خانه » اخبار روز » بارش تگرگ ‌تخم مرغی در اردبیل‌ + عکس

بارش تگرگ ‌تخم مرغی در اردبیل‌ + عکس

تغییرات ناگهانی هوا در اردبیل سبب شد تا ساکنان اردبیل و برخی شهرهای همجوار شاهد بارش تگرگ به شکل تخم مرغ و توپ تنیس روی میز باشند.

در تغییر ناگهانی هوا که عصر امروز به عینه مشاهده شد به یکباره تگرگ آن هم با وزن سنگین در کمتر از سه چهار دقیقه ساکنان اردبیل را متعجب کرد به طوریکه فرو ریختن این تگرگ روی خانه های شیروانی و خودروهای گذری و پارک شده صدای عجیبی را تولید کرد که برخی از هموطنان را آشفته و سراسیمه کرده بود.

با حال به حال شدن هوا در اردبیل و شهرهای مختلف بارش باران سیل آسا در شمال استان اردبیل خساراتی را به مزارع و کشتزارها وارد کرد.

بارش تگرگ ‌تخم مرغی در اردبیل‌ + عکس

بارش باران که همراه با جاری شدن سیل بود در لاهرود به ۵۰۰ هکتار مزارع گندم خیز خسارت وارد کرده و در معابر عمومی مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورد.

جاری شدن سیل در لاهرود که به اراضی خسارت زده سبب نگرانی برخی از باغداران نیز شده است چرا که با شروع بارش های تگرگ پیش بینی می شود به باغات این شهر خسارت وارد شود.

اما وقوع سیلاب سبب طغیان رودخانه های قره سو و دره رود مشگین شهر شد.

سیلاب سبب وارد آمدن خسارات قابل توجهی به تأسیسات زیربنایی، مزارع و باغات واقع شده در حریم این رودخانه ها شده است.

فرماندار شهرستان مشگین شهر گفت: بارش شدید تگرگ نیز در برخی از مناطق علاوه بر وارد کردن خسارت به مزارع و محصولات سردرختی، سبب اختلال در تردد خودروها در جاده های مواصلاتی شده است.

سید حمید عباداللهی افزود: هنوز میزان دقیق خسارت وارد شده اعلام نشده و کارشناسان ستاد مدیریت بحران در حال برآورد میزان خسارت وارده هستند.

اما در منطقه اصلاندوز نیز جاری شدن سیل و بالا آمدن رود ارس مشکلاتی را برای کشاورزان به وجود آورده است.

کارشناس هواشناسی استان اردبیل در مورد تغییرات جوی تصریح کرد: بارش باران در مناطق مختلف استان از امشب قطع شده و از فردا شاهد ورود یک سامانه با ثبات در منطقه می باشیم.

علی کوثری مهر خاطر نشان کرد: هم اکنون در برخی از مناطق بارش باران، رعد و برق و تگرگ ادامه دارد و در شمال استان ناپایداری ها بیشتر از سایر مناطق است.

وی اضافه کرد: در این مدت اردبیل با ۱۷ میلی متر و نمین با ۱۰ میلی متر بیشترین بارندگی را داشتند و با ورود یک سامانه با ثبات از فردا شاهد گرم شدن دمای هوا در استان اردبیل و کاهش ناپایداری ها می باشیم که این سامانه تا اواسط هفته ادامه می یابد.

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

یائسگی

داغ شدن در یائسگی چگونه صورت می گیرد؟

داغ شدن یک احساس گرمای غیر قابل تحمل است که زنان در یائسگی آن را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *