خانه » اخبار روز » جاودانگی کوهنوردان ایرانی در کوهستان

جاودانگی کوهنوردان ایرانی در کوهستان

ما منتظر معجزه بوديم اما برف و كوهستان بي رحم تر از آن بودند كه فكرش را مي كرديم.حالا مي توانيم با پسران كوهنورد ايراني كه يك هفته اي مي شد در دل هيماليا اسير جبر كوه شده بودند،وداع كنيم.معجزه اي در كار نبود.مجتبي،آيدين و پويا فاتحان جاودانه مسير ايران در برودپيك شدند.آنها راه جديدي را به نام كشورمان ثبت كردند اما يك اشتباه كوچك در راه بازگشت موجب شد براي هميشه در اين رشته كوه جبار ماندگار شوند.روز سه شنبه بود كه تيم تجسس آلماني اعلام كرد ديگر جست وجو فايده اي ندارد و حتي نمي توان كسي را براي بازگرداندن اجساد اين سه كوهنورد به آن منطقه اعزام كرد.

 با اين وجود از سوي باشگاه آرش كه تيم اعزام كننده اين سه كوهنورد به پاكستان بود،اعلام شد تا آخرين لحظه آنها دست از تلاش بر نمي دارند.ما ته دلمان روشن بود اما آنچه نمي بايست رخ مي داد، حادث شد و اينك هم باشگاه آرش قبول كرده بازگشتي در كار نيست و هم خانواده اين سه ورزشكار. از اين رو، روز گذشته اين باشگاه اطلاعيه اي را روي خروجي سايتش قرار داد كه اين نوشته به نوعي خبر رسمي فوت كوهنوردان ايراني به حساب مي آمد.در قسمتي از اين بيانيه آمده است: «در روز سوم مرداد نشستي با حضور خانواده هاي بزرگي، جراحي، كيوان برگزار شد كه در آن درباره  ادامه فعاليت جست وجو صحبت شد.

 همچنين در اين جلسه، گزارش آخرين عمليات جست وجو ارائه شد.پس از گفت وگو درباره شرايط منطقه و نظرات كوه نوردان و راهنمايان حاضر در منطقه و ديگران، خانواده هاي محترم بزرگي، كيوان و جراحي با پذيرش نظر كارشناسان، موافقت خود را با پايان يافتن عمليات جست وجو اعلام كردند.» اين يعني پايان كار.به گفته مسئولان بعيد است تا مدت ها كسي بتواند جنازه اين عزيزان را از كوه به پايين بياورد.آنها فاتح دوازدهمين قله مرتفع جهان شدند و به آرزوي هميشگي خود رسيدند؛جاودانگي در كوهستان.

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

بدون دیدگاه

  1. خدا همشون رو بیامرزه! خدا این چه کاریه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. اره نداجان همونان خیلی واسشون ناراحتم مخصوصااینکه باخانواده پویاکیوان اشنایی داریم پدرم هردوسه روزمیره پیش پدرش البته همکارن خیلی حالش بده بچه هاهمه واسشون تواین روزادعاکنیم

  3. اینا همونایین که تو ماه عسل عکساشونو نشون دادن؟؟؟؟؟؟؟؟

  4. خدا رحمتشون کنه
    واقعا ناراحت شدم خدا به خانواده هاشون صبر عظیم بده

  5. واقعا خیلی سخته که برن و برنگردن به خصوص برای خانواده هاشون.
    خدا رحمتشون کنه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.