خانه » اخبار روز » 4 امتیاز برای صعود مستقیم ایران به جام‌جهانی

4 امتیاز برای صعود مستقیم ایران به جام‌جهانی

شب گذشته دو ديدار حساس از گروه A رقابت هاي مقدماتي جام جهاني برزيل در منطقه آسيا برگزار شد.

در مسابقه اول ايران يک بر صفر قطر را شکست داد تا اميد هايش براي صعود مستقيم به جام جهاني و بدون اما و اگر زنده شود. سه امتياز بازي با قطر روح تازه اي به فوتبال ملي ايران دميد.

به گزارش فارس، در ديدار دوم نيز نتيجه دلخواه ايران رقم خورد و کره جنوبي با وجود برتري مطلق در ميدان در بيروت متوقف شود تا با اين مساوي هم فاصله امتيازي ايران و کره جنوبي به يک امتياز برسد و هم لبنان ديگر هيچ شانسي براي صعود به جام جهاني نداشته باشد و روز سه شنبه آينده 21 خرداد با انگيزه اي کمتر مقابل ملي پوشان ايران به ميدان بيايد.

در حال حاضر تيم ملي ايران براي صعود مستقيم به جام جهاني 2014 برزيل بايد چهار امتياز از اين دو بازي بگيرد و اميدوار باشد که ديدار ازبکستان و کره جنوبي برنده اي نداشته باشد.

تيم ايران اگر به دنبال صعود مستقيم و بي دردسر به جام جهاني هستيم بايد لبنان را در تهران شکست بدهيم و در بازي آخر مقابل کره جنوبي يک امتياز بگيريم. آن به شرطي که کره جنوبي مقابل ازبکستان متوقف شود و بازي اين دو تيم برنده اي نداشته باشد.

حضور در پلي آف

تيم ملي ايران اگر لبنان را شکست بدهد و يا يک امتياز از اين حريف بگيرد حضورش در پلي آف قطعي مي شود. حتي اگر در ديدار آخر مقابل کره جنوبي شکست بخورد.

البته حضور در پلي آف معنايش پيمودن مسيري سخت براي رسيدن به برزيل است.

بهترين نتيجه کره و ازبکستان براي ايران

ديدار کره جنوبي و ازبکستان سه  شنبه آينده و در روز بازي ايران و لبنان برگزار مي شود. بهترين نتيجه در اين بازي براي ايران تساوي دو تيم است. اينکه ازبکستان بتواند در کره امتياز بگيرد در اين شرايط ايران در صورت پيروزي برابر لبنان 13 امتيازي و صدرنشين گروه خواهد شد.

در اين شرايط تيم ملي ايران براي صعود مستقيم فقط يک امتياز نياز دارد. البته کره براي برد مقابل ما به ميدان خواهد آمد.

بازي روز 28 خرداد جدال مرگ و زندگي براي رسيدن به جام جهاني است جدالي که ما يک امتياز مي خواهيم و کره جنوبي سه امتياز تا به طور مستقيم به جام جهاني برويم. البته پيش فرض اين است که لبنان را ما برده ايم وگرنه اگر به اين حريف امتياز بدهيم بايد فقط به پلي آف فکر کنيم.

* پيروزي کره جنوبي شرايط ما را سخت مي کند

در صورتيکه کره جنوبي برابر ازبکستان به پيروزي برسد و 14 امتيازي شود در آن صورت ما هم در صورت پيروزي بر لبنان 13 امتيازي خواهيم شد و براي صعود بدون اما و اگر بايد کره جنوبي را شکست بدهيم وگرنه امکان دارد ازبکستان با پيروزي مقابل قطر با ما هم امتياز شود و کار به تفاضل گل کشيده مي شود زيرا ديدار دو تيم در تهران و تاشکند مساوي شده اند. در اين صورت پيروزي با تعداد گل هاي زياد مقابل لبنان ارزشمند خواهد بود.

فوتبال ايران هفت روز پر هيجان را پيش رو دارد. اگر لبنان را سه شنبه ببريم حضورمان در پلي آف قطعي مي شود و به صعود مستقيم اميدوار مي شويم خوشبختانه نتيجه بازي ازبکستان و کره جنوبي را قبل از شروع بازي با لبنان مي دانيم زيرا آنها دو ساعت زودتر از ما بازي دارند. اين مسئله مي تواند از نظر روحي به سود مان باشد هرچند ما اگر مي خواهيم صعود مستقيم داشته باشيم بايد لبنان را شکست بدهيم.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.