خانه » بازیگران و هنرمندان » گفتگو با بهنوش بختیاری: دوست دارم پرسپولیس ببرد

گفتگو با بهنوش بختیاری: دوست دارم پرسپولیس ببرد

بازیگر فیلم های طنز كه اخیرا به گزارشگری فوتبال روی آورده گفت: «گزارشگری از بازیگری سخت تر است.»

بهنوش بختیاری بازیگر توانمند سینما و تلویزیون باز هم یك كار خاص كرد تا باعث تعجب همگان شود. این خانم خوش اخلاق و بی ریای سینما همیشه از كارهای متفاوت استقبال می   كند و این بار هم گزارشگری فوتبال را به كارنامه هنری اش اضافه كرد. بعد از حضور در مسابقه رالی ایرانی او بازی در فیلم «گاهی تلخ، گاهی شیرین» را پذیرفت و جالب اینكه برای اولین بار بهنوش خانم طناز را در نقشی درام می  بینید كه این فیلم در جشنواره فجر اكران خواهد شد. او در حال حاضر تصمیم گرفته توانایی های خود را در شرایط خاص و نقش های متفاوت نشان دهد و به همین دلیل باز هم پیشتاز بود. بختیاری گزارشگری بازی های فوتبال كامپیوتری را قبول كرد. به امید اینكه روزی بتواند مسابقات فوتبال را گزارش كند. او یك پرسپولیسی دو آتشه هم است. كه فوتبال را با نگاه كارشناسانه می  بیند. تمام این مسائل بهانه ای شد تا گفتگوی مفصلی با بهنوش بختیاری داشته باشیم كه ماحصل آن را می  خوانید:

 

* باز هم بهنوش بختیاری یك كار خاص انجام داد.

– بله، من همیشه دنبال كارهایی بودم كه با یك كار معمولی فرق داشته باشد. كارهای متفاوت برای من جذابیت زیادی داشته.

 

* چطور شد كه این كار را قبول كردید؟

– یك شركت این پیشنهاد را به من داد. این بازی های كامپیوتری برای نوجوانان ساخته شده و از من خواسته شد كه این بازی ها را گزارش كنم. كار جالبی از آب  درآمده، بخاطر علاقه زیادی كه به فوتبال و حواشی آن دارم این كار را قبول كردم.

 

* از كدامیك از گزارشگران الگوبرداری كردید؟ به عنوان مثال گزارش های فردوسی پور، مزدك میرزایی یا خیابانی در ذهن تان بود؟

– من اصلا قابل مقایسه با آقایان فردوسی پور، خیابانی و میرزایی نیستم. من با صدای زنانه گزارش كردم و اگر می  خواستم لحن مردانه گزارش كنم كار بدی از آب درمی آمد. ولی برای گزارش هیجان زیادی داشتم و از اصطلاحات فوتبال استفاده كردم. مثلا در این گزارش ها گفتم، این بازیكن چقدر شل بازی می  كند یا این صحنه خطا بود.

 

* این كار سخت نبود؟

– در این كار متوجه شدم كه فوتبال چقدر مهندسی می  خواهد و از لحاظ بازی، چقدر تكنیكی است. فوتبال مثل زندگی واقعی است و هم هیجان دارد و هم اعتدال می  خواهد. به نظر من یك بازیكن خوب باید روان شناس باشد چون فوتبال هوش زیادی می  خواهد. بازیكنی كه گل می  زند هوش ما فوق بشری دارد!

 

* واقعا اینطور فكر می  كنید؟

– بله، خیلی سخت است كه در چند ثانیه یك بازیكن زمین را تقسیم كند، فاصله با دروازه بان و زاویه زدن توپ به داخل دروازه را بسنجد. كار فوتبالیست ها خیلی سخت است و هر چقدر پول می  گیرند حقشان است!

 

* مخالف دادن این پول ها به فوتبالیست ها نیستید؟

– نه، نوش جانشان! واقعا فوتبال بازی كردن سخت است، به نظر من باید برای علی دایی احترام زیادی قائل شویم. او نابغه است و آقای گل جهان شدن كار راحتی نیست.

 

* برای انجام این كار با چه كسانی مشورت كردید؟

– از كسی مشورت نگرفتم ولی یك كتاب درخصوص فوتبال خواندم و چند فوتبال هم دیدم. اصطلاحات و اسامی فوتبالیست ها را هم می  دانستم.

 

* گزارشگری سخت تر است یا بازیگری؟

– این كار انرژی بیشتری ازكار تصویر از من گرفت و واقعا خسته شدم. از بازیگری سخت تر بود. در 10 روز این كار را انجام دادم كه زمان فشرده ای بود. من ساعت 10، 11 شب بعد از كار فیلمبرداری به استودیو می  رفتم و باید با هیجان زیادی گزارش می  كردم. تازه فهمیدم آقای فردوسی پور چقدر كارش سخت است و واقعا انرژی زیادی برای گزارشگری صرف می  كند.

 

* دوست دارید فوتبال پخش مستقیم را گزارش كنید؟

– خیلی دوست دارم. همیشه به عنوان یك خانم دوست داشتم این كار را بكنم و توانایی هایم را ثابت كنم. من خیلی دوست دارم به استادیوم بروم اما نمی  شود. رفت!

*درخواستت چیست؟

حالا كه تیم ملی به جام جهانی رفته امیدوارم اقداماتی انجام شود تا زمینه برای حضور بانوان در ورزشگاه ها را فراهم كنند. باید نگاه  ها عوض شود و به خواسته های جوانان تغییراتی بدهند. البته قانون و ضوابط هم باید رعایت شود. باید در صورتی این كار را بكنند كه به خانم ها لطمه نخورد و از لحاظ شخصیتی اشكالی وارد نشود.

 

* به همین خاطر گزارشگری را قبول كردید تا ثابت كنید زنان هم می  توانند؟

– فوتبال یك نماد است و زنان هم به این رشته علاقه  دارند. زن جدی گرفته نمی  شوند در حالیكه خانم ها مسئولیت پذیرتر هستند. بله، بخاطر این محدودیت ها همیشه خواستیم خودمان را ثابت كنیم و به همین خاطر این كار برای ما لذت بخش بود.

 

* بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی كجا بودید؟

– من سر فیلمبرداری بودم اما با بقیه بچه ها كار را تعطیل كردیم و گفتیم. فوتبال واجب تر است! حتی تهدید كردیم كه كار نمی  كنیم! بعد از اینكه تیم ملی توانسته كره را شكست دهد، صحنه فیلمبرداری را ترك كردم و همراه همسرم به خیابان رفتم و در شادی مردم شریك بودم.

 

* پرسپولیسی هم كه هستید؟

– بله، پرسپولیس تیم مورد علاقه  من است و همیشه دلم می   خواهد بهترین جایگاه را داشته باشد.

 

* اما پرسپولیس در این چند سال خوب كار نكرده؟

– من از آن طرفدارانی نیستم كه وقتی تیمم ضعف داشت بگویم طرفداری و حمایت تعطیل است. من همیشه پایه پرسپولیس هستم و دوستش دارم حتی در بدترین شرایط! حالا شانسش یاری نكرده و یك سری مسائل بوجود آمده كه پرسپولیس نتوانسته خوب كار كند. اما امسال می  تواند موفق باشد.

 

* به نظرتان پرسپولیس امسال می  تواند با دایی موفق شود؟

– علی دایی برای من اسطوره بوده و هست. اگر هم نتواند قهرمان شود من از چشم دایی نمی  بینم. شاید بخاطر مسائل مدیریتی مانند سال های پیش شرایط تیم بهم بریزد. ما بخاطر غیرت پرسپولیس دوستش داریم و احساس غرور می  كنیم.

 

* در جریان یارگیری های پرسپولیس هستید؟

– در جریان جزئیات نیستم اما شنیدم بازیکنان خوبی گرفته است. امسال پرسپولیسی ها زیاد سر و صدا نکردند.

 

* ولی باشگاه های دیگر مثل سپاهان بازیکنان ستاره گرفتند؟

– خب این باشگاه پولدار است. اما پرسپولیس با همین بازیکنان موفق می شود. باشگاه های دیگر ستاره ها را گرفتند اما پرسپولیس ستاره می سازد. لیگ امسال خیلی جذاب می شود چون سپاهان، استقلال و تراکتور خوب یارگیری کردند. در جریان مسابقات خیلی چیزها ثابت می شود چون جمع و جور کردن یک تیم پرستاره خیلی سخت است و شاید حاشیه ساز شود.

 

* از جدایی کریمی ناراحت شدید؟

– خیلی ناراحت شدم و دوست داشتم در پرسپولیس بماند. اما خودش تصمیم گرفت بنابه شرایط پیش آمده به تراکتور برود.

 

* فکر می کنید، او در تراکتور موفق شود؟

– صددرصد. کریمی هرجا باشد موفق می شود. من حس خوبی به تراکتور دارم وبه خاطر مردم تبریز به این تیم علاقمند هستم. امیدوارم تراکتور بتواند فصل آینده در آسیا خوب کار کند.

 

* با این حساب دوست دارید در اولین بازی لیگ پرسپولیس پیروز شود یا تراکتور؟

– دوست دارم پرسپولیس ببرد ولی علی کریمی گل بزند!

 

* مسابقات والیبال را هم دیدید؟

– بله و خیلی هم لذت بردم. تا جایی که می توانستم پیام تبریک برای والیبالیست ها گذاشتم و سعی کردم از آنها تشکر کنم. واقعا همه به وجد آمده بودند.

 

* به نظر شما درست است که فوتبالیست های ما در تیم های اماراتی بازی کنند؟

– ما که اینقدر ترانه می خوانیم و از غیرت و تعصب حرف می زنیم نباید این اتفاق ها را ببینیم، همین!

 

* تیم ملی می تواند در جام جهانی نتایج خوبی بگیرد؟

– صددرصد! امسال فقط برای خودنمایی به جام جهانی نمی رویم! تیم ملی در برزیل موفق می شود و احساس غرور و افتخار به ملت ایران برمی گردد. ما باید از غرور ملی مان دفاع کنیم ما ایرانی ها دعا می کنیم و دعا انرژی مثبتی را به تیم ملی منتقل می کند. با کی روش موفق می شویم و امیدوارم کدورت ها در تیم ملی را کنار بگذارند.

 

* پرسپولیس امسال قهرمان می شود؟

– دوست دارم اول شود اما نمی دانم در جریان مسابقات چه اتفاقی می افتد. پرسپولیس با دایی موفق می شود. بقیه تیم ها هرچقدر می خواهند پول خرج کنند آخرش پرسپولیس قهرمان می شود! حتی اگر پرسپولیس آخر جدول هم شود باز از این تیم حمایت می کنم و کری می خوانم!

 

* اگر حرفی باقی مانده بفرمایید.

– فقط دوست دارم بنویسید اگر دوست می خواهید اهلی اش کنید!

 

* ناگفته های بختیاری از رالی ایران

بهنوش بختیاری و الناز شاکردوست در رالی ایران گروه خوبی را تشکیل داده بودند و پرطرفدارترین گروه این مسابقه در بین مردم بودند اما در نهایت نتوانستند برنده شوند. بختیاری بعد از پایان این مسابقه جالب حرف هایی زد که خواندنش خالی از لطف نیست. او در خصوص گروه برنده که نیما فلاح و همسرش سحر ولدبیگی بودند، صحبت کرد و گفت: «کسانی که برنده می شوند باید سخاوت داشته باشند. البته آقای فلاح و همسرشان هم دلایل خودشان را داشتند.»

 

بختیاری از این ناراحت بود که این گروه 20 میلیون تومان را برای خودشان برداشتند و ادامه داد: «من نمی توانم آنها را قضاوت کنم اما همه ما در زندگی مان چاله زیاد داریم ولی باید کاری کنیم که همه لذت ببرند. من خیلی پولکی هستم ولی خدا را شکر می کنم که خدا همانقدر که روحیه مادی در وجود من گذاشته نیروی بخشش هم به من داده. من و الناز قرار گذاشته بودیم اگر برنده شدیم 20 میلیون را بین تک تک بچه های پشت صحنه مخصوصا بچه های تصویربرداری تقسیم کنیم. حتی یک ریال هم برای خودمان نمی خواستیم. حتی اواخر مسابقه من به آقای فروتن گفتم، مراعات ما را بکنید و ایشان هم جوانمردی کردند. گروه آقای فروتن و سیروان خسروی گروه خوبی بودند و معرفت و انسانیت داشتند.»

 

بختیاری از محاسن این مسابقه هم حرف زد و گفت رالی ایرانی باعث شده ترسش را کنار بگذارد و در همین رابطه ادامه داد: «در این مسابقه همه گفتند از من استقامت و اخلاق یاد گرفتند. از الناز شجاعت، از سیروان تکنیک و از فروتن جوانمردی … ای کاش در آخر با هم لذت می بردیم. من و شاکردوست اینقدر ساده بودیم که حتی یک قرص ویتامین با خودمان نبردیم و اگر جنگ شروع شود با مشت و لگد جبهه می رویم!»

 

اما بختیاری از گروه فلاح و ولدبیگی حرفی نزد.

منبع: جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

بدون دیدگاه

  1. فاطمه حسيني مقدم

    استقلال سرور پرسپوليس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.