خانه » اخبار روز » احمدی‌ نژاد بعد از دولت کجا می رود؟

احمدی‌ نژاد بعد از دولت کجا می رود؟

“مشایی یعنی احمدی نژاد، احمدی نژاد یعنی مشایی” این جمله جنجالی رئیس دولت دهم در روز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری در وزارت کشور است.

 پارسینه در ادامه نوشت: جمله ای که پاسخی بود به همه کسانی که از حلقه یاران رئیس جمهور انتقاد می کردند. ردصلاحیت اسفندیار رحیم مشایی اما معادلات دولتی ها را برهم زد و باعث شد آینده سیاسی محمود احمدی نژاد بعد از انتخاب در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

البته از همان ابتدای سال 91 و نزدیک شدن پایان کار دولت دهم گمانه زنی ها در خصوص آینده سیاسی رئیس دولت دهم و یارانش اغاز شده بود.

در آن روزها عده ای از قصد بازگشت دولتی ها به شهرداری و شهردار شدن مجدد محمود احمدی نژاد سخن می گفتند، عده ای حضور رئیس دولت دهم در بدنه دولت بعدی را جدی می دانستند ، گروهی از خانه نشین شدن محمود احمدی نژاد حرف می زدند و گروهی هم احتمال تشکیل یک حزب از سوی دولتی ها برای ماندن در عرصه سیاسی کشور را می دادند.

با پایان انتخابات اما احتمال حضور محمود احمدی نژاد در بدنه دولت بعدی و یا شهرداری تهران به نوعی منتفی شد یا حداقل احتمال آن بسیار کم شد.

احتمال تشکیل حزب از سوی دولتی ها اما منتفی نیست چرا که مدتی پس از انتخابات زمزمه های تشکیل بنیاد بهار بر سر زبان ها افتاد هر چند که اسفندیار رحیم مشایی اعلام کرد این خبر حقیقت ندارد اما به نظر می رسد این احتمال خارج از ذهن نیست.

از سوی دیگر تشکیل دفتر سابق ریاست جمهوری که این روزها برخی رسانه ها از تشکیل آن خبر می دهند نیز می تواند نشانه ای برای تلاش احمدی نژاد و یارانش برای ماندن در عرصه فعالیت های سیاسی کشور باشد.

البته خود رئیس دولت دهم یک بار اعلام کرد به دانشگاه بازخواهد گشت هر چند که چندی پیش هم گفت در عرصه سیاسی خواهد ماند.

او یک بار هم در سفر به روسیه در جمع گروهی از نخبگان روسی درباره آینده کاری خود در ایران پس از پایان دوره ریاست جمهوری گفت: «ممکن است انسانی تاجر و سرمایه دار خوبی باشد، اما در سیاست نیز فعالیت داشته باشد و من می توانم در حوزه سیاسی فعال بمانم و البته در دانشگاه نیز تدریس کنم و اگر زنده باشیم در خدمت شما خواهم بود.»

به این ترتیب به نظر می رسد محمود احمدی نزاد قصد دارد هم به دانشگاه برگردد و هم در عرصه سیاسی به فعالیت های خود ادامه دهد.

از سوی دیگر زمزم  هایی مبنی از حضور رئیس دولت دهم در مجمع تشخیص مصلحت نظام، به عنوان عضو حقیقی وجود دارد.

باید منتظر ماند و دید رئیس دولت دهم که به زودی به رئیس سابق تبدیل خواهد شد چه برنامه ای برای آینده سیاسی خود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. حتما میره ونزوعلا و مصر وسوریه رو اباد کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *