خانه » اخبار روز » اجتماعی » درس حرفه و فن از اول متوسطه حذف می شود

درس حرفه و فن از اول متوسطه حذف می شود

درس کار و فناوری از امسال جایگزین درس حرفه و فن در پایه اول متوسطه اول می شود. محتوای این کتاب ادامه درس کارو فناوری، پایه ششم ابتدایی خواهد بود.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 12 عنوان کتاب جدید برای اول متوسطه اول در سال تحصیلی 93-92 تدوین شده است. ابراهیم سحرخیز اظهار کرد: درس «کار و فناوری» از امسال جایگزین درس حرفه و فن در پایه اول متوسطه اول می شود. محتوای این کتاب ادامه درس کار و فناوری، پایه ششم ابتدایی خواهد بود.

وی با بیان اینکه امسال با تغییر کتب پایه اول متوسطه اول 12 عنوان کتاب برای دانش آموزان تدوین و چاپ شده است، اضافه کرد: نگاه آموزش و پرورش به مبحث کار و فناوری بسیار جدی است و در این راستا تلاش خواهیم کرد که این عنوان درسی در شش پایه متوسطه ارائه شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از تعهدات آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین آموزش یک حرفه و مهارت به دانش آموزان است و چنانچه جدی گرفته شود، می تواند بستر ساز آموزش مهارت به همه دانش آموزان به ویژه رشته های نظری باشد.

سحرخیز ادامه داد: آموزش یک مهارت به هر دانش آموز نظری نیز نیازمند تامین اعتبارات لازم است که به نظر می رسد حلقه پیوند آموزش و پرورش با این برنامه صنعت است که می تواند از پتانسیل خود در جهت آموزش مهارتها به دانش آموزان کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.