خانه » آرایش و زیبایی » ترک کف پا را جدی بگیرید!

ترک کف پا را جدی بگیرید!

یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: عفونت های باکتریایی و قارچی موجود بر ترک های سطح کف پا ممکن است باعث مقاومت ترک ها شود بنابراین برای درمان ترک پا بهتر است ابتدا عفونت ها را از بین ببریم. مشکل ترک کف پا

مشکل ترک کف پا

دکتر امیر هوشنگ احسانی ، ترک های عمیق پا را حاصل خشکی زیاد پوست و در برخی مواقع اگزمای پوستی دانست و گفت: درمان دیگری به جز چرب و مرطوب نگه داشتن آن در شرایط خشکی پوست وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر در عمق ترک های پا، عفونت های باکتریایی و قارچی نشت کرده باشد باعث بسته شدن ترک ها می شود و درمان و رفع ترک ها را به تعویق می اندازد.

این متخصص پوست، مو و زیبایی در رابطه با درمان این عارضه پوستی توصیه کرد: درمان های آنتی باکتریال ضد میکروبی و ضد قارچی در ترک های مقاوم با استفاده از پمادهای ضد التهاب، نرم کننده و چرب کننده تاثیر زیادی دارند.

احسانی بسیاری از موارد خشکی دست و پا را حالت اگزمایی پوست دانست و گفت: در این موارد پوست در تماس با ماده محرک دچار حساسیت و خشکی می شود و در صورت پیشرفت ضایعاتی چون التهاب، خارش، ترک و ترشح را در پی دارد.

وی در رابطه با درمان اگزمای پوستی، گفت: قبل از بروز اگزمای پوستی باید از بروز آن پیشگیری کرد چرا که درمان اگزما و خشکی ناشی از آن چندان تاثیری ندارد و بهتر است قبل از پیدایش اگزما مراقبت های لازم صورت گیرد.

منبع:صدف نیوز

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *