خانه » سلامت » توصیه های پزشکی » چگونه با خروپف مقابله کنیم؟

چگونه با خروپف مقابله کنیم؟

خروپف کردن که جزو اختلالات خواب به حساب می آید می تواند به یک مشکل پزشکی جدی موسوم به «وقفه تنفسی حین خواب» تبدیل شود که نه تنها آزاردهنده است بلکه حتی می تواند در مواردی کشنده باشد.

اگر شما هم با این اختلال دست به گریبان هستید با عمل کردن به چند توصیه ساده می توانید آن را برطرف کنید و یا کاهش دهید. این توصیه ها عبارتند از:

– به پهلو بخوابید: افرادی که عادت دارند طاق باز و روی کمر بخوابند، بیشتر مستعد خروپف کردن هستند چرا که این وضعیت باعث می شود عضلات گلو شل شوند و در نتیجه مسیر جریان هوا را مسدود کنند.

– وزن خود را کاهش دهید: چاقی نه تنها موجب بروز دیابت و بیماری های دیگر در افراد می شود بلکه مشکل خروپف را نیز تشدید می کند. چاقی گردن باعث می شود تا مسیر جریان هوا باریک شده و هنگام تنفس، صدای بلندی از دهان خارج شود.

– از بالش های بیشتری استفاده کنید: با گذاشتن تعداد بیشتری بالش زیر سرتان آن را در وضعیت راست نگه دارید. گذاشتن بالش های بیشتر زیر سر باعث می شود سرتان در وضعیتی بالاتر از قفسه سینه قرار گیرد و خروپف را کاهش می دهد.

– سیگار را ترک کنید:  استعمال سیگار برای سلامت بدن مضر است زیرا بیماری های قلبی و سرطان را به همراه دارد. علاوه بر این، سیگار کشیدن باعث می شود از توانایی بدن در استفاده از اکسیژن کاسته و به خروپف منجر شود.

– خوابتان را زمان بندی کنید: فرآیند خواب برای سلامت حائز اهمیت است. سعی کنید در طول شبانه روز زمان کافی بخوابید و از یک الگوی خواب منظم پیروی کنید. خوابیدن و بیدار شدن در ساعت های مشخص در هر روز، بدنتان را متعادل و هماهنگ نگه  می دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندین تایمز، پزشکان همچنین تاکید دارند که ورزش کردن نیز باعث می شود تا ماهیچه های بدن مستحکم و عملکرد هایی چون جریان خون و ضربان قلب بهتر انجام شوند. ورزش  منظم روزانه همچنین می تواند الگوی خوابیدن را تنظیم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.