهدی

جوان ۲۲ ساله ای که با استفاده از نرم افزار جاسوسی موسوم به کیلاگر به حساب های بانکی دانشجویان یک دانشگاه در مشهد دستبرد زده بود با تلاش کارآگاهان پلیس فتای خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان رضوی در گفت وگوی اختصاصی با خراسان در تشریح این ماجرا افزود: به دنبال اعلام چند شکایت مشابه مبنی بر کلاهبرداری و سرقت اینترنتی از حساب بانکی شهروندان، پی گیری موضوع در دستور کار قرار گرفت. سرهنگ سیدمحسن عرفانی افزود: کارآگاهان پلیس فتا در بررسی پرونده های کلاهبرداری و سرقت دریافتند که سرقت های مذکور از طریق یک سیستم رایانه ای و با نصب نرم افزار جاسوسی کیلاگر انجام شده است به همین دلیل عملیات شناسایی متهم در فضای مجازی آغاز شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پس از یک سری فعالیت های اطلاعاتی و استعلام از مراکز ذی صلاح، کارآگاهان موفق شدند عامل این سرقت ها را در فضای مجازی شناسایی و او را به مقر انتظامی منتقل کنند. سرهنگ عرفانی با اشاره به این که متهم ۲۲ ساله خود نیز دانشجوی همین دانشگاه است افزود: او ابتدا سعی کرد خود را بی خبر از ماجرا نشان دهد و همه چیز را انکار می کرد اما وقتی در برابر شواهد و دلایل مستند قرار گرفت چاره ای جز بیان حقیقت نیافت و به ارتکاب جرم اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: متهم این پرونده که تنها در ۳ پرونده به سرقت حدود ۱۳ میلیون ریال معترف شد گفت: برای این که به پرتال دوستم دسترسی پیدا کنم، نرم افزار جاسوسی کیلاگر (کلیدخوان) را روی یکی از رایانه های دانشگاه که می دانستم آن دوستم معمولا از آن سیستم استفاده می کند، نصب کردم اما پس از آن به همراه اطلاعات کاربری دوستم به شماره حساب دانشجویان دیگر نیز دسترسی پیدا کردم و به خاطر وسوسه های شیطانی ضمن جابه جایی حساب ها، تغییراتی را نیز در آن ها ایجاد کردم اما هرگز به فکرم خطور نمی کرد که روزی پلیس بتواند مرا شناسایی کند. این مقام انتظامی افزود: متهم مذکور که از ارتکاب جرم اظهار ندامت می کرد برای سیر مراحل قانونی در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفت.

هشدار- رئیس پلیس فتای خراسان رضوی با اشاره به افزایش پرونده های سرقت اینترنتی هشدار داد: شهروندان به ویژه افرادی که از سیستم های رایانه ای استفاده می کنند باید فضای سایبری را جدی بگیرند و افرادی هم که دچار وسوسه های شیطانی می شوند فریب پنهان بودن هویت در این فضا را نخورند چرا که هیچ ردپایی در این فضا از دید پلیس پنهان نمی ماند. وی در پایان تصریح کرد: جرم سرقت در فضای مجازی هیچ تفاوتی با سرقت های دیگر ندارد و متهمان این گونه پرونده ها به مجازات های سنگینی محکوم می شوند بنابراین خانواده ها باید نظارت بیشتری روی فرزندان خود داشته باشند تا ناخواسته به خلافکارانی حرفه ای تبدیل نشوند.

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *