خانه » سلامت » تغذیه سالم » هشدار: بیش از حد ماهی نخورید!

هشدار: بیش از حد ماهی نخورید!

محققان دانمارکی دریافتند که خوردن بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد ماهی می تواند به نامنظم شدن ضربان قلب منتهی می شود.
محققان دانمارکی گفتند: خوردن بیش از حد کم یا بیش از حد ماهی ممکن است خطر ابتلا به «فیبریلاسیون دهلیزی» یا نامنظم شدن ضربان قلب را افزایش دهد.

دکتر «توماس ریکس» و همکارانش از بیمارستان «آلبورگ» در دانمارک دریافتند که بین مصرف دریایی اسید های چرب اشباع نشده (n-3 PUFA) و خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ارتباط وجود دارد.

این تحقیقات نشان داد افرادی که در رژیم غذایی خود بسیار کم یا بیش از حد ماهی مصرف کردند، از فیبریلاسیون دهلیزی رنج برده اند.

با این حال این تحقیقات انجمن ریتم قلب اروپا موسوم به کنگره «ایورپیس» در «آتن» ارائه شد نشان داد که افرادی که در هفته دو وعده ماهی می خورند،  با کمترین خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی مواجه  شدند.

فیبریلاسیون دهلیزی یا آریتمی قلبی به معنی غیرطبیعی بودن ریتم قلب است.

در حالت طبیعی ریتم قلب از گره سینوسی آغاز شده و پس از انتقال به گره دهلیزی- بطنی در بطنها منتشر می شود؛ در نتیجه این نحو هدایت تحریک الکتریکی، ابتدا دهلیز و با فاصله کمی بطنها منقبض می شوند و همچنین ابتدا عضلات دهلیزها شل شده و سپس بطنها شل می شوند.

ریکس در بیانیه ای گفت: از زمانی که فیبریلاسیون دهلیزی در بیش از ۶ میلیون نفر از مردم اروپا ایجاد شد و با هزینه های قابل توجه، مرگ و میر و هزینه های اقتصادی ارتباط پیدا کرد.

جلوگیری از فیبریلاسیون دهلیزی با تغییرات رژیمی می تواند مزایای عمومی زیادی داشته باشد.

منبع: افکارنیوز
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *