خانه » فناوری های نوین » اخبار و رویداد » جعبه سیگارهای سخن گو!

جعبه سیگارهای سخن گو!

به نظرتان اگر جعبه سیگارتان با شما سخن می گفت شما سیگار کشیدن را ترک میکردید؟ به نظرتان این فقط یک ایده است، یا حقیقت دارد؟

یک تیم از محققان دانشگاه استیرلینگ واقع در اسکاتلند میگویند که اگر جعبه های سیگار با هر باز شدن یک قطعه ی از قبل ضبط شده را پخش کنند، مردم ترغیب به ترک سیگار خواهند شد.

البته این قطعه های ضبط شده در مورد مضرات سیگار سخن خواهند گفت. موضوع آنها می تواند مسایلی از قبیل رابطه ی سیگار و بیماریها، تعداد مرگ و میر ناشی از سیگار در جامعه، و یا شماره تلفن مراکز ترک سیگار باشد.

کار روی این پروژه ی جالب هنوز ادامه دارد و نتایج آزمایش آن روی دخترا 16 تا 24 ساله بسیار رضایت بخش بوده است. ایده برای این سیگارها بسیار است. مثلا آنها می توانند پیام هایی از بازیگران و افراد مشهور پخش کنند!

مثلا فرض کنید آنجلینا جولی با باز کردن جعبه از شما بخواهد که سیگاررا ترک کنید! کار روی این جعبه های سیگار هنوز ادامه دارد، ولی ممکن است در صورت خوب پیش رفتن مسایل قضایی آن تا سال 2014 به بازار بیاید.

مساله ای که اینجا وجود دارد این است که اگر کارخانه های سیگار نیز بسته های سخنگوی خود را تولید و در آن سعی در متقاعد کردن مردم برای کشیدن سیگار بیشتر کنند چه خواهد شد! مطمئنا چالش بزرگی بوجود خواهد آمد.

بنظر شما این بسته ها می توانند در ترغیب افراد به ترک سیگار موثر باشند؟

جعبه سیگارهای سخن گو!

منبع: اختصاصی مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *