خانه » اخبار روز » دام زن شیاد برای جویندگان وام

دام زن شیاد برای جویندگان وام

تسهیل شرایط برای گرفتن وام از جمله شگردهای رایجی است که تبهکاران برای کلاهبرداری از شهروندان به آن متوسل می شوند. این بار نیز زنی میانسال به نام محبوبه با همین ترفند از 20 زن کلاهبرداری کرد و از هرکدامشان مبالغ هنگفتی را گرفت. این پرونده که در دادسرای عمومی تهران در حال رسیدگی است، زمانی تشکیل شد که زنی میانسال اعلام شکایت کرد.

او گفت: «من برای خرید جهیزیه دخترم با مشکل مالی مواجه بودم و دنبال راهی برای تامین این هزینه می گشتم، در همین اثنا با زنی به نام محبوبه آشنا شدم که ادعا می کرد در همسایگی ما زندگی می کند. این زن برخورد صمیمانه ای داشت و طوری حرف می زد که کاملا به وی اعتماد کردم و با این که قبلا ندیده بودمش باورم شد که همسایه مان است. این زن بحث وام را پیش کشید و گفت آشنایانی در بانک دارد و با کمک آنها می تواند خارج از روال اداری و در مدت سه هفته برای هر شخصی که معرفی کند، وام بگیرد.

دام زن شیاد برای جویندگان وام

من با شنیدن حرف های او وسوسه شدم و خواهش کردم اگر ممکن است پرونده مرا هم به جریان بیندازد. محبوبه از من پرسید به چه مبلغی نیاز دارم. من که حدود هشت میلیون تومان کم داشتم خواسته ام را گفتم و آن زن توضیح داد باید دو میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت بدهم تا کارها انجام شود. من که به محبوبه اعتماد کرده بودم، این مبلغ را در اختیار وی گذاشتم و از همان زمان دیگر خبری از محبوبه نشد.

من که هنوز فکر می کردم او حقیقت را گفته و واقعا همسایه مان است از اهالی محل پرس وجو کردم، ولی هیچ کس چنین زنی را ندیده بود و نمی شناخت. تازه آن موقع بود که فهمیدم به سادگی هرچه تمام تر فریب خورده ام و آن زن از من کلاهبرداری کرده است.»

پس از طرح این شکایت، تحقیقات برای شناسایی زن متهم آغاز شد، اما تا قبل از کشف ردپای زن شیاد، مالباختگان دیگری نیز با مراجعه به دادسرا علیه محبوبه شکایت کردند و گفتند این زن به بهانه پرداخت وام از آنان مبالغ کلانی را دریافت کرده و سپس متواری شده است.

یکی از این زنان گفت: «من متهم را در پارک محله مان دیدم و باتوجه به حرف هایی که زد و نشانی هایی که داد، باورم شد واقعا در همسایگی ما زندگی می کند. او خیلی مهربان به نظر می رسید و مودبانه صحبت می کرد، طوری که اصلا به ذهنم خطور نکرد، ممکن است کلاهبردار باشد. در نهایت هم مبلغ یک میلیون تومان به وی دادم تا وامی پنج میلیون تومانی برایم بگیرد، اما ناپدید شد.»

مشخصاتی که شاکیان ارائه دادند به پلیس کمک کرد و بالاخره کارآگاهان محبوبه را شناسایی و بازداشت کردند. این زن ابتدا قصد نداشت زیر بار اتهام کلاهبرداری برود، اما وقتی با شکات مواجه شد به جرائم خود اقرار کرد.

محبوبه گفت: «شوهرم مدتی قبل دچار بحران مالی شد و من برای این که به وی کمک کنم و پولی در اختیارش قرار بدهم تا بدهی هایش را بپردازد، این نقشه را طراحی کردم.»

متهم ادامه داد: «من در محله های مختلف تهران پرسه می زدم و وقتی زنی را تنها می دیدم، به طرفش می رفتم و سر صحبت را با او باز می کردم. در حین گفت وگو بحث را به مشکلات مالی می کشاندم و بعد ادعا می کردم آشنای بانفوذی در بانک دارم که تا به حال برای هر کسی که معرفی کرده ام وامی فوری با بهره کم تهیه کرده است.

از بین زنانی که صحبت می کردم، خیلی ها به حرف هایم اعتماد نمی کردند یا می گفتند نیازی به وام ندارند اما 20 زن فریب حرف هایم را خوردند و پولی را که می خواستم به من دادند و به این ترتیب به سادگی از آنها کلاهبرداری کردم.»بنابر این گزارش، پرونده متهم اکنون در حال رسیدگی است و زن شیاد همچنان در بازداشت به سر می برد

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *