دوشنبه 3 اردیبهشت 1397
خانه » گوناگون » پایان حمله‌های برق‌آسای دزد تک‌رو

پایان حمله‌های برق‌آسای دزد تک‌رو

شوک: ساعت 7 صبح 25 شهریورماه سال جاری گزارش کیف قاپی از مرد جوانی در خیابان انقلاب به پلیس 110 گزارش شد، دقایقی بعد تیمی از کلانتری 106 نامجو برای بررسی ماجرا وارد عمل شدند و مرد جوان که نگران از خالی شدن پول ها از حسابش بود به مأموران گفت: از خانه ام به سوی محل کارم در حال پیاده روی بودم که موتوسیکلتی از پیاده رو با سرعت در حال حرکت بود، وی هنگامی که به من رسید سرعتش را کم کرد و کیفم را از دستم قاپید و دوباره به سرعتش افزود و فرار کرد.

این مرد در ادامه افزود: داخل کیفم سه میلیون پول، 2 سکه طلا و کارت عابربانکم با بیش از 5 میلیون تومان پول وجود داشت که می خواستم پول ها را به حسابم واریز کنم که در یک چشم به هم زدن کیفم سرقت شد.

با این ادعاها رسیدگی به این پرونده به دستور دادیار موسوی از شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار تیمی از پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

کارآگاهان برای یافتن سرنخی از کیف قاپ تک رو تجسس های میدانی خود را آغاز کردند و با بررسی پرونده های دیگر دریافتند که این سرقت نیز همانند دزدی های دیگر به یک شکل صورت گرفته و دزد تک رو از 15 تن از طعمه هایش در اوایل روز بین ساعات 6 تا 9 صبح دزدی کرده است.

بدین ترتیب کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات موفق شدند تصاویر دزد تک رو را از دوربین مداربسته یکی از بانک ها که وی در حال برداشت پول از حساب یکی از طعمه هایش است را شناسایی کنند و دریافتند که این مرد یکی از تبهکاران قدیمی است که چندین بار توسط پلیس پایتخت دستگیر و روانه زندان شده است.

تیم بررسی که همچنان به دنبال ردی از این تبهکار که «حسین» نام دارد، بود پس از گذشت چند روز دریافت که وی توسط مأموران کلانتری 128 تهران نو و به ظن سرقت دستگیر شده است و در حال حاضر در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم قرار دارد.

براین اساس و با توجه به تبادل اطلاعات بین کارآگاهان مشخص شد «حسین» در محدوده میدان امام حسین(ع) ، پیروزی و تهران نو از طعمه هایش دزدی کرده است و 20 تن از شکارهایش در مواجهه حضوری، وی را شناسایی کرده اند.

با پایان تحقیقات چندهفته ای از مرد تبهکار، وی برای تحقیقات بیشتر در اختیار پایگاه سوم قرار گرفت و در بازجویی های ویژه به سرقت از 20 طعمه دیگر در محدوده سرکلانتری سوم پایتخت اعتراف کرد.

وی در بازجویی ها به کارآگاهان گفت : من به تنهایی و از ابتدای ساعات روز در خیابان های شهر با موتور گشت می زدم و طعمه هایم را شناسایی می کردم و در یک چشم به هم زدن کیف هایشان را سرقت می کردم.

وی در ادامه افزود: به این دلیل اوایل صبح برای سرقت وارد عمل می شدم که بیشتر مردم ابتدای صبح به خاطر این که از خواب بیدار شده اند هوش و حواس درست و حسابی ندارند و حواس شان به اطرافشان نیست و راحت تر می شود از آنان سرقت کرد.

کارآگاهان برای شناسایی سایر مالباختگان بین آنان و کیف قاپ قدیمی مواجهه حضوری برگزار کردند که بیش از 20 تن از زنان و مردانی که تحت دستبرد وی قرار گرفته بودند موفق شدند دزد کیف هایشان را شناسایی کنند.

بنابراین گزارش و با توجه به نوع سرقت های این تبهکار حرفه ای کارآگاهان همچنان در حال شناسایی سایر طعمه ها هستند و تلاش برای شناسایی سرقت های دیگر ادامه دارد.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *