خانه » آرایش و زیبایی » این جراحی های زیبایی شما را جوان‌ می‌کند اما نه جذاب‌تر!

این جراحی های زیبایی شما را جوان‌ می‌کند اما نه جذاب‌تر!

یک بررسی جدید نشان می دهد جراحی زیبایی کشیدن پوست صورت یا پلک ممکن است باعث شود شما اندکی جوان تر به نظر برسید، اما شما را جذاب تر نمی کند.

به گزارش لایوساینس، در این پژوهش گروهی از بیماران که جراحی زیبایی صورت برای برطرف کردن نشانه های پیری انجام داده بودند، توسط گروهی از ناظران از لحاظ ظاهری مورد سنجش قرار گرفتند؛ نتیجه آن بود که این افراد به طور میانگین نسبت به پیش از عمل سه سال جوانتر ارزیابی شدند، اما از دیدگاه این ناظران تغییری در میزان جذابیت آنها بوجود نیامده بود. مزایا و معایب جراحی زیبایی

مزایا و معایب جراحی زیبایی

این پژوهشگران این بررسی را با این هدف انجام دادند که ارزیابی کمی به طور عینی از میزان افزایش جذابیت پس از جراحی انجام دهند، در حالیکه قبلا این ارزیابی اغلب به طور ذهنی و بر اساس گزارش های موردی انجام می شده است.

دکتر جوشوآ زیم از بیمارستان لنوکس هیل و انستیتوی چشم، گوش و گلوی منهتن، و سرپرست این پژوهش، می گوید: “بیماران برای این به نزد ما می آیند تا جوانتر به نظر بیایند. آنها می خواهند شاداب تر شوند.ما معمولا به بیماران نمی گوییم که ما این مقدار شما را جوانتر یا جذاب تر می کنیم، ما نمی خواهیم انتظارات کاذب یا غیرواقع گرایانه را در آنها ایجاد کنیم.”

البته زیم تاکید می کند که پاسخ قطعی به پرسش افزایش جذابیت پس از جراحی پلاستیک نیاز به پژوهش بیشتر دارد. این بررسی جدید خیلی کوچک بود، و ممکن است بررسی های بزرگتر بعدی تفاوت قابل توجهی در میزان جذابیت پیش و پس از جراحی نشان دهند.

در این بررسی سنجش گرانی که از میان مردم عادی انتخاب شده بودند، عکس های ۴۹ بیمار در سنین ۴۲ تا ۷۳ سال را که تحت عمل جراحی زیبایی صورت قرار گرفته بودند، مورد ارزیابی قرار دادند. از این داوران خواسته شده بود تا سن شخصی که عکسش را می دیدند، حدس بزنند، و میزان جذابیتش در یک مقیاس ۱ تا ۱۰ تعیین کنند. هیچکدام از این داوران عکس های مربوط به پیش و پس از جراحی یک بیمار واحد را نمی دیدند.

این سنجشگران با نگاه کردن به عکس های پیش از جراحی بیماران سن بیماران را به طور میانگین ۲٫۱ سال کمتر از سن واقعی تخمین زدند. هنگامی که آنها به عکس های پس از عمل جراحی نگاه می کردند، سن افراد را ۵٫۲ سال جوانتر از سن واقعی تخمین زدند؛ به این ترتیب جراحی باعث شده بود که این بیماران حدود سه سال جوانتر به نظر برسند.

اما درباره جذابیت افراد، نمره اغلب سنجش گران ۴ تا ۶ بود و تفاوتی از لحاظ نمره جذابیت بین پیش و پس از جراحی وجود نداشت.

منبع : همشهری آنلاین

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.