خانه » اخبار روز » تصادف عمدی، شگرد زورگیران

تصادف عمدی، شگرد زورگیران

جام جم آنلاین: مردي كه با تصادف عمدي رانندگي در جنوب تهران و به بهانه پرداخت خسارت و تعمير خودروهاي آسيب ديده، رانندگان را به شهرري و حومه آن مي كشاند و با همدستي دوستش آنها را كتك مي زد و اموالشان را مي دزديد، همراه همدستش دستگير شد.

متهمان اعتراف كردند، علاوه بر اين دزدي ها، خودروهاي فاقد تجهيزات ايمني و پارك شده در خيابان هاي شهر را نيز سرقت مي كردند.

چندي پيش مردي با حضور در پايگاه نهم پليس آگاهي تهران در شهرري، عليه دو مرد به اتهام سرقت مقرون به آزار شكايت كرد.

شاكي گفت: روز حادثه پس از دريافت دو ميليون تومان از بانك در حال بازگشت به خانه مان بودم كه در نزديكي پاركينگ عبدل آباد تهران، پرايدي با خودرويم تصادف كرد. راننده پرايد با ادعاي اين كه مداركش را همراه ندارد، از من خواست پس از ترسيم كروكي توسط پليس همراه وي به تعميرگاه دوستش بروم تا خودرويم را تعمير و خسارت مرا هم پرداخت كند.

شاكي اضافه كرد: پس از ترسيم كروكي توسط پليس، به خواسته راننده پرايد، با خودرو پشت سر خودروي او حركت كردم. او حوالي شهرري توقف كرد و من هم براي بررسي موضوع، خودرويم را در حاشيه خيابان متوقف كردم كه در همين موقع راننده خطاكار با قمه مرا تهديد كرد.

محبوس شدن راننده از سوي دزدها

شاكي يادآور شد: در اين هنگام مرد چاقو به دست ديگري هم به مرد سارق ملحق شد و هر دو پس از سرقت دو ميليون تومان پولم، در خودرو را قفل و فرار كردند.

با اطلاعاتي كه ماموران از شاكي به دست آوردند، چهره نگاري رايانه اي از دو متهم فراري انجام شد و هر دو تحت تعقيب پليس قرار گرفتند.

در ادامه، افراد ديگري هم با حضور در مركز پليس، شكايت هاي مشابهي را ارائه كردند كه با تحقيق از اين افراد معلوم شد، اموال آنها نيز به شيوه اي مشابه به سرقت رفته است.

در مرحله بعدي مشخص شد، تصاوير رايانه اي به دست آمده از متهمان با يكديگر مطابقت دارد و به نظر مي رسد هر دو متهم فراري در اين سرقت ها نقش دارند.

مردم، مالباخته را از دام دزدها نجات دادند

در حالي كه جستجو براي دستگيري متهمان ادامه داشت، چند روز پيش مردي با مركز پليس تماس گرفت و خبرداد در دام دو سارق گرفتار شده و مردم او را نجات داده اند، اما سارقان با يك دستگاه موتورسيكلت متواري شده و خودروي خود را در محل جا گذاشته اند.

ماموران انتظامي با حضور در محل و تحقيق از مالباخته متوجه شدند وي با خودروي پرايد سارقان تصادف كرده و صاحب آن، از او خواسته تا همراه وي براي تعمير خودرو به شهرري بيايد كه در نزديكي اين شهر، موتورسواري به وي ملحق شده و با تهديد قمه و چاقو پول هايش را سرقت و وي را در خودرويش حبس كرده اند كه مردم با مشاهده سارقان، قصد دستگيري آنها را داشتند كه هر دو با موتورسيكلت متواري شده اند.

به اين ترتيب خودروي به جا مانده از متهمان، براي مشخص شدن هويت مالك خودرو به پاركينگ پليس منتقل و در استعلام از اداره راهنمايي و رانندگي مالك خودرو شناسايي و به مركز پليس احضار شد.

با تحقيق از اين مرد، معلوم شد خودرويش را به يكي از اقوامش امانت داده بود تا آن را تعمير كند، اما او متواري شده و مالك خودرو نيز شكايتي مبني بر سرقت خودرويش در مركز پليس به ثبت رسانده است.

در ادامه تحقيقات با مشخص شدن هويت يكي از سارقان، مخفيگاه وي در اسلامشهر شناسايي و وي دستگير شد.

متهم با انتقال به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران در شهرري در بازجويي به سرقت مقرون به آزار رانندگان و نيز دزديدن خودروهاي مردم اعتراف كرد.

اعتراف متهم

متهم با اشاره به نحوه دزدي هايش گفت: ابتدا خودروهاي مختلف را سرقت و با اين خودروها افرادي را كه با خود پول حمل مي كردند، شناسايي و با ايجاد تصادف با خودروهاي اين افراد به بهانه پرداخت خسارت و تعمير خودرويشان، رانندگان را فريب مي دادم.

متهم اضافه كرد: در مرحله بعدي با همدستي دوستم و با تهديد قمه و چاقو رانندگان را كتك مي زديم و پس از سرقت پول و اموال قيمتي شان، آنها را در خودرو محبوس كرده و متواري مي شديم. بعد از چند سرقت با خودروهاي مسروقه، آنها را در تعميرگاهي در شهريار تعمير كرده و با مدارك جعلي مي فروختيم.

در پي اظهارات اين متهم، ديگر همدست وي هم شناسايي و دستگير شد و به همدستي با ديگر متهم پرونده در دزدي هاي خشن از مردم اعتراف كرد.

در ادامه، ماموران تعدادي از خودروهاي مسروقه را كه متهمان در دزدي هايشان از آنها استفاده مي كردند شناسايي و توقيف كردند و به مالباختگان تحويل دادند.

متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند. تحقيقات تكميلي براي مشخص شدن ديگر جرايمشان ادامه دارد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *