خانه » کامپیوتر و اینترنت » تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

بسیاری از نمایشگرها و لپ تاپ های امروزی برای سنجش میزان نور و تنظیم خودكار روشنایی صفحه نمایش مطابق با شدت نور محیط به حسگرهایی مجهز هستند. این قابلیت نه تنها موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود بلكه در محیط  های تاریك با كاهش نور صفحه نمایش تا آسیب های كمتری به چشمان شما وارد می شود.

اگر نمایشگر یا لپ تاپ شما به حسگر سنجش نور محیط مجهز است و می خواهید به طور خودكار نور صفحه نمایش باتوجه به نور محیط كاهش یا افزایش یابد، می توانید از قابلیتی كه به همین منظور در ویندوز 8 گنجانده شده است، كمك بگیرید.

برای فعال سازی این قابلیت مراحل زیر را دنبال كنید:

1ـ به دسكتاپ مراجعه كرده و پس از انتقال نشانگر ماوس به گوشه پایین ـ سمت راست صفحه و دسترسی به نوار charms روی گزینه Settings كلیك كنید.

2ـ از میان گزینه های به نمایش درآمده روی Control Panel كلیك كنید.

3ـ در این مرحله صفحه كنترل پانل برای شما به نمایش درخواهد آمد. در این صفحه در بخش جستجو عبارت Power Options را وارد كرده و پس از دسترسی به این بخش روی گزینه Choose a power plan كلیك كنید.

4ـ در این مرحله یكی از گزینه های موجود برای مدیریت مصرف انرژی توسط رایانه را انتخاب كرده و پس از آن روی گزینه Change plan settings كلیك كنید.

5 ـ در نهایت برای دسترسی به تنظیمات بیشتر روی Change advanced power settings كلیك كنید و در صفحه تنظیمات حرفه ای پس از دسترسی به بخش Display، گزینه Enable adaptive brightness را از حالت Off به On تغییر دهید.

6 ـ با انتخاب گزینه Ok تغییرات را ذخیره كرده و از تنظیم خودكار نور صفحه نمایش مطابق با نور محیط، لذت ببرید.

منبع:noorportal.net

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *