خانه » دانستنیهای خانواده » با آگهی شوهر نکنید !

با آگهی شوهر نکنید !

 21 ساله، مو مشکی، سبزه رو، چشم سبز، مسلمان، تحصیلات متوسطه، مشغول ادامه تحصیل، خنده رو، باخانواده زندگی می کند،………. خواهان ازدواج با مردی 28 سال ازدواج نکرده، قد 170 سانتی متر، قیافه و ظاهر مهم نیست اصالت خانوادگی اهمیت دارد، دیپلم به بالا، درآمد کافی برای یک زندگی راحت، ….

 

قطعا برای نسل سال های دور این جملات آشناست، نمونه های مشابه این آگهی ها که در نشریات سال های آخر دهه50 زیاد دیده می شد. اگرچه مدت هاست در دنیای

 

رسانه های چاپی دیگر خبری از آگهی های همسریابی نیست، اما دنیای عریض و طویل مجازی تا دلتان بخواهد در سال های اخیر پر شده است از سایت های زمینه صورتی با طرح های قلب و گل که خبر از یافتن همسر مناسب برای شما می دهند اگرچه کمتر مشخصات افراد در معرض دید عموم قرار می گیرد و با عضویت و پر کردن فرم مشخصات قاعدتا فقط مسوول سایت به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت. این سایت ها از سوی نهادهای نظارتی هیچ وقت نه تایید شدند و نه به رسمیت شناخته شدند. از آن سو هیچ زمانی هم به رغم هشدارهایی که در خصوص احتمال مورد سوءاستفاده قرار گرفتن افراد توسط این سایت ها داده می شد برخوردهای جدی ای با آنها صورت نگرفت یا مانند سایت های مبتذل بسته یا فیلتر نشدند.

 

محمد صادق اکبری در گفت وگو با خبرنگار جامعه فارس،  با تاکید بر ارتقای سطح امنیت در فضاهای مجازی ازدواج جوانان،  اظهار  داشت: به منظور تحقق هرچه بهتر این امر و ارتقای سطح امنیت همسریابی در فضاهای مجازی ازدواج،  جلسات متعددی با سازمان های ذی ربط از جمله پلیس فتا صورت داده شده است که این جلسات تا حصول نتایج مطلوب همچنان ادامه خواهد داشت.معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه به آیین نامه ماده43 قانون برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و بیان داشت: ساماندهی مراکز مشاوره در سراسر کشور در این برنامه گنجانده شده است. به گفته وی،  بر همین اساس مقرر شد تا 2نوع مراکز در کشور راه اندازی شود.

 

اکبری اضافه کرد: در همین زمینه مجوزهای لازم برای راه اندازی مراکز مشاوره اجتماعی و مراکز مشاوره جامع ازدواج جوانان و تحکیم بنیان خانواده به ترتیب توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت ورزش و جوانان صادر می شود.

 

وی با اعلام اینکه برای مراکز مزبور 6تکلیف تعریف و تبیین شده است، بیان داشت: تسهیل در امر ازدواج جوانان از جمله تکالیفی است که برعهده این مراکز و نهادها گذاشته شده است.

 

اکبری اضافه کرد: در همین زمینه مجوزهای لازم برای راه اندازی مراکز مشاوره اجتماعی و مراکز مشاوره جامع ازدواج جوانان و تحکیم بنیان خانواده به ترتیب توسط سازمان بهزیستی کشور و وزارت ورزش و جوانان صادر می شود

 

معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه ابراز داشت: تسهیل بخشی در امر ازدواج و پیشبرد این مهم به واسطه پیشگیری برنامه های مختلف صورت می گیرد که از جمله می توان به فراهم سازی زمینه ازدواج به واسطه بهره   گیری از فضاهای مجازی اشاره کرد.

 

اکبری خاطرنشان کرد: هم اکنون مراکزی هستند که برنامه ها و اهداف خود را بر پایه تسهیل ازدواج از طریق فضاهای مجازی پیش بینی کرده اند.

 

                                                                         

   

 با این حال صرف مجوز گرفتن این سایت ها ، جوانان ما نباید چشم و گوش بسته به این پایگاه ها ورود پیدا کنند. ک بررسی انجام شده طی 6 ماه در سایت های همسریابی موجود نتایج عجیب و جالبی در پی داشته که نشان از دو رویکرد متفاوت زنان و مردان یا دختران و پسران در مراجعه به این سایت ها است. نتایج نشان می دهند که بیشتر زنان و دختران به صورت جدی به دنبال یافتن شریک مناسب عضو این سایت ها می شوند؛ درحالی که هدف مردان بیشتر دوستی و ازدواج موقت است، نتیجه حاصل از مواجهه این دو رویکرد پیشاپیش مشخص است.

 

«در یکی از بزرگ ترین و کامل ترین این سایت ها که امکانات شایسته ای هم در آن وجود داشت از 1000 کاربر آقا (مجرد- متاهل – مطلقه – همسر مرحوم) و از 1000 کاربر خانم (مجرد – مطلقه – همسر مرحوم) از شهرهای تهران – کرج – اصفهان – شیراز – یزد – همدان – قم – تبریز و کرمان که در سنین 23 تا 35 سال بودند تحقیقات به عمل آمد، بررسی پروفایل آقایان نشان می داد که71 درصد آقایانی که در این سایت ها عضو بودند هدف اصلیشان دوستی و ازدواج موقت بود بیشترین پیشنهاد مطرح شده از آقایان مربوط به خانم هایی بود که مطلقه یا همسر مرحوم بودند 68 درصد آقایان گزینه ازدواج موقت و دائم را انتخاب کرده بودند 28 درصد از آقایان عضو سایت های همسریابی متاهل بودند 79 درصد از آقایان در پروفایلشان اعلام کرده بودند پس از دوره چند ماهه شناخت خانواده ها را در جریان می گذارند؛ در حالی که 9 درصد از خانم های عضو این سایت گزینه ازدواج موقت و دائم را انتخاب کرده بودند حدودا 66 درصد از خانم ها قصدشان از عضویت در سایت ازدواج بوده نه دوستی 76 درصد از خانم ها در پروفایلشان اعلام کرده بودند پس از دوره چند روزه کمتر از یک ماه شناخت خانواده ها را در جریان می گذارند.

 

اگر نوع ازدواج خود را انتخاب کردید (رایج و مدرن) باید بدانید هر کدام آدابی دارد. قرار نیست به اسم مدرن بودن، بدون حساب و کتاب در همه چیز نوآوری کنید. در بعضی از خواستگاری های قدیم هم نباید ریش و قیچی را بدهید دست خانواده و اولین بار همدیگر را در مجلس عروسی ببینید. این آداب برای بستن دست و پای شما نیست، برای این است که بهتر به نتیجه برسید و بعدا در زندگی تان موفق تر باشید

 

 ما هم مثل شما در جدال میان سنت و مدرنیته گرفتار شده ایم. برای همین همه چیز را برایتان رو کرده ایم تا فرصت داشته باشید طرحی نو دراندازید.اگر نوع ازدواج خود را انتخاب کردید (رایج و مدرن) باید بدانید هر کدام آدابی دارد. قرار نیست به اسم مدرن بودن، بدون حساب و کتاب در همه چیز نوآوری کنید. در بعضی از خواستگاری های قدیم هم نباید ریش و قیچی را بدهید دست خانواده و اولین بار همدیگر را در مجلس عروسی ببینید. این آداب برای بستن دست و پای شما نیست، برای این است که بهتر به نتیجه برسید و بعدا در زندگی تان موفق تر باشید.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *