خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » افشاگری عجیب رییس فدراسیون فوتبال لبنان

افشاگری عجیب رییس فدراسیون فوتبال لبنان

در حالی که تیم ملی فوتبال لبنان خود را آماده دیدار برابر ایران در انتخابی جام جهانی می کند، هاشم حیدر، رییس فدراسیون فوتبال لبنان سخنان عجیبی را بر زبان آورد و از تبانی و کم کاری بازیکنان کشورش در دیدارهای انتخابی جام جهانی خبر داد!

رییس فدراسیون فوتبال لبنان گفت: “حضور تیم ملی فوتبال لبنان در این مرحله دستاورد بزرگی به شمار می آید. ما برای نخستین بار در تاریخ خود موفق شدیم به این مرحله راه یابیم. اگر خیانت بعضی از بازیکنان نبود اکنون به احتمال زیاد جمع امتیازهای ما 10 یا 12 بود و می توانستیم جواز صعود به جام جهانی را کسب کنیم. متاسفانه بعضی از بازیکنان با شرکت های شرط بندی همکاری کردند و دست به تغییر نتیجه بازی ها زدند. آنها با این کار به تیم ملی کشورشان از پشت خنجر زدند و امتیازهای مهمی را از لبنان گرفتند.”

سخنان هاشم حیدر بازتاب زیادی در رسانه های لبنانی داشت.

سایت النشره در گزارشی در واکنش به این سخنان رییس فدراسیون فوتبال لبنان نوشت: «این سخنان حیدر نشان می دهد که او اطلاعات سری در اختیار دارد و این طبیعی است؛ چرا که رییس فدراسیون فوتبال است. اما سوال این است که منظور او از تبانی مربوط به چه دیدارهایی می شود؟ در گروهی که لبنان قرار داشت، چهار تیم دیگر به نام های ایران، قطر، ازبکستان و کره جنوبی هم حضور داشتند. لبنان هم قبل از اعلام نتیجه کمیته تحقیقات پنج بازی انجام داده بود که عبارت بودند:

* لبنان صفر – قطر یک

* لبنان یک – ازبکستان یک

* کره جنوبی 3 – لبنان صفر

* لبنان یک – ایران صفر

* قطر یک – لبنان صفر

بر اساس این جدول تنها در دیدار برابر ایران احتمال تبانی وجود ندارد؛ چرا که ما (لبنان) در آن دیدار به پیروزی رسیدیم و تنها سه امتیاز خود در این مرحله را کسب کردیم. اگر بنا را بر این بگیریم که در دو دیدار برابر قطر تبانی رخ نداد، تنها دو دیدار دیگر باقی می ماند و آن کره جنوبی و ازبکستان است؛ چرا که نتیجه بررسی فادی زریقات این موضوع را تایید می کند، چنان که او گفت: رامز دیوب در بازی های زیادی دست به تبانی زد. دیوب را به خاطر تبانی در دیدار برابر قطر محروم نکردیم، بلکه او را به خاطر دو دیدار برابر کره جنوبی در مرحله قبل محروم کردیم.»

این سایت لبنانی در ادامه گزارش خود نوشت: «هنوز ابهام موجود در سخنان هاشم حیدر برطرف نشده است. لبنان الان پنج امتیاز دارد. رییس فدراسیون گفت، اگر خیانت بعضی از بازیکنان نبود، الان جمع امتیازهای ما 10 یا 12 بود. اگر بنا را بر این بگیریم که در دو دیدار برابر کره جنوبی و ازبکستان تبانی رخ داده، الان باید جمع امتیازهای ما در صورت پیروزی در هر دو دیدار به عدد 11 می رسید و این یک امتیاز کمتر و یا بیشتر از پیش بینی هاشم حیدر است. به نظر می رسد که تبانی در دیدار برابر قطر منطقی تر باشد؛ چرا که ما شانس بیشتری برای پیروزی برابر قطری ها داشتیم. اگر آن اشتباه بچگانه رامز دیوب در دیدار برابر قطر نبود، ما سه امتیاز را به راحتی تقدیم حریف نمی کردیم. رییس فدراسیون فوتبال لبنان باید افشاگری بیشتری کند و با روشنی هرچه تمام تر به مردم پاسخگو باشد؛ چرا که تبانی در جام جهانی جنایتی عادی نیست. لبنانی ها این حق را دارند که متهم را شناسایی و او را جریمه کنند. البته بعضی هم انگشت اتهام را به طرف خود فدراسیون دراز می کنند که امیدواریم این درست نباشد. چیزی به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال لبنان باقی نمانده است. دیگر چیزی برای مخفی کردن وجود ندارد. فدراسیون فوتبال باید از اعتبار خود دفاع کند.»

منبع:ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

بدون دیدگاه

  1. کثافطاااا
    نمسشد توبازی ایرانم تبانی میکردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *