خانه » دانستنیهای خانواده » با همسر شکاک چه کنیم؟

با همسر شکاک چه کنیم؟

مجله اینترنتی پارسی وان:  اين را بدانيد، اگر از همان ابتداي زندگي زناشويي شروع به كنترل همسرتان بكنيد از ترس اينكه مبادا او روزي نسبت به شما غيرمتعهد شود، در واقع ناخودآگاه او را به سمت غيرمتعهد شدن سوق مي دهيد.

 

 

 

 

اگر هميشه ترس از دست دادن همسرتان را داريد…

 

در اين صورت 2 راه بيشتر نداريد:

 

1. از همان ابتدا و در دوران آشنايي آنقدر او را خوب بشناسيد تا با توجه به شخصيت او اين داستان برطرف شود.

 

2. آنقدر در زندگي زناشويي خود، عشق و محبت صرف کنید كه همسرتان نتواند به كسي ديگر جز شما فكر كند.

 

اگر به همسرتان شك كرديد و بعد از مدتي متوجه شديد شك شما اشتباه بوده است!

 

در اين شرايط 2 حالت ممكن است پيش بيايد:

 

 1. همسرتان متوجه شك شما نشده است؛ در اين صورت بايد روي خودتان كار كنيد تا كاملا شك شما برطرف شود و تنها چيزي كه مي تواند شك ها و ناآرامي هاي بين زوج ها را از بين ببرد محبت كردن بي قيد و شرط به يكديگر است چون در اين صورت رابطه دلپذير مي شود و در نتيجه دوباره اعتماد و آرامش به زندگي بازمي گردد.

 

2. همسرتان متوجه شك شما شده است؛ دراين صورت بايد اول به اشتباه خود اعتراف و از او معذرت خواهي كنيد. بعد به نوعي با رفتارهايتان نشان دهيد كه كاملا به او اعتماد داريد.

 

راهكارهایی كه باعث می شود شك همسرتان از بین برود

 

 

1.  برای اینكه همسرتان به شما اعتمادداشته باشد احتیاجی نیست كه كار خارق العاده ای انجام بدهید. مهم ترین قدم این است كه همیشه و حتی  در مورد چیزهایی كه به نظرتان كوچك و بی اهمیت می رسند قابل اعتماد باشید. حتی اگر هیچ وقت پیمان شكنی بزرگی نكنید و همیشه با همسرتان صادق باشید، جدی  نگرفتن این موارد كوچك می تواند بیش از هر چیز دیگری اعتماد او نسبت به شما را از بین ببرد.

 

یادتان نرود: از خرید یك میوه تا برنامه ریزی سفر یا تعهدهای بزرگ تر و جدی تر زندگی، هر چیزی را كه به همسرتان وعده می دهید باید عملی كنید.

 

یادتان باشد: هرگز برای دلخوش كردن او قولی  ندهید كه نمی توانید انجام دهید.

 

 2. اعتماد او را از دست ندهید و رازهایش را به یك موضوع عمومی تبدیل نكنید. یادتان نرود كه آنچه در یك رابطه مطرح می شود باید در همان رابطه هم بماند. برای سرپیچی از این قانون هیچ استثنایی وجود ندارد و شما نمی توانید به بهانه عصبانیت یا دعواهای زناشویی رازهای همسرتان را فاش كنید.

 

یادتان باشد: اعتمادی كه از بین می رود به همین سادگی ها تجدید نمی شود.

 

3. چرا فكر می كنید كه همسرتان باید به شما اعتماد كند و هیچ رازی در مقابل شما نداشته باشد. در حالی كه خودتان نمی توانید به او اعتماد كنید و حقایق زندگی تان را برایش بیان كنید؟!

 

یك اگر مهم:اگر اعتماد همسرتان برایتان اهمیت دارد باید رازهایتان را برایش فاش و از احساساتی كه هر روز و هر لحظه دارید برایش صحبت كنید.

 

4. در نظر گرفتن منافع خود و بی توجهی به خواست طرف مقابل و آنچه به نفع رابطه شماست خیلی زود اعتماد همسرتان را از بین خواهد برد. اگر برای ساختن یك اعتماد همیشگی جدی هستید پس این نكته را هم نادیده نگیرید.

 

سعی كنید: در زمان انتخاب و  تصمیم گیری چیزی را انتخاب كنید كه به نفع همسرتان و زندگی مشترك تان هم باشد. مسلم است كه همیشه نباید منافع خودتان را نادیده بگیرید و خواسته هایتان را قربانی این اعتمادسازی كنید. باید سعی كنید توازنی میان این دو ایجاد كنید.

 

5. هنگامی كه اشتباهی از شما سر می زند عذرخواهی كنید. هیچ چیز بیشتر از اشتباه نمی تواند اعتماد همسرتان را از بین ببرد. از گفتن این جمله نترسید و به خاطر غرورتان همه چیز را خراب نكنید البته مهم تر از این عذرخواهی اولیه،  نشان دادن پشیمانی تان در رفتارهایتان است.

 

 

 گروه همسر شكاك:

 

به طور كلی همسران شكاك یكی از 3 گروه زیر هستند:

 

  گروه اول: افرادی هستند كه بدبینی در ذات شان است؛ این افراد از همان ابتدای زندگی به راحتی قابل شناسایی هستند و اصولا نسبت به هر موضوعی نیمه خالی لیوان  را می بینند و در رابطه با پیرامون خود نوعی نگاه منفی دارند.

 

  گروه دوم: افرادی هستند كه نوعی وسواس فكری نیز در بدبینی هایشان نهفته است؛ این دسته افراد نسبت به برخی رفتارها و واكنش های همسر خود به جنس مخالف نوعی وسواس فكری دارند كه در بیشتر موارد همراه با بدبینی است كه در این صورت اختلاف چندانی بین زوجین پیش نمی آید.

 

  گروه سوم: افرادی هستند كه روزگاری جزو گروه های یك و دو بودند و در معرض خطر ابتلا به اختلالات پارانوئید هستند. به این معنا كه با كنار هم گذاشتن برخی پارامترهای خیالی به این نتیجه می رسند كه همسرشان قطعا در حال خیانت است.

 

 

 

رازهای كنار آمدن با همسر شكاك

 

 

1. سعی كنید همسرتان را در جریان كارهای روزمره تان قرار دهید. وقتی او از كارهای شما خبردار باشد و متوجه شود كه بدون نیاز به كنجكاوی از همه فعالیت های روز شما خبر دارد خیالش راحت می شود و دیگر دلیلی نمی بیند كه مخفیانه سر از همه كارهای شما دربیاورد.

 

2. برنامه هایتان را تا جایی كه امكان دارد با همسرتان اجرا و سعی كنید بیشتر اوقات همراه او باشید. شما می توانید در كنار همسرتان:

 •   تلویزیون تماشا كنید
 •   پیاده روی كنید
 •   شام بخورید

3. وقتی همسرتان شكاك است، باید این را بپذیرید كه اوضاع شما با دیگران فرق می كند. همسر شما یك انبار باروت است و برای منفجر شدن تنها به یك جرقه احتیاج دارد. پس فرصت را برای منفجر شدنش فراهم نكنید. یادتان نرود كه هر اشتباه كوچكی می تواند یك ناامنی بزرگ را برای او ایجاد كند.

 

 4. هر وقت در مورد موضوعی متوجه شك همسرتان شدید قبل از هرگونه قضاوتی باید سعی كنید موضوع را از دریچه نگاه او ببینید.

 

5.  شما باید بدانید كه چه موضوعاتی حساسیت همسرتان را تشدید می كند و در نتیجه از آنها بپرهیزید. اگر فكر می كنید حساسیت او بی مورد است باید قبل از آنكه كاری كنید یك قدم به عقب بازگردید و به او كمك كنید تا حساسیت های بی موردش را كنار بگذارد.

 

6. باید بدانید در چنین شرایطی برای حفظ زندگی مشتركتان بیش از آنكه به سوختن و ساختن احتیاج دارید نیازمند اصولی هستید كه مثل یك خط قرمز در زندگی تان پررنگ هستند و هر دو شما باید از آنها پیروی كنید.

 

7. داشتن یك ازدواج ناموفق در گذشته ممكن است حسادت همسرتان را آرام آرام تشدید كند. درست است كه او از آغاز ازدواج تان این موضوع را می دانسته و به ظاهر آن را پذیرفته اما با بیشتر شدن عشقش ترس از دست دادن شما در او بیشتر می شود. این موضوع به شكلی آزاردهنده ذهنش را مشغول می كند و قطعا در روابط شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 

راه حل: شما نمی توانید گذشته خود را تغییر دهید بلكه تنها كاری كه می توانید انجام دهید پرهیز كردن از گفتن خاطراتی است كه مربوط به آن روزهاست. اجازه دهید همسرتان فكر كند شما همه آن روزها را فراموش كرده اید. این طرز فكر به او كمك خواهد كرد تا او نیز این موضوع را فراموش كند.

 

8.  همسر شما به دیدن احساس تان احتیاج دارد و باید بداند  كه او برای شما با همه فرق می كند و حسی كه به او دارید از جنس دیگری است. همسر شكاك شما نیاز دارد تا مطمئن شود كه تمام قلب تان را از آن خود كرده است.

 

9. سعی كنید به همسرتان ثابت كنید كه تنها متعلق به او هستید. فكر نكنید بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترك، دیگر نیازی نیست كه این قضیه را به او ثابت كنید. حتی اگر 30 سال هم از ازدواج تان گذشته نباید بگذارید كه همسرتان به این قضیه ذره ای شك كند.

 

 


 

 

  كارآگاه بازی های عاشقانه!

 

فرض كنید وقتی از اتاق خارج می شوید همسرتان سراغ تلفن همراه تان می رود یا وقتی خواب هستید، ای میل های شما را چك می كند یا اینكه وقتی برای یك قرار دوستانه بیرون می روید بارها و بارها با شما تماس می گیرد و اگر كمی بیش از انتظارش بیرون بمانید پرس وجوهایش را شروع می كند. گاهی فكر می كنید همه این كارآگاه بازی ها از عشق است و به او فرصت می دهید كه همه چیز را بداند و گاهی احساس می كنید حریم خصوصی تان از دست رفته و مقاومت می كنید.

مقاومت هایی كه نتیجه شان  یا دعواست یا حساسیت های بیشتر. اگر شما با چنین فردی زندگی می كنید باید بیشتر از این واكنش های ساده، مراقب ارتباط تان باشید. شما كه با یك همسر همیشه شكاك زیر یك سقف زندگی می  كنید باید آداب زندگی با این آدم ها را بدانید و با كمی ظرافت اوضاع را برای خودتان و همسرتان راحت تر كنید.

 

 

  این اشتباه را هرگز مرتكب نشوید

 

كار اشتباهی است كه در مورد شك تان به همسرتان با همه حرف بزنید. موضوع را پیش خودتان نگه دارید. مشكلات بین شما و همسرتان باید بین خودتان بماند و نفر سومی نباید وارد موضوع شود. اگر لازم می بینید كه با كسی مشورت كنید فردی مناسب را پیدا كنید كه بتواند توصیه های مفید و عاقلانه به شما بدهد.

 

 

 آیا می دانید چه بلایی سر همسر شكاك می آید؟

 

اگر سوءظن به یك اتفاق هرروزه تبدیل شود می تواند مشكل ساز باشد. به خصوص برای كسی كه شكاك است.

 

یك فرد شكاك:

 •   معمولا احساس ناامنی می كند.
 •  بدترین چیزها را در مورد همسرش تجسم می كند.
 •  حتی یك اتفاق ساده مثل برنداشتن تلفن توسط همسرش می تواند زندگی را برای خودش و بقیه به جهنم تبدیل كند.
 •  آرامش روحی و روانی را از خود و دیگران سلب می كند.

 

 

حریم خصوصی خودتان را داشته باشید

از مهم ترین راهكارهای زندگی با یك همسر شكاك ایجاد حریم خصوصی برای خودتان و البته همسرتان است. همسرتان چه بخواهد و چه نخواهد باید بداند چه محدوده  هایی جای او نیست و در چه مواردی نباید دخالت كند یا حساسیت به خرج دهد. این كار را باید از همان روز اول زندگی مشترك تان انجام دهید. او را به حوزه هایی كه فقط و فقط متعلق به خودتان است وارد نكنید.

به همسرتان اجازه ندهید كه…

 •     سرزده به محل كارتان بیاید.
 •    به دلیل حساسیت های بی موردش زندگی اجتماعی شما را فلج كند.
 •    كمد، كشو و كیف هایتان را زیر و رو كند.
 •     در مورد موضوعاتی كه مربوط به گذشته شماست بیش از حد سؤال كند.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.