خانه » اخبار روز » بهمنی: 20 هزار تومانی چاپ نمی کنیم

بهمنی: 20 هزار تومانی چاپ نمی کنیم

رییس کل بانک مرکزی درباره ساماندهی شعب بانک های جدیدالتاسیس اظهار کرد: بانک هایی که بی رویه شعب داشتند، شعب آنها را کاهش می دهیم تا متعادل شوند و بانک هایی که تعداد شعب آنها کم است، ایجاب می کند در مناطقی که واحد ندارند، شعب جدید ایجاد کنند.

محمود بهمنی افزود: در مراحل بعدی به سمتی حرکت می کنیم که بانک ها را تجمیع و کوچک تر کنیم. به بانک ها بخشنامه شده تا 20 درصد واحدهای خود را کاهش دهند، البته یکسری از بانک ها جدیدالتاسیس هستند و 10 شعبه بیشتر ندارند که این بخشنامه شامل آنها نمی شود و در بعضی جاها هم که شعبه ندارند، می توانند شعب جدید ایجاد کنند.

بهمنی تاکید کرد: اما در مجموع بانک هایی که بی رویه شعبه زده اند این تجمیع بر روی آنها صورت می گیرد زیرا بعضا شعب آنها به 500 و 600 رسیده و غیر استاندارد هستند، از آنها خواسته شده تعداد واحدهای خود را کوچک کنند و در مراحل بعدی به سمت تجمیع برخی بانک ها با یکدیگر حرکت خواهیم کرد.

رییس کل بانک مرکزی همچنین درباره وضعیت صدور مجوز برای تاسیس بانک های خارجی اظهار کرد: در حال حاضر اگر کسی درخواست صدور مجوز و مشارکت در تاسیس بانک خارجی داشته باشد، می تواند این موضوع را پیگیری کند.

وی همچنین درباره برنامه دولت برای چاپ اسکانس 20 هزار تومانی نیز گفت: فعلا تصمیمی برای چاپ اسکانس های درشت از جمله 20 هزار تومانی نداریم و این موضوع از دستور کار خارج شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *