خانه » گوناگون » رکوردزنی دوچرخه موشکی + تصویر

رکوردزنی دوچرخه موشکی + تصویر

یک دوچرخه سوار فرانسوی توانسته رکورد سرعت زمین با دوچرخه را با اتصال یک موشک آب اکسیژنه به آن بشکند. سرعت جریان گاز پس از نازل به بیش از ۱۰۰۰ متر بر ثانیه رسیده و به موشک یک نیروی واکنش حرکتی قابل توجه می دهد.

فرانسوا جیسی از آلزاس رکورد سرعت ۲۶۳ کیلومتر در ساعت را بر روی خودرو خودساخته اش در یک بزرگراه قدیمی در شمال شرق فرانسه بجای گذاشت.

این رکورد، سرعت قبلی ۲۴۲.۶ کیلومتر در ساعت وی در سال ۲۰۰۲ را شکست. وی اکنون تنها پنج کیلومتر با رکورد سرعت دوچرخه قدرتی ثبت شده در سال ۱۹۹۵ توسط دوچرخه Slipstream فاصله دارد.

جیسی خود این دوچرخه را طراحی کرده و شرکت سوئیسی مهندسی Exotic Thermo به همراه آرنولد نراچر موشک رانشگر آنرا طراحی کرده است.

رکوردزنی دوچرخه موشکی + تصویر

این موشک از آب اکسیژنه استفاده کرده و «موتور زیست محیطی تک سوخت» نام دارد.

این موشک با قرار دادن آب اکسیژنه مایع در یک مخزن ذخیره حاوی یک کاتالیزور کار می کند. سوخت این دوچرخه می تواند یک مایع مانند اتانول بوده که پس از محفظه کاتالیزور افشانده می شود.

این نوع موشک ها را موشک های سوخت مایع دو سوختی می نامند.

همچنین می توان از سوخت جامد مانند یک میله پلی اتیلن استفاده کرد که پس از محفظه کاتالیزور قرار داده می شود. به این نوع موشکها، موشک هیبریدی گفته می شود.

رکوردزنی دوچرخه موشکی + تصویر

این کاتالیزور تجزیه کننده باعث تجزیه شدن آب اکسیژنه به بخار آب و اکسیژن می شود. این واکنش، دمای ترکیب گازی را تا حدود ۶۵۰ درجه بالا می برد.

سپس بخار داغ درون یک نازل متصل به انتهای موشک فرستاده شده که فشار مورد نیاز برای جلو فرستادن دوچرخه را تامین می کند.

سرعت جریان گاز پس از نازل به بیش از ۱۰۰۰ متر بر ثانیه رسیده و به موشک یک نیروی واکنش حرکتی قابل توجه می دهد.

ترکیب گازی پس از تجزیه آب اکسیژنه حاوی اکسیژن است. نیروی رانشگر در صورتی که این اکسیژن پیش از خروج از نازل برای سوزاندن یک سوخت آلی مورد استفاده قرار بگیرد، افزایش می یابد.

رکورد جیسی در فرودگاه Munchhouse در منطقه آلزاس فرانسه ثبت شده است. این سرعت بطور رسمی با استفاده از یک ردیاب جی پی اس متصل به دسته دوچرخه ثبت شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *