خانه » سلامت » نیمی از سیگاری‌ها ۷۵ سالگی را نمی‌بینند

نیمی از سیگاری‌ها ۷۵ سالگی را نمی‌بینند

کارشناس واحد پژوهشی جمعیت مبارزه با دخانیات اعلام کرد: ۵۷ درصد افراد سیگاری، قبل از سن ۷۵ سالگی فوت می کنند و مصرف دخانیات به طور متوسط ۱۴.۵ سال از عمر هر فرد سیگاری می کاهد.
 
وحید موسوی در گفت وگو با فارس افزود: 10 درصد افراد سیگاری، پیش از رسیدن به 55 سالگی فوت می کنند، در حالی که این رقم در افراد غیرسیگاری، فقط 4 درصد است.
وی با بیان اینکه رشد واردات قانونی بیانگر این است که جلوی قاچاق دخانیات گرفته شده ادامه داد: 28 درصد افراد سیگاری، پیش از رسیدن به 65 سالگی فوت می کنند، در حالی که این رقم در افراد غیرسیگاری، 11درصد است.
سیگار حاوی بیش از 4 هزار ماده  شیمیایی است
کارشناس واحد پژوهشی جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: همچنین 57 درصد افراد سیگاری، قبل از سن 75 سالگی فوت می کنند. در حالی که این رقم در افراد غیرسیگاری، 30 درصد است.
موسوی با بیان اینکه مصرف دخانیات به طور متوسط 14.5 سال از عمر هر فرد سیگاری می کاهد، گفت: دود سیگار حاوی بیش از 4 هزار ماده  شیمیایی است و استنشاق دود محیطی سیگار، یکی از علل بیماری های قلبی و عروقی است.
انسداد عروق قلبی و سکته مغزی ناشی از استنشاق دود محیطی سیگار
وی گفت: مطالعات جدید نشان داده که دود محیطی دخانیات، یکی از عوامل زمینه ساز بیماری انسداد عروق قلبی است و استنشاق دود محیطی سیگار می تواند خطر مرگ ناشی از انسداد عروق قلبی را در افراد غیرسیگاری، به میزان 20 تا 70 درصد افزایش دهد.
کارشناس واحد پژوهشی جمعیت مبارزه با دخانیات ادامه داد: احتمال وقوع بیماری انسداد عروق قلبی در آن دسته از افراد غیرسیگاری که در معرض دود محیطی سیگار قرار دارند، 1.25برابر سایر افراد غیرسیگاری است.
موسوی در همین زمینه گفت: طبق مطالعه ای در چین، زنانی که همسرانشان دخانیات مصرف می کردند، 24 درصد بیشتر از سایر زنان به بیماری انسداد عروق قلبی دچار شده بودند. همچنین، زنانی که در محل کار خود در معرض دود محیطی سیگار قرار داشتند، 85 درصد بیش از سایر زنان به این بیماری مبتلا می شدند.
وی اظهار کرد: افراد غیرسیگاری که در معرض دود محیطی سیگار هستند، همچنین ممکن است دچار اختلال عملکرد دستگاه گردش خون شوند و به این علت، احتمال وقوع سکته  مغزی در آنها افزایش می یابد.

Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.