خانه » اخبار روز » تقاضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ بنزین ۸۴۰ تومان

تقاضای دولت برای افزایش قیمت بنزین/ بنزین ۸۴۰ تومان

خبرآنلاین: برخی از اعضای کمیسیون انرژی در گفت وگو با خبرآنلاین از مخالفت صریح خود با افزایش قیمت بنزین گفتند اما در عین حال برخی دیگر از اعضا تاکید کردند اگر تقاضای دولت افزایش قیمت بنزین تا مرز 20 درصد باشد احتمال تصویب آن وجود دارد اما اگر افزایش جهشی قیمت مدنظر دولت باشد قطعا نمایندگان مجلس آن را رد خواهند کرد.

درعین حال برخی دیگر از اعضای کمیسیون تقاضای احتمالی افزایش قیمت بنزین در بودجه سال آینده را در پاک کردن صورت مساله توسط دولت جستجو می کنند.

سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره بر اینکه باید منتظر بود تا پیشنهاد دولت به مجلس بیاید و بررسی شود متذکرشد: « اگر دولت در قالب هدفمندی یارانه ها تقاضای افزایش قیمت داشته باشد بعید می دانیم مشکلی پیش بیاید.اما اگر درخواست دولت افزایش جهشی قیمت ها چه در بنزین و چه در برق باشد مطمئنا بهارستانی ها با آن مخالفت خواهند کرد.» 

به گفته حسین امیری خامکانی، اگر تقاضای دولت افزایش تا مرز 20 درصد باشد احتمال موافقت بهارستانی ها با این افزایش قیمت وجود دارد.

 

 

این درحالی است که نادرفریدونی یکی دیگر از اعضای کمیسیون انرژی نظری دیگر دارد. وی تاکید دارد: افزایش قیمت بنزین با افزایش نرخ تورم و افزایش گرانی مصادف خواهد شد  بنابراین با توجه به اینکه اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها امسال توسط مجلس متوقف شدامکان موافقت بهارستانی ها با هرگونه افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

به گفته فریدونی در شرایطی فعلی افزایش قیمت بنزین که منجر به افزایش نرخ تورم خواهد شد به هیچ وجه به نفع منافع ملی و مردم نیست.

روبرت بیگلریان نیز یکی دیگر از اعضای این کمیسیون است که صراحتا با افزایش قیمت بنزین به هر دلیلی مخالفت می کند. وی نیز عقیده ای شبیه فریدونی دارد و تاکید می کند: این افزایش قیمت منجر به افزایش نرخ تورم می شود و بازار را به هم خواهد ریخت و در شرایط فعلی به هیچ وجه به صلاح کشور نخواهد بود.

بیگلریان در عین حال معتقد است برای حل مشکلات تولید بنزین در کشور باید به فکر راه حل هایی به غیرا ز افزایش قیمت بود.

امیرعباس سلطانی عضوی دیگر از کمیسیون انرژی است که معتقد است دولت به بهانه افزایش قاچاق بنزین و گازوئیل به دلیل پایین بودن نرخ آن نسبت به کشورهای همسایه تلاش دارد قیمت بنزین را افزایش دهد در حالیکه این کار حکم پاک کردن صورت مساله را دارد.

براساس اظهارات وی، دولت باید به فکر راهکار دیگری برای مهار قاچاق بنزین باشد و ساده ترین راه را برای اینکار برنگزیند.

به گفته سلطانی مجلس قطعا با هر نوع افزایش قیمتی که منجر به افزایش نرخ تورم شود به شدت مخالفت خواهد کرد.چراکه در شرایط فعلی گرانی ها مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده و قصد بر تشدید آن نیست.

جبیب آقاجری هم با هر نوع افزایش قیمت بنزین که نتیجه آن افزایش گرانی ها باشد مخالفت می کند و درعین حال تاکید دارد: اگر واقعا دولت چنین درخواستی داشته باشد بررسی خواهیم کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس متذکرشد: بهارستانی ها مخالف هر اقدامی هستند که باعث افزایش نرخ تورم شود.

اما جلیل جعفری بنه خلخال از دیگر اعضای کمیسیون انرژی است که معتقد است اگر دولت تقاضای افزایش قیمت بنزین تا مرز 20 درصد را داشته باشد بعید است بهارستانی ها با آن مخالفت کنند.

وی بنزین 840 تومانی را برای سال آینده مناسب دانست و در عین حال رقم 950 تومان را نیز رقمی مناسب برای خرید هر لیتر بنزین اعلام کرد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *