خانه » اخبار روز » اجتماعی » احتمال افزایش مدت سربازی

احتمال افزایش مدت سربازی

شفا آنلاین: سردار موسی كمالي با اعلام اينكه در حال حاضر هيچ برنامه اي براي تغيير قوانين سربازي وجود ندارد گفت: سازمان وظيفه عمومي ناجا نيز هيچ برنامه اي براي فروش سربازی يا معافيت مشمولان ندارد و قوانين نيز همانند گذشته به قوت خود باقي است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و در گفتگو با شفا آنلاین  خاطر نشان كرد: قوانين سربازي همان قوانيني  است كه  بخشي از آن در سال 1390 تصويب شده و آئين نامه اجرايي آن نيز در هيات دولت است كه منتظر تصويب نهايي آن هستيم. بخشي ديگر از آن نيز در حال تهيه و ارائه به هيات دولت است.

سردار كمالي در ادامه با اشاره به اين كه در مدت زمان خدمت سربازي هيچ تغييري صورت نگرفته است گفت: طبق قوانين، مدت خدمت سربازي براي افرادي كه در دستگاههاي دولتي خدمت مي كنند 24 ، ماه در مناطق عملياتي 18 ماه ، در مناطق محروم 19 ماه،  و مابقي نيز 21 ماه محاسبه مي گردد. وي در ادامه با تكذيب برخي شايعات  در باره وجود سربازان مازاد در نيروهاي مسلح نیز گفت: همانطور كه آمارها نشان مي دهد در كشور با كاهش تولد ذكور مواجه هستيم .

در حقيقت هم اكنون تعداد  متولدين سال 70  نسبت به متولدين دهه 60 كمتر هستند.بنابراين حتي  ممكن است مدت زمان سربازي براي همه سربازان 24 ماه بشود. سردار كمالي در ادامه درباره تخصصي شدن خدمت سربازي نیز  گفت: ما هزار رشته تخصصي در كشور داريم .

اما همه اين رشته ها به غير از چند رشته مثل پزشكي و برخي رشته هاي مهندسي در نيروهاي مسلح كاربرد ندارند.

به همين خاطر اگر بخواهيم از افرادي كه تخصص و تحصيلاتشان براي  نيروهاي مسلح كارايي ندارد  بعد از پايان خدمت سربازي استفاده كنيم سعي مي كنيم تا با آموزش هايي كه در رشته هاي رزمي و تخصصي توپ خانه ديده بودند از آنها استفاده نمائيم ..  

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.