خانه » سلامت » بیماری ها » کشیدن قلیان سبب سفیدی و ریزش مو می شود

کشیدن قلیان سبب سفیدی و ریزش مو می شود

به گزارش راسخون به نقل از وب دا، دکتر محمدعلی نیلفروش زاده متخصص پوست و مو  با بیان این مطلب اظهار داشت: برخلاف نظریه مردودی که قلیان را بی ضرر می داند باید گفت که قلیان حتی از سیگار بدتر است. با هر بار پک زدن به قلیان حدود 500 سی سی دود وارد ریه می شود، در حالی که در سیگار این مقدار 70 سی سی است.

 

وی افزود: نیکوتین موجود در قلیان و سیگار به دلیل آن که حاوی آمونیاک است، جذب بیشتری دارد و هر دو مضر است. هر زمان که مویرگ های مسئول تغذیه پوست نتواند وظیفه خود را درست انجام دهد، چین و چروک ها و علائم عمیق تر پیری زودرس در سطح پوست به وجود  می آید.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: خانم هایی که از سیگار و قلیان می کشند، باید با چهره زیبا و پوست شفاف و جوان خداحافظی کنند، چرا که نیکوتین سیگار یا قلیان در خانم ها جذب بیشتری دارد. استفاده مکرر از قلیان موجب از بین رفتن شفافیت و طراوت و در نتیجه پیری زودرس پوست می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: مصرف هیچ کرمی نمی تواند پیری پوست ناشی از سیگار و قلیان را برطرف کند و توصیه می شود خانم ها این عادت را ترک کنند. جالب است بدانید که افراد سیگاری یا کسانی که قلیان مصرف می کنند، حداقل یک تا دو سال از افراد همسن خود بزرگ تر به نظر می رسند.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.