خانه » کودک و والدین » تغذیه کودک » شیر مادر فراتر از یک غذا است

شیر مادر فراتر از یک غذا است

دکتر عباس مومن زاده، فوق تخصص اطفال در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: شیر مادر یکی از کامل ترین منابع غذایی برای رشد و سلامت کودک است و هیچ غذایی قابل مقایسه با آن نیست.

وی در این خصوص گفت: مواد موجود در شیر مادر را از ابعاد مختلف می توان مورد بررسی قرار داد. برای مثال مواد پروتئینی و كازئین موجود در شیر مادر باعث می شود شیر خیلی سریع تر از معده عبور کند و بنابراین عمل هضم به راحتی صورت گیرد.

عبور شیر مادر از معده یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان می برد این در حالی است که این عمل در مورد شیر خشک و شیرگاو ممکن است دو ساعت و نیم یا بیشتر طول بکشد.

این متخصص همچنین افزود: ریزوزوم ها که ماده اصلی دفاعی و ایمنی بدن کودک است در شیر مادر دو هزار برابر بیشتر از شیر گاو و یا شیر خشک است.

با توجه به اینکه در روزهای اولیه تولد سیستم دفاعی بدن کودک ضعیف است شیر مادر کمک زیادی به ارتقاء سیستم دفاعی بدن کودک می کند.

دکتر مومن زاد بیان داشت: همچنین ماده ایمنی دیگری به نام سکرتری آیژه ای در شیر مادر وجود دارد که سرتاسر روده را مانند آستری می پوشاند و اجازه نمی دهد ویروس ها و باکتری ها از روده عبور کنند و عفونت ها و التهاب های روده را کاهش می دهد.

وی اظهار داشت: مواد قندی موجود در شیر مادر 70 گرم در لیتر است در حالیکه این ماده در شیر گاو و شیرخشک 50 گرم در لیتر است. همچنین قند شیر مادر لاکتوز است و باعث انرژی دهی به بدن کودک می شود. قندها در متابولسم مغز دخالت مستقیم دارند و باعث سوخت و ساز در مغز می شوند و ضریب هوشی کودک را افزایش می دهد.

این فوق تخصص در ادامه افزود: چربی های موجود در شیر مادر به نام اسید لینولنیک ها موادی حیاتی هستند که برای بدن نوزاد مفیدند و در فعالیت سلولهای مغز دخالت دارند و از نارس شدن و یا عقب ماندگی جسمانی جلوگیری می کند.

وی گفت: نسبت کلسیم موجود در شیر مادر 2 به 1 است و مسلما کلسیمی که از طریق روده جذب می شود در مورد شیر مادر بیشتر است.

دکتر مومن زاده در ادامه اذعان داشت: نمک موجود در شیر مادر 3 برابر کمتر از سایر شیرها است و همین باعث کاهش خطر ابتلاء به تورم عروق و مشکلات قلبی می شود.

“آغوز” اولین واکسن کودک شماست

 دکتر عباس مومن زاده در ادامه با تاکید بر اهمیت آغوز گفت: آغوز شیر غلیظ و زرد رنگی است که 2 تا 5 روز اول پس از تولد نوزاد تولد می شود و سرشار از ویتامین است. برخلاف باور غلطی که در مورد آغوز در بین مردم وجود دارد، آغوز یکی از بهترین مواد برای تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد است و سرشار از کالری است و در واقع اولین واکسن کودک تلقی می شود.

” شیردادن راهی برای حفظ سلامت مادر

دکتر مومن زاده دراین رابطه اظهار داشت: مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان و تخمدان هستند. همچنین عمل شیردهی باعث کاهش خونریزی در مادر می شود.

این متخصص با اشاره به جنبه عاطفی و احساس شیردادن به کودک توسط مادر گفت: در آغوش گرفتن کودک و نگاه کردن به او در هنگام شیردادن باعث ترشح پرولاکتئین می شود و همین عمل شیر مادر را افزایش می دهد.

وی در آخر بر این نکته تاکید کرد: مادران باید بدانند کوچک یا بزرگ بودن سینه ارتباطی به میزان و کیفیت شیر ندارد. وزن کردن کودک در زمان های مناسب باعث می شود مادر از میزان شیر و کیفیت آن اطلاع یابد.

برای پایداری و افزایش کیفیت شیردهی، مادران نیاز به آموزش در بیمارستان ها و یا مراکز مربوط دارند.

 

منبع:shahrzadpress.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سوختگی کودک

سوختگی کودک و کمکهای اولیه

سوختگی کودک عبارتست از آسیب بافت در نتیجه تاثیر حرارت، الکتریسیته، اشعه و عوامل شیمیایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.