خانه » سلامت » مسواک مناسب کودک و بزرگسال چه شرایطی دارد؟

مسواک مناسب کودک و بزرگسال چه شرایطی دارد؟

معاون آموزش تخصصی دانشکده دندانپزشکی تهران گفت: مسواک مناسب برای کودکان مسواکی است که الیاف آن نرم بوده و سر مسواک کوتاه باشد؛ مسواک بزرگسالان نیز باید نرم تا متوسط باشد و سطح الیاف مسواک که با دندان در تماس است دارای تیزی نباشد.

 

معاون آموزش تخصصی دانشکده دندانپزشکی تهران تصریح کرد: افرادی که تحت درمان ارتودنسی ثابت هستند و دندان هایشان با سیم پوشانده شده است باید از مسواک های مخصوص ارتودنسی استفاده کنند چراکه سطح الیاف این مسواک ها در محل وجود سیم ها برش خورده تا بتواند سطح دندان را بهتر تمیز کند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: این افراد باید از مسواک های بین دندانی که به صورت کوچک و مخروطی شکل هستند برای پاک کردن بهتر دندان ها استفاده کنند. جعفری افزود: سطح الیاف مسواک ممکن است مدل های مختلفی داشته باشد که این مدل های مختلف به منظور پاک کردن سطوح جونده و بین دندانی یا سطوح پشتی آخرین دندان مثل دندان عقل کاربرد دارد.

 

معاون آموزش تخصصی دانشکده دندانپزشکی تهران ادامه داد: نکته اصلی در بهداشت دهان و دندان، نحوه مسواک زدن، تعداد دفعات و زمان مناسب آن است و شکل الیاف یک موضوع کمکی در کنار آنهاست.

منبع: جام نیوز

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *