خانه » اخبار روز » ترکش‌های زنان بی‌حجاب بازی والیبال این بار به علی مطهری خورد!!

ترکش‌های زنان بی‌حجاب بازی والیبال این بار به علی مطهری خورد!!

 «مردم ما سال هاست که به شکل مستمر تحت تاثیر آموزه های پرورشی طیف فکری علی مطهری قرار دارند. اگر قرار باشد حاصل همه این آموزش های بی وقفه با چند لحظه تماشای تصویر شهروندان خارجی به باد برود و مردم ما از راه به در شوند، پس این چه کلاس درسی با چه کیفیتی بوده است؟»

 

 رسول بهروش طی یادداشتی در قانون نوشت:

 

1- ظرف یکی دو هفته گذشته شبکه سوم تلویزیون دولتی ایران درگیر دو پروژه سنگین پخش زنده مسابقات لیگ جهانی والیبال و نیز جام کنفدراسیون ها بوده است. از یک سو نمایش درخشان بچه های ایران در مسابقات والیبال باعث جلب توجه میلیون ها تن از هموطنانمان به این رقابت ها شد و از سوی دیگر حضور تیم های قدرتمند جهان در جام کنفدراسیون ها، خیلی ها را برای پیگیری بازی های برگزار شده در خاک برزیل پای گیرنده ها نشاند. در این میان اما وقوع یکی دو اتفاق حاشیه ای باعث شد تا متن کار برای مدتی تحت تاثیر قرار بگیرد و مسیر گفت وگوها تغییر پیدا کند. در جریان ضیافت پنالتی های ایتالیا و اسپانیا، بعد از گلزنی جرارد پیکه تصاویری از همسر مشهور او پخش شد که پیش از این در تلویزیون کشورمان سابقه نداشت.

 

همچنین در خلال بازی اول ایتالیا و ایران هم چند نما از زنان تماشاگر با پوشش هایی روی آنتن رفت که در فرهنگ به رسمیت شناخته شده از سوی جام جم، نامتعارف به حساب می آید. همین مسائل باعث شد که واکنش های طنز زیادی نسبت به موضوع در محافل مجازی شکل بگیرد. با این حال اما اوج شگفتی جایی بود که علی مطهری از تذکرش به رئیس سازمان صدا و سیما پرده برداشت. این نماینده مجلس در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها حتی از تماس تلفنی اش با ضرغامی برای پیگیری فوری این فاجعه (!) خبر داد و مدعی شد رئیس سازمان، قصور دستگاه متبوعش را پذیرفته است.

 

2- فهمیدن اینکه حذف سریع تصاویر از بازی های پخش زنده چقدر کار سختی است، نیاز چندانی به تخصص ندارد. ایران یکی از معدود کشورهای دنیاست که دست به چنین کاری می زند و همین انحصار، کار ارزیابی کیفی سانسورچی ها در سیمای کشورمان را دشوارتر می کند. از یک سو تماشاچی تلویزیونی، دریافت تصاویر زنده، باکیفیت و طبیعی را توقع دارد و از سوی دیگر امثال مطهری گوشی به دست پای گیرنده نشسته اند تا اگر سر سوزنی از عرف رایج تخطی شد، رئیس را به خاطر سهل انگاری کارمندش سین جیم کنند. حالا هم نماینده مجلس نهم به صدا و سیما اعتراض کرده، بی آنکه توجه داشته باشد قطع پی  در پی تصاویر در سالن کوچکی که پوشیده از تماشاگران حریف با فرهنگی متفاوت است، چه کار طاقت فرسایی می تواند باشد.

 

این اما همه ماجرا نیست. رنج بزرگ تر جایی است که به نظر می رسد یکی مثل علی مطهری در پس اعتراضش به صدا و سیما، شعور و بلوغ یک ملت را نادیده می گیرد: «پخش این گونه تصاویر شاید در اذهان عمومی این شائبه را ایجاد کند که سیمای جمهوری اسلامی اهمیتی به عفاف و حجاب نمی دهد.» یعنی واقعا مردم ما بعد از سال ها زندگی در این کشور و مخاطب «اجباری» جام جم بودن، نمی توانند تشخیص بدهند پخش این چند صحنه مختصر، حاصل یک اشتباه فنی بوده و با سیاست های اصلی تلویزیون ایران همخوانی ندارد؟

 

3- به نظر می رسد دل مشغولی عمده معترضان این است که مبادا دو ثانیه روی آنتن بودن تصویر یک خواننده زن خارجی، دین و ایمان مردم داخل کشور را به باد بدهد و پایه های اخلاق  آنان را سست کند. اگر واقعا این فرضیه صحت داشته باشد، باید به حال چنین طرز تفکری تاسف خورد.

 

وقتی علی مطهری با سابقه طولانی اصولگرایی اش اینقدر در مورد مردم ایران «نامطمئن» است، پس در درجه اول باید به هم مسلکان خودش و آموزگاران تربیتی این ملت شک کند. مردم ما سال هاست که به شکل مستمر تحت تاثیر آموزه های پرورشی طیف فکری علی مطهری قرار دارند. اگر قرار باشد حاصل همه این آموزش های بی وقفه با چند لحظه تماشای تصویر شهروندان خارجی به باد برود و مردم ما از راه به در شوند، پس این چه کلاس درسی با چه کیفیتی بوده است؟

 

به نظر می رسد مردم ما سزاوار این همه بدگمانی نیستند و نباید یک عده خاص خودشان را مراقبان دائمی آنها فرض کنند. اگر در عالم شعار مدام از بزرگی این ملت و هوشیاری و آگاهی آن سخن گفته می شود، در عمل هم باید به این گزاره ها وفادار ماند. اینکه دائما مواظب مردم باشیم و حتی در کوچک ترین و فرعی ترین حوادثی که رخ می دهد هم در قامت «قیم» برایشان تعیین تکلیف کنیم، قطعا در تناقض با شعار همیشگی «عظمت» ملت است.

 

انواع و اقسام پژوهش های رسمی در داخل همین مملکت نشان می دهد بخش قابل توجهی از مردم ایران – بین 30 تا 60 درصد – از تجهیزات ماهواره ای استفاده می کنند و اغلب تلاش های فیزیکی برای مبارزه با این جریان هم به شکست انجامیده است. آیا امثال مطهری قرار است پای ماهواره هم مراقب مردم باشند یا می توان ضمن تمرکز روی برنامه های «فرهنگی»، اندکی هم به آنها اعتماد کرد؟

 

4- امروز علی مطهری در حالی باشتاب هرچه تمام تر شماره ضرغامی را روی تلفن همراهش پیدا می کند و به او تذکر می دهد که دیروز پدرش تعابیر جالبی در مورد پرهیزکاری و خویشتنداری داشت. مرتضی مطهری از مفهوم خاصی به نام «تقوای از سر قوت» استفاده می کند و در توضیح آن می گوید: «به وجود آوردن اجبار عملی برای پرهیز از گناه و آنگاه ترک کردن گناه کمال محسوب نمی شود. پرهیز از گناه وقتی کمال است که انسان بدون اجبار عملی از معصیت پرهیز کند.» این البته به معنای آن نیست که از تلویزیون ایران انتظار داشته باشیم از این به بعد برنامه های همسر پیکه را پخش مستقیم کند!

 

این فقط یک یادآوری ساده است برای آنکه فراموش نکنیم برخی از سختگیری ها و بی اعتمادی های بیش از اندازه این روزها، شاید نزد تئوریسین های اصلی انقلاب هم محلی از اعراب نداشته باشد. باور کنیم یک نماینده متعهد مجلس، می تواند تذکرهایش را برای مسائل کلیدی مرتبط با معاش و رفاه مردم نگه دارد، نه تصویری که از سر بداقبالی یک کارمند بخت برگشته، مثل برق روی آنتن رفته و بعد محو شده است.

 

 

منبع: ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. خطاب به اون اقایی که این اراجیف رو نوشته رو سایت..باید بگم ما جمهوریه اسلامی هستیم..همین شما ادم هایه ابله و احمقید که ترویج فساد در کشور میکنید…تو خوشت میاد زن و بچت تصویره زنه برهنرو تویه تلویزیون ببینند .بقیه ی مردم غیرت دارن ……من همه ی اراجیفتو نخوندم ولی همون دوکلمه ی اولش رو که خوندم بالا اوردم..همین شماهایین که براتو ن فرق نمیکنه زنت لخت بیاد تو خیابون یا درست…
  …… بیشعور…
  خطاب به نویسنده..به خدا اگه دسته ماها بود…
  ببینید خدا چی میکشه از دسته ما
  ها..خدا ایشالله زودتر ظهوره امام زمان رو برسونه

 2. واقعا سخته متوجه بشین که مطهری برای جلوگیری از شیوع انگ لاابالی گری زدن به دولت روحانی حساسیت نشون میده؟ شما دیگه چرا؟

 3. اینجا ایران است نباید توقعی داشت

 4. نمی دونم چرا جمهوری اسلامی انقد به حجاب حساسه.
  در صورتی که تو کتاب قرآن بیشتر از اونکه حرف از حجاب بزنه ، مدام میگه "مال حرام نخورید" ، "حق فقیر را نخورید" ، " حق یکدیگر را ضایع نکنید"
  3هزار ملیارد که چیزی نیست، پارسال خودم از اخبار 20:30 شندیم؛ بانک ها، تا به حال 60هزار ملیارد تسهیلات دادن ، ولی هنوز نتونستن پس بگیرن!!!!!!!!

  تازه این فقط یه گوشه از گرفتاری های کشور ماست

  یادم میاد یه سری جلو خونه مون رو موتور خاموش نشسته بودم؛
  "" تکرا میکنم رو موتور خاموش، صرفا بره نشستن""
  نیرو انتظامی منو دید، اومد جلو
  گفت "مدارک؟!"
  گفتم موتور خاموش ء
  گفت فرقی نداره
  گفتم شرمنده
  همینو که گفتم جلو جمعیت از یقه ام گرفت
  گفت میندازمت صندوق عقب ماشین ، می برمت بازداشت گاه ، هیچ … هم نمی تونی بخوری

  من فقط موندم به نیرو انتظامی چه ربطی داشت؟
  نکته جالب اینجاست؛ از انجام کاره غیر قانونی هیچ ترسی نداره ، و مطمئنه که من هیچ غلطی نمی تونم بکنم!!!!!!

  مشکل کشور ما، ایناست!!!!! نه حجاب.
  " البته نا گفته نمونه خودم به شخصه ایران رو با اسلامش دوس دارم، ولی به شرطی که اسلام محمدی باشه "

 5. عزیزای من درسته متاسفانه مردم از بس تصاویر نامربوط دیدن این تصاویرا توش گمه.
  اما قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
  اگه بیزاری ونفرت از بی حجابی از همین وب ساده هم شروع بشه بازم قنیمتیه.

 6. مردم انقدرازاین چیزادیدن که این تصویراتوش گمه!

 7. من دختر با حجاب هستم و حجاب دوست دارم. و به اعتقادات مردم احترام میذارم بنظرم.
  بنظرم مسائل مهمتری وجود داره که باید بهش بررسی کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.