خانه » اخبار روز » اجتماعی » اظهارات جدیدفرمانده نیروی انتظامی از اجرای طرح عفاف و حجاب

اظهارات جدیدفرمانده نیروی انتظامی از اجرای طرح عفاف و حجاب

فرمانده نیروی انتظامی درباره اجرای طرح عفاف و حجاب گفت: در حال حاضر در حوزه عفاف و حجاب تلاش بر این است که دستگاه های فرهنگی تلاش ویژه ای در این زمینه داشته و نیروی انتظامی در بخش هایی که این امر به ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده باشد، با تذکر و اصلاح رفتار وارد شود.

سردار اسماعیل احمدی مقدم در جمع کارکنان انتظامی استان زنجان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهارداشت: انتظار فرج، برجسته ترین اعمال ماه شعبان است که در روایات معتبر از برترین عبادات شمرده شده است.

وی انقلاب اسلامی را نمونه توصیفی انقلاب حضرت مهدی (عج) بیان و خاطرنشان کرد: انتظار فرج یعنی گرایش و رسیدن به خوبی ها، عشق به عدالت و بیزاری از ظلم است که در نهاد همه مومنان وجود دارد.

فرمانده نیروی انتظامی، امنیت را مقدمه ای برای عبادت و خداپرستی دانست و افزود: امنیت لازمه تحقق دوران ظهور است.

زدودن فقر بدون امنیت و عدالت امکان پذیر نیست

احمدی مقدم امنیت را مقدمه عدالت خواند و گفت: اگر در جامعه امنیت و عدالت وجود نداشته باشد توسعه، آبادانی و زدودن فقر نیز امکان پذیر نیست.

وی وظایف حکومت ها را ایجاد امنیت، عدالت و پیشرفت بیان و تصریح کرد: امنیت بستر را برای اجرای عدالت در جامعه مهیا کرده و موجب می شود امکانات بر اساس عدالت، توزیع تا همگان از امکانات و منابع یکسان بهره مند شوند.

احمدی مقدم با بیان اینکه همه باید در برخورداری از فرصت ها برابر باشند، افزود: بنابراین اولین وظیفه حکومت ها، ایجاد امنیت در جامعه است.

وی با اعلام اینکه انتظار فرج عشق به خوبی ها، عدالت، روشنایی و نور و امنیت است گفت: انسان ها در نهاد خود به دنبال منجی هستند اما غفلت هاست که موجب کدر و دورشدن آنان از نهاد خود می شود.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: منتظر حقیقی کسی است که تلاش می کند؛ مقدمات ظهور منجی عالم بشریت را فراهم کند.

امنیت، بستر را برای اجرای عدالت فراهم کرده است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امنیت، بستر را برای اجرای عدالت فراهم کرده، توزیع امکانات نیز در راستای عدالت پیش رفته و مردم در برخورداری از فرصت ها با هم برابر و برادر خواهند بود.

به گزارش ایسنا، احمدی مقدم با اشاره به اینکه همه مردم باید تلاش کنند تا از برکات ماه مبارک شعبان و میلاد مبارک امام عصر(عج) بهره مند شوند، اظهارکرد: انتظار به معنای حرکتی منفعلانه نیست، بلکه یک فرد منتظر واقعی تلاش می کند تا برای ظهور فرد منتظر و منجی خود، مقدماتی را مهیا کند و از یک جا نشینی و سکون دوری کند.

انسان منتظر نباید درگیر باورهای اشتباهی درباره عصرظهور شود

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه انسان منتظر نباید درگیر باورهای اشتباهی درباره عصرظهور شود، ابرازکرد: این برداشت که تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) باید دنیا سرشار از ظلم شود و انسان هرگونه مبارزه با ظلم را تأخیر در ظهور حجت بداند، نادرست بوده و در واقع یک منتظر واقعی باید مقدمات را با تلاش و ظلم ستیزی مهیا کند.

وی ادامه داد: یک فرد منتظر، محب و دوستدار منجی بوده و به مأموریت او که همانا از بین رفتن ناامنی و فقر است، علاقمند است و می توان بیان کرد که نخستین هدیه حکومت مهدوی (عج) از نگاه قرآن کریم نیز همین گسترده شدن امنیت در جهان است.

احمدی مقدم، انقلاب اسلامی ایران را نمونه کوچکی از انقلاب حضرت مهدی (عج) دانست و تصریح کرد: انتظار به معنای تلاش برای حصول به نقطه خوبی ها و عشق به عدالت و بیزاری از ظلم و بیداد بوده و در نهاد تمامی انسان ها با هر دین و مذهبی وجود دارد. تمام مردم دنیا در زمان گرفتاری، به دنبال منجی و فرشته نجات خود هستند.

وی اظهار کرد: یک فرد منتظر، محب و دوستدار منجی بوده و به ماموریت او که همانا از بین رفتن ناامنی و فقر است، علاقمند است و می توان بیان کرد که نخستین هدیه حکومت مهدی(عج) از نگاه قرآن کریم نیز همین گسترده شدن امنیت در جهان است.

فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه امنیت مقدمه ای است برای عبادت و خداپرستی، گفت: در سایه امنیت، عدالت پدید آمده و اگر امنیت و عدالت وجود نداشته باشد، توسعه، آبادانی، اشتغال و از بین رفتن فقر امکان پذیر نیست. همچنان  که در کشورهایی همچون سوریه و عراق بدون وجود امنیت و عدالت نمی توان انتظار رفع ظلم و گستردن آبادانی را داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، احمدی مقدم در نشست خبری با اصحاب رسانه های استان زنجان، با اشاره به اینکه هدف از سفر وی به این استان، ارزیابی عملکرد نیروهای انتظامی استان در نیمه برنامه پنجم توسعه است، ابراز کرد: استان زنجان نسبت به دوره پیشین ارزیابی، پیشرفت و رشد قابل ملاحظه ای در استعداد نیروهای انسانی، حرفه ای شدن نیروها، ارتقا  معنوی نیروها و همچنین ابزار و امکانات انجام مأموریت داشته است.

وی افزود: خوشبختانه استان زنجان با پایین ترین شاخص جرائم جنایی روبرو بوده و در حوزه مأموریت و ارتقا سطح امنیتی مردم، یکی از امن ترین استان های کشور محسوب می شود؛ تا جایی که بسیاری از جرائم همچون گروگان گیری، سرقت مسلحانه در آن با آماری نزدیک به صفر روبروست.

فرمانده نیروهای انتظامی تصریح کرد: امنیت استان زنجان در بخش های مختلف، با اتکا به تدین مردم، روحانیت و مسئولان استان به وجود آمده و تلاش نیروهای انتظامی نیز در سایه همین دین و اخلاق مداری ادامه یافته است.

احمدی مقدم با اشاره به برگزاری انتخابات امن 24 خردادماه امسال، اظهارکرد: تلاش نیروهای انتظامی استان باعث شد که با وجود نا امنی ها و بحران هایی که در گوشه و کنار دنیا دیده می شود، در این حماسه سیاسی، یکی از امن ترین و گسترده ترین انتخابات ها در کشور تجربه شود و نقش ارتباط مردم با حکومت را در ایجاد این امنیت نباید نادیده گرفت.

وی اظهار کرد: امنیت موجود در کشور چه در زمان انتخابات و چه در زمان شادی کسب پیروزی ورزشی مردم، نشان داد که انتخاب هوشمندانه مردم در سایه ارتقا  امنیت، کام ملت را شیرین کرده است.

فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه با وجود افزایش آمار ترانزیت و سفر در استان زنجان، آمار تصادف های منجر به فوت کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: کاهش 70 درصدی جرائمی همچون گروگان گیری، نشان می دهد که خوشبختانه در 10 سال اخیر، شاخص های امنیت اجتماعی روبه بهبود است.

وی در ادامه  عنوان کرد: معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و مؤسسه ناجی هنر در سال های اخیر در راستای آموزش و هشدار دادن به مردم در زمینه جرائم اجتماعی فعالیت و سرمایه گذاری داشته و استقبال مطلوبی نیز از فیلم ها و آثار مستند تولیدی این معاونت از سوی مردم صورت گرفته است؛ تا جایی  که رفتارهای اجتماعی مردم با آموزه های ارائه شده تنظیم می شود.

فرمانده نیروهای انتظامی ادامه داد: در حال حاضر پیشگیری انتظامی از جرائم، در اولویت بخش اجتماعی قرار داشته و این بخش از حیث نیروهای نخبه و اعتبارات در حال تقویت و رشد است.

احمدی مقدم درباره اجرای طرح عفاف و حجاب توسط نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه عفاف و حجاب تلاش بر این است که دستگاه های فرهنگی تلاش ویژه ای در این زمینه داشته و نیروی انتظامی در بخش هایی که این امر به ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده باشد، با تذکر و اصلاح رفتار وارد شود.

ترویج نشاط و شادابی در جامعه؛ اولویت  ناجا در حوزه حجاب و عفاف

فرمانده ناجا شیوع نشاط و شادابی در جامعه را اولویت نیروی انتظامی در حوزه حجاب و عفاف دانست و ابراز کرد: در حال حاضر تفرجگاه ها و نقاط گردشگری، در اولویت این موضوع قرار دارند.

وی ماه مبارک رمضان را عنصر بازدارنده ای در ایجاد بد اخلاقی های اجتماعی دانست و یادآور شد: با توجه به این  که مردم مسلمان و متدین ایران در این ماه نسبت به ماه های دیگر سال، جنبه های اخلاقی را بیشتر رعایت می کنند، زمینه ایجاد امنیت در سایه معنویت این ماه افزایش می یابد.

فرمانده نیروهای انتظامی، در باره جرائم رایانه ای در کشور، گفت: در حال حاضر مهم ترین جرائم رایانه ای در کشور مربوط به هک، نفوذ به سیستم های رایانه ای و سرقت اطلاعات افراد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.