خانه » آرایش و زیبایی » با تغذیه مناسب پوستی شاداب داشته باشید

با تغذیه مناسب پوستی شاداب داشته باشید

همان گونه كه تغذیه مناسب و صحیح، در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها موثر است، در داشتن پوستی سالم و شفاف نیز تاثیر بسزایی دارد. با توجه به این كه پوست مانند یك سد حفاظتی برای بدن عمل می كند، لذا با رعایت یك برنامه غذایی مناسب می توان این سد را تقویت كرد. راه داشتن پوستی شاداب با تغذیه مناسب

راه داشتن پوستی شاداب با تغذیه مناسب

مالیدن كرم بر سطح پوست موجب نفوذ مواد مغذی به داخل سلول های پوستی نمی شود و فقط تا زمانی كه آن را نشویید، روی پوست شما وجود دارد، ولی تغذیه سالم، تمام مواد مغذی را وارد سلول های پوستی می كند. به این صورت که مواد مغذی وارد جریان خون می شوند و توسط جریان خون به سلول های پوستی بدن می رسند.

تغذیه مناسب حتی روی مكانیسم های پیر شدن بدن نیز تاثیر می گذارد و فرآیند پیری از جمله پیر شدن پوست را آهسته می كند.

توصیه های زیر را جدی بگیرید

* همه ما می دانیم و بارها شنیده ایم كه میوه و سبزی تازه از پیری زودرس پوست جلوگیری می كنند، زیرا دارای مقدار زیادی آنتی اكسیدان هستند. حتی بسیاری از رنگدانه های شیمیایی كه در میوه ها و سبزی ها موجودند، خاصیت آنتی اكسیدانی بسیار بالایی دارند.

این آنتی اكسیدان ها موجب جلوگیری از تخریب های سلولی می شوند. بدین صورت كه رادیكال های آزاد موجود در بدن، به ویژه در منطقه پوست را كه در تماس با محیط اطراف هستند، غیر فعال می كنند و جلوی عملكرد تخریبی آنها را می گیرند.

برای اطمینان از وجود آنتی اكسیدان كافی در میوه و سبزی، بهتر است آن را به صورت خام یا نیم پز استفاده كرد.

* رطوبت موجود در پوست نیز مانع چروكیدگی پوست می شود. با مصرف آب کافی می توان این رطوبت را برای پوست ایجاد كرد. نوشیدن ۸ لیوان آب در روز برای تامین رطوبت پوست ، کافی به نظر می رسد. مصرف قهوه و نوشابه های گازدار پیشنهاد نمی شود؛ زیرا باعث دفع ادرار به میزان زیاد و در نتیجه كاهش آب بدن می شوند.

* رژیم غذایی برای كاهش وزن در چروك شدن پوست موثر است؛ لذا كم و زیاد كردن وزن بدن به طور متناوب به پوست آسیب های جدی می رساند.

* شیوه پخت غذا هم در از دست رفتن مواد مغذی غذاها تاثیر بسزایی دارد. توجه داشته باشید گرم كردن غذا برای دفعات زیاد باعث فرآیندهای تخریبی اكسیداسیون می شود و به عبارت دیگر آنتی اكسیدان های موجود در غذا را كاهش می دهد و رادیكال های آزاد را فعال می كند.

باید تا آنجا كه می توان زمان پخت مواد غذایی را كاهش داد و از سرخ كردن زیاد غذاها و پختن آنها با مقادیر زیاد روغن و چربی پرهیز كرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *