خانه » سلامت » اجتناب از درمان استروژن منجر به مرگ حدود 50 هزار زن شد!

اجتناب از درمان استروژن منجر به مرگ حدود 50 هزار زن شد!

به گزارش لوس آنجلس تایمز: پزشکان عقیده دارند که تصورات اشتباه درباره ی خطرات استروژن درمانی در طول دهه ی گذشته جان حدود 50 هزار زن را گرفته است.

مدت زیادی است که استروژن درمانی به عنوان یک موضوع بحث برانگیز در دنیای پزشکی مطرح شده است. قبل از سال 2002، حدود 90 درصد زنانی که تحت عمل جراحی بیرون آوردن رحم قرار گرفته بودند، به نوعی هورمون درمانی نیز می شدند تا علایم مربوط به یائسگی بعد از آن کنترل شود.

اما در سال 2002 سازمان سلامت زنان (WHI) پس از تحقیقی گزارش کرد که ترکیب درمان های استروژنی-پروژسترونی می تواند خطر سرطان و دیگر بیماری ها را افزایش می دهد.

پس از این گزارش، در طول 10 سال گذشته تعداد زنانی که درمان های هورمونی را بعد از برداشتن رحم تقبل کردند به شدت کاهش یافت.

اکنون در یک تحقیق منتشر شده در ژورنال آمریکایی سلامت عمومی، اشاره شده که محققان می گویند، این تصورات غلط منجر شده که زنان درمانهای استرژنی را رد کنند که دارای فواید زیادی از جمله کاهش مرگ و میر و کاهش خطر سرطان سینه و بیماری های قلبی می شود.

با تحلیل آمار زنان 50 تا 59 ساله ای که رحم خود را برداشته اند، محققان تخمین زدند که حدود 48835 زن در بین سالهای 2002 تا 2011 به دلیل خودداری از استروژن درمانی مرگ زودرس داشته اند.

به گفته ی دکتر فیلیپ سارل: اتفاقی که افتاده خودداری از استفاده از استروژن بوده که دلیل آن هم یافته های محققان نبوده، بلکه دلیل آن تفهیم نادرست این زنان بوده. و هیچ کدام از این زنان تا 70 سالگی زنده نمانده اند که به خاطر ترس های بی اساسشان از مصرف استروژن خودداری کرده اند!

گردآوری و ترجمه: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *