خانه » اخبار روز » اجتماعی » اهدا عضو دختر 19 ساله کنگانی به بیماران نیازمند

اهدا عضو دختر 19 ساله کنگانی به بیماران نیازمند

عضو تیم تایید مرگ مغزی استان بوشهر عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: با رضایت خانواده بیمار مرگ مغزی، کلیه ها و کبد دختر 19 ساله کنگانی که دچار مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند اهدا شد.

عبدالرضا نجفی انارکی افزود: بیمار که دختر 19 ساله ای بود در اثر خونریزی مغزی، در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان بستری شد و پس از بروز مرگ مغزی و رضایت خانواده برای اهدای اعضا، بیمار به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل شد.

وی اضافه کرد: بعد از انتقال به بوشهر اختلال برگشت ناپذیر عملکرد مغز یا همان مرگ مغزی توسط تیمی متشکل از چهار متخصص بیهوشی، مغز و اعصاب، جراح مغز و اعصاب و داخلی تایید شد و سپس مورد تأیید نهایی پزشکی قانونی قرار گرفت.

رئیس تیم جراحی برداشت عضو نیز گفت: بلافاصله پس از اطلاع از بروز مرگ مغزی بر اثر پارگی عروق مغزی از شیراز برای برداشت اعضا به بوشهر آمدیم و پس از بررسی های لازم این جراحی انجام شد.

محسن منصوریان افزود: در یک عمل دو ساعته که از ساعت چهار بامداد سه شنبه 14 خرداد به همراه تیم پزشکی و کادر اتاق عمل بیمارستان خلیج فارس بوشهر آغاز شد، دو کلیه و کبد بیمار برای انجام پیوند در بیمارستان نمازی شیراز برداشته شد.

وی خاطرنشان کرد: اهدای عضو به بیماران نیازمند پیوند باعث می شود بیمارانی که با مشکلات بسیاری مواجه هستند به آغوش گرم خانواده بازگردند و زندگی عادی خود را ادامه دهند.

این متخصص جراح تصریح کرد: مرکز پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز سال گذشته موفق به کسب رتبه سوم در بین مراکز پیوند اعضای دنیا شد و با روند رو به رشد پیوند کبد و کلیه در این مرکز در سال های آینده به قطب اول پیوند اعضا در دنیا تبدیل خواهد شد.

منصوریان گفت: فرهنگ اهدای عضو در چند سال اخیر گسترش پیدا کرده و از ملت مسلمان ایران که همواره دارای روحیه ایثارگری هستند این توقع می رود که در هنگام بروز مرگ مغزی با اهدای اعضا به بیماران نیازمند کمک کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *