خانه » اخبار روز » افشای نقش باراک اوباما در جاسوسی از شهروندان

افشای نقش باراک اوباما در جاسوسی از شهروندان

اسناد تازه افشا شده ای که از رسوایی جاسوسی از شهروندان آمریکا منتشر شده نشان می دهند اوباما، رئیس جمهور آمریکا هم در شنود تلفنی و اینترنتی این کشور نقش داشته است.

اسناد جدیداً فاش شده از رسوایی آژانس امنیت ملی آمریکا پای باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور را هم به این افشاگری بی سابقه در تاریخ آمریکا باز کرده است.

ادوارد اسنودن، یکی از معاونان فنی سازمان سیا و از پیمانکاران آژانس امنیت ملی آمریکا در روزهای اخیر با افشای اسنادی فوق العاده محرمانه، از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون ها شهروند این کشور پرده برداشته و در صد راخبار رسانه های بین المللی قرار گرفته است.

روزنامه انگلیسی گاردین که اولین روزنامه افشا کننده جاسوسی آمریکا از شهروندان بود مستندات تازه ای منتشر کرده که نشان می دهند دولت آقای باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا هم در جاسوسی از شهروندان آمریکایی نقش داشته است.

طبق اسناد افشا شده از آژانس امنیت ملی آمریکا، برنامه مرموز نظارت و پایش از شهروندان که اطلاعات میلیون ها شهروند آمریکایی را در اختیار دولت این کشور قرار می داده پس از حادثه 11 سپتامبر در دولت جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور وقت این کشور آغاز شده و باراک اوباما آن را تا اواخر سال 2011 ادامه داده است.

این اسناد سه هفته پس از آن منتشر شده اند که روزنامه انگلیسی گاردین حدود سه هفته پیش برای اولین بار اقدام به انتشار اسناد طبقه بندی شده منتسب به «ادوارد اسنودن» کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *