خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » با محدودیت فیلم‌های اول استعدادهای جوان بروز نمی‌کنند

با محدودیت فیلم‌های اول استعدادهای جوان بروز نمی‌کنند

رضا توکلی با تاکید بر قوانین مدون و مشخص برای جشنواره فجر گفت: متاسفانه امسال با محدود کردن فیلم  های اول دبیر جشنواره اجازه ورود استعدادهای خلاق و جوان را به جشنواره نداد.

«رضا توکلی» بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون که سال گذشته فیلمی با نام «سگ های پوشالی» را ساخته و امسال برای حضور در جشنواره فیلم فجر ارایه داده است در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس با اعتراض به گزینش فیلم های اول در جشنواره گفت: متاسفانه سالها از برگزاری جشنواره می گذرد اما ما هنوز سیاست مدون و اصولی برای بزرگترین جشنواره ملی خود نداریم، پس از گذشت سالها قوانین جشنواره با سلیقه و نظر دبیر تغییر می کند که این به نظر من اشکال است. سالهاست که جشنواره ما با نگاه مدیران تغییر کرده و چقدر این مدیران به جشنواره فجر که جشنواره ای ایرانی است، توجه دارد.

وی در ادامه گفت: همیشه در میان صحبت مدیران فرهنگی گفته می شود، جشنواره محل و بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوان و خلاق است اما متاسفانه امسال شاهد محدود شدن حضور فیلمسازان اول در جشنواره فجر هستیم. جشنواره ای که می تواند در این بخش موفق عمل کند و فیلمسازان جوانی که با مشکلات مختلف و بودجه های محدود و شخصی فیلم می سازند.

محدود کردن استعدادهای خلاق و جوان در جشنواره

وی در ادامه گفت: متاسفانه امسال با محدود کردن فیلم  های اول دبیر جشنواره اجازه ورود استعدادهای خلاق و جوان را به جشنواره نداد و با گزینش و انتخاب فیلم ها اجازه بروز و ظهور استعداد جوانان را محدود کرد.

توکلی درباره حضور فیلم خود در جشنواره گفت : «سگ های پوشالی» را سال گذشته به جشنواره ارایه دادیم، تاکید کردند باید پروانه نمایش از وزارت ارشاد داشته باشد. برای بازبینی و تبدیل به نگاتیو، مراحل فنی به طول انجامید و تاریخ حضور در جشنواره را از دست دادیم، اما امسال با محدودیت و انتخاب فیلم مواجه شدیم و فیلم پس از بازبینی توسط هیئت انتخاب موافقت نشد. این در حالی است که تعدادی از فیلم هایی که در بخش فیلم های اول قراردارند پروانه ساخت ویدئویی دارند و پروانه ساخت 35 میلی متری ندارد و تعدادی از آنها تلویزیونی است. به عقیده من فیلمسازان اولی که فیلم هایشان انتخاب شده است به نشانه اعتراض باید فیلم هایشان را از جشنواره خارج کنند تا امکان نمایش فیلم برای همه جوانان فراهم شود.

توکلی در ادامه گفت: آقای شمقدری باید در این زمینه وارد شده و اجازه ندهند این حق کشی صورت گیرد و سیستم ویدئو و نگاتیو با هم متفاوت است. با این سیاست های غلط جایگاه جشنواره دچار تزلزل می شود. باید برای جشنواره قانون مدون و مشخصی در نظر گرفته شود.

فرمت فیلم  ویدئو با سینما تفاوت دارد

وی در خاتمه افزود: آیا فرمت یک فیلم سینمایی و هزینه تولید آن با فیلم ویدئویی برابر است؟ اگر به قول شما هست باید در سینما را بست اگر نیست به من بگوییدجای چند فیلم ویدئویی در جشنواره سینمایی فیلم فجر چیست؟ کارگردانان فیلم های اول اولین ساخته خود را باید به جشنواره ارایه دهند چرا لیستی که اعلام شد در میان آ ن ها کارگردانانی به چشم می  خورند که کار های دوم و سوم خود را تجربه کردند. این به چه معنی است؟


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *