خانه » اخبار روز » اجتماعی » نجات عجیب متهم به قتل پسر 12ساله از چوبه دار

نجات عجیب متهم به قتل پسر 12ساله از چوبه دار

هم سلولی شدن قاتل و برادر مقتول ماجرای عجیبی را رقم زد که به جلب رضایت اولیای دم هر دو پرونده و رهایی متهمان از قصاص منجر شد.  متهم که مهبد نام  دارد سال 82 بعد از به قتل رساندن پسر 12ساله ای به نام آیدین بازداشت شد. اولین  برگ از این پرونده وقتی در پوشه قرمزرنگ گذاشته شد که پدر آیدین به ماموران مراجعه کرد. او در شکایت خود گفت پسر نوجوانش یک روز است که گم شده و کسی او را ندیده  است. با اعلام این شکایت ماموران پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند. آنها بعد از چندین روز جست وجو جسد کودکی را داخل گونی در کانال آب پیدا کردند. وقتی پدر آیدین برای شناسایی جنازه به پزشکی قانونی فراخوانده شد، هویت او را تایید کرد.

پس از آن تحقیقات گسترده ای برای پیداکردن قاتل آیدین کلید خورد اما به نتیجه نرسید تا اینکه ماموران متوجه شدند خانواده آیدین مستاجر جوانی به نام مهبد دارند که چند روز بعد از حادثه به طور ناگهانی و بدون اینکه به صاحبخانه اش چیزی بگوید خانه را ترک کرده  و دو هفته بعد به طور ناگهانی برگشته است. مهبد مورد بازجویی قرار گرفت اما هیچ  اعترافی نکرد.

پلیس در بازرسی بدنی از مقتول نامه ای از جیب او پیدا کرد که نشان می داد رابطه ای بین مهبد و ریحان خواهر آیدین وجود دارد. در این نامه که توسط ریحان نوشته  شده ، آمده  بود: «آیدین به رابطه ما شک کرده و من را اذیت می کند. از دست او در خانه آسایش ندارم خیلی با هم کتک کاری می کنیم و من نمی توانم این وضعیت را تحمل کنم.»

متهم حاضر به ارایه توضیح درباره این نامه نشد و ماموران به ناچار ریحان را مورد بازجویی قرار دادند او در تحقیقات گفت: چند سالی است که با مهبد رابطه  دارم ما همدیگر را دوست داریم و مدتی بود که با هم رابطه داشتیم البته این اواخر آیدین موضوع را فهمیده  بود و مرتب مرا اذیت و کاری می کرد که نتوانم مهبد را ببینم. مهبد و برادرم چندبار با هم دعوا کرده  بودند البته من نمی دانم قتل را چه کسی انجام داده است.  پلیس بار دیگر مهبد را تحت بازجویی های فنی پلیسی قرار داد.

متهم در نهایت لب به اعتراف گشود و گفت: من عاشق ریحان بودم. از وقتی به خانه پدرش رفتم و اتاقی اجاره کردم عاشق این دختر شدم. خیلی دوستش داشتم و منتظر بودم کمی پول جمع کنم تا بتوانم به خواستگاری اش بروم. مدتی که از رابطه ما گذشت آیدین متوجه  شده  بود، او مرتب ریحان را اذیت می کرد. با اینکه سنش کم بود اما ریحان را کتک می زد و مانع از این می شد که ما همدیگر را ببینیم. وقتی پدر ریحان خانه نبود من به خانه شان می رفتم تا ریحان را ببینم اما آیدین اجازه نمی داد، ریحان چند برادر دیگر هم داشت اما فقط آیدین بود که ما را اذیت می کرد.

متهم در مورد روز حادثه گفت: روز حادثه داشتم نامه ای را که ریحان برایم نوشته  بود، می خواندم که آیدین به سراغم آمد و به خاطر اینکه با ریحان رابطه دارم با من دعوا کرد. وقتی در نامه خواندم که ریحان از دست برادرش خیلی اذیت می شود دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم، با آیدین دعوا کردم و گفتم اجازه نمی دهم ریحان را اذیت کند. با هم گلاویز شدیم و من با شیشه، ضربه ای به شکمش زدم خون زیادی از بدنش بیرون آمد، وقتی که دیدم مرده  است جسد را داخل گونی گذاشتم و به کانال آب انداختم.  گفته های این مرد با اتفاقی که افتاده  بود و گزارش پزشکی قانونی مطابقت داشت. بنابراین کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده  شد. مهبد در جلسه محاکمه هم اتهامش را قبول کرد و گفت به خاطر عشقی که به ریحان داشت دست به چنین کاری زد.

با درخواست پدر مقتول رای بر قصاص صادر شد و حکم مورد تایید دیوانعالی کشور هم قرارگرفت و به شعبه اجرای احکام فرستاده  شد اما دو ماه قبل پدر آیدین به عنوان تنها ولی دم اعلام رضایت کرد. روز گذشته جلسه محاکمه مهبد به خاطر جنبه عمومی جرم برگزار شد.

وقتی کیفرخواست خوانده  شد و متهم پشت تریبون قرار گرفت یک بار دیگر اتهامش را قبول کرد و درباره اینکه چطور رضایت گرفته  است، گفت: پنج سال قبل برادر بزرگ ریحان را به زندان آوردند. ما تمام مدت را هم در یک سلول بودیم، وقتی از او پرسیدم چرا به بند قتلی ها آورده شده گفت همسرش را کشته است. او می گفت همسرش به وی خیانت کرده و او هم با ضربات چاقو زنش را به قتل رسانده  است. با هم خیلی صحبت کردیم و من گفتم حالا که خودش هم در این وضعیت گرفتار شده با پدرش صحبت کند شاید به من رضایت بدهد. او برایم شرطی گذاشت، گفت اگر بتوانم رضایت خانواده همسرش را بگیرم پدرش هم رضایت می دهد. تا قبل از آن خانواده من خیلی به خانه پدر آیدین رفته  اما موفقیتی به دست نیاورده بودند. این بار مادرم رفت وآمدهایش را به خانه پدر زن برادر ریحان آغاز کرد و بعد از چند سال موفق شد با جلب رضایت اولیای دم با اینکه برادر ریحان زیر تیغ  بود او را از قصاص نجات بدهد و مرد جوان آزاد شد. چند ماه بعد از آزادی اش پدرش اعلام رضایت کرد و من هم از قصاص نجات پیدا کردم.

بعد از پایان دفاعیات متهم هیات قضات وارد شور شدند و متهم را به 9 سال و دو ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم کردند.

منبع: شرق

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *