خانه » اخبار روز » اجتماعی » هجوم مانکن های ساپورت پوش به تهران/ تصاویر

هجوم مانکن های ساپورت پوش به تهران/ تصاویر

نویسنده وبلاگ “شنود” در آخرین بروز رسانی وبلاگ خود چنین نوشت: البته این از خاصیت های جامعه ی آوانگارد و مدپرست است که برای ذایقه سازی و هویت بخشی به پدیده های نو و گاها ناساز با فضای عمومی، اقدام به نامگذاری خاص بر روی آنها می کنند.

این تصاویر در فضای عمومی تهران براحتی قابل مشاهده است.

اینکه چرا و چه کسی نام «جوراب شلواری» های سابق را «ساپورت» نهاده و اصلا این نام از خارج کشور همراه با این جوراب شلواری های رنگ آمیزی شده وارد شده یا خیر، موضوع بحث ما نیست.

 

هجوم مانکن های ساپورت پوش به تهران/ تصاویر

 

داستان از این قرار است که از زمستان 1391 برخی زنان خیابانی تهران در حرکتی کاملا مشکوک و سیستماتیک اقدام به پوشیدن جوراب شلواری هایی نمودند که منظره ی بدن نمای از زانو به پایین این پوشش ها قدری عجیب می نمود.

متاسفانه اقدامی در برخورد با این پوشش (که عملا شلوار را از زیر مانتو حذف کرده بود) از سوی هیچکدام از مبادی مسئول صورت نگرفت.

یکی از تحلیل های محتمل نیز این بود که حساسیت فضای پیش از انتخابات ریاست جمهوری و بهانه جویی دشمن برای شیطنت رسانه ای، دلیل جدی نگرفتن این آسیب اجتماعی می توانست باشد.

بهار 1392 از راه رسید و چشم مردم تهران منور به کوتاه تر شدن مانتوهایی شد که زیر آن هیچ برتن صاحبش نبود جز جوراب شلواری های سابق (که حالا نام ساپورت به خود گرفته بودند) و آرام آرام با حرکتی خزشی این ساپورت ها نه تنها آفتاب بیشتری به خود می دیدند بلکه رنگ ها و نقوش بیشتری را بر اندام باربی های تهرانی تجربه می کردند.

گاهی یک ساپورت «رنگ پا» بیننده را به اشتباه می انداخت که نکند فقط یک پیراهن بر تن فلان زن است و دیگر هیچ!

 

هجوم مانکن های ساپورت پوش به تهران/ تصاویر

 

به هر روی..

پس از اعلام نتایج انتخابات خرداد 92 ، آمار ساپورتهایی که صاحبانشان مانتوها را نیز به کناری نهاده و پیراهنی کِشی و چسبان را روی ساپورت ها برتن می کردند شیب تندی به خود گرفت.

این تصاویر در فضای عمومی تهران براحتی قابل مشاهده است

حالا این روزها..

ساپورت های رنگارنگ در حال فتح خیابان های تهران است.

اکنون به وفور دختران و زنانی در سطح شهر تهران دیده می شوند که پیراهنی کشی و مجلسی را (که هیچ ربط و شباهتی به مانتو ندارد و صرفا پیراهنی است که تا نیمی از نشیمنگاه امتداد دارد) بر تن داشته و پوشش تمامی نیم تنه ی تحتانی بدن را برعهده ی ساپورت نازک و گاها رنگ بدن خویش گذاشته اند.

روز گذشته برای دیدن فیلم «هیس!..دختر ها فریاد نمیزنند» به سینما پردیس رفته بودم تا یکی دیگر از فیلمهای سینمای مولف را ببینم.

انبوه زنان و دختران ساپورت پوشی که مردانشان با عضلات ستبر و بدنسازی شده (مردانی که حکماً به اندازه ی جوجه خروس هم غیرت ندارند) دیده می شد و در این میان دخترکی با آرایشی غلیظ و موهایی افشان با ساپورتی مشکی خودنمایی می کرد چرا که با فونت نستعلیق سایز 90 و سفید، روی ران ها و ساق پاهای خویش(بر روی ساپورت) اشعاری مورب و حالت ابر و باد ادبیاتی نوشته شده بود.

هرچه کردم نتوانستم قید خواندن اشعار بزنم.

دقیق تر شدم.

نوشته بود : شوش..جوادیه…راه آهن..شوش..میدان راه آهن…ترمینال جنوب..

نمی دانستم بخندم یا عصبانی شوم.

طراحی ابلیس، کار خودش را برای کسانی که نمی خواهند به ساپورتها چشم بدوزند، کرده بود..

چشم ها کنجکاو خواندن اشعار می شوند.

بعید نیست در آینده ی نه چندان دور که جدول متقاطع کلمات را بر روی برجستگی بدن زنان و دختران ایرانی در فضاهای عمومی شاهد باشیم.

نگرانم..

نگران شهرستان هایی که قرار است مورد حمله ی ساپورت ها قرار گیرند.

پروژه ی «حیازدایی» دشمن همچنان ادامه دارد و ما همچنان در غار اصحاب کهف خوابیم.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. با سلام
  خودتان باشید…..
  مهم نیست دیگران چه فکری می کنند.اگر خداشما را اینگونه آفریده حتما" دلیلی دارد.بعلاوه یک جنس اصل همیشه بیشتر ازیک کپی می ارزد.

 2. بدو بدو حراجش کردیم دخی ساپورتی مفتیه!بیاایوربازار

  عامو اینجو ایرانه…دینشم اسلامه…اسلامم گفته مثه آدم بگرد طوریکه جلب توجه نکنی حالا هرکی دلش میخاد ساپورت بپوشهو آرایش غلیظ کنهو هزارتاکرم دیگه بریزه بی زحمت بره اروپا…شرمنده اینجو ایرانه کشوریکه متمدنه و شمایی که تمدن رو تو لختی و ساپورت میبینی پس لطفا کامل لخت تشریف بیار که مث حیوانات(خر.بز.گاو….)متمدن باشی چون توکه دلت میخاد لختی بگردی مث اروپاییا یعنی مرجع تقلیدت حیوونان دیگه! چون ماکه شیعه هسیم و قرآنمون گفته باحجاب باشین جلف نباشین جلب توجه نکنین!

 3. آقا اصن یه چیزی هرکی ساپورت پوشید یعنی:1)جون خوت شماره بده2)التماست میکونوم …..3)جون خودومو خودت یه تیکه بم بنداز…بوبا ایی بدبختا خو ساپورت میپوشن تا شمارو گیر بیارن عامو خو درک بکن دیگه…شماهم یه ساپورتی دیدین به خواستش برسونیتش تا سرطان کمبودتوجه نگیره…دخترروشنفکر* ما داره توسرما و گرما ساپورت میپوشه و به این مفتی و رایگانی خودشو در اختیار شما میذاره خداییش ایی انصافه که به ایی دختران ایثارگربد بگین…درود برساپورت پوشان حراج.!!!

 4. اون خانم یا آقایی که خودشو ایرانی اصیل نه عرب کثیف معرفی کرده درست میگه نباید توکار دیگران دخالت کرد ولی باید اونقدر شعور،شخصیت، ادب وفرهنگ هم داشته باشه که به کسی توهین نکنه چون برادرای عرب هم میان توسایت واین کامنتها رومطالعه میکنن ولی کسی که به این راحتی توهین میکنه من مطمىنم توخیابون بزرگ شده زیردست همین ساپورت پوشها

 5. طوری باش که جامعه هست

 6. اگه برخی دخترخانومای چادری اوضاعشون بده چه ربطی به چادر داره اگه یه مسلمون بد باشه یا یه مسیحی یا یهودی مقصر دین اونها ست؟یا خودشون که از دینشون پیروی صحیح نکردن

 7. اونایی که ساپورت رو عامل بی حیایی نمیدونن عریان شدن رو هم بی حیایی نمیدونن .ساپورت تمام برجستگیهای بدن رو مشخص میکنه و باعث خوشحالی چشم چرونهای هوس بازه

 8. بابا ولشون کنید اینا عقده ی شوهر دارن این جوری میان بیرون بلکه یکی نگاشون کنه

 9. الهی بمیرم الان همه دخترا چادری شدن به مولا بیشتر چادریها از اونایی ک ساپورت میپوشن وضعشون خراب تره.

 10. به نظر من هرچیزی جا داره ایرانیا جنبه ی هیچی رو ندارن از شور درمیارنش سریع.

 11. ایول به بچه شهرستانیا

 12. بچه های خوابگاه

  زن شبیه مرواریده،مرواریداگه ازداخل صدفش(چادر)بیرون بیاددست همه کس بهش میرسه پس بهترزنهای این زمونه برگردن داخل صدفشون.شخصیت شمابذارطوری باشه که جامعه مثل یه کالاباشمامرواریدها برخوردنکن ماخودمون مردهستیم مردهاروخوب میشناسیم

 13. من موافقم با نظر همه دختر ها مثل فاتی جون.

 14. li li راست ميگه انقدر فضول نباشيد هركي هرجور بخواد ميره بيرون به شما ربطي نداره خوبه دخترهاي ديگه به چادر بوشيدن شماها گير بدن

 15. طبق تحقیقات 75 درصد این افراد دچار سندروم خودنمایی هستند .افراد بیمار رو به خاطر بیماریشون سرزنش نکنید!!!!!!!

 16. میم مثل مادر

  سلام دوستات
  بنظر من یک خانم باید نوع پوشش به شکلی باشه که مثل یک خانم باشه این مقاله برای بالا بردن سطح بازدید کننده نوشته شده ما باید سطح فکرمونو درباره بهتر شدن زندگیمون ارتقا بدیم،و من اصلا جرات نمیکنم مانتوی کوتاه با ساپورت بپوشم از نگاههای حریصانه میترسم اگر قرار باشه وقتی دارم تو خیابون راه میرم صدتا ماشین جلوی پام نگه داره و آدمای جور واجور دنبالم بیوفتن خوب پوششمو مناسبتر میکنم باید طبق فرهنگ جامعه پیش رفت چرا جوری نریم بیرون که به عنوان یک فرد با شخصیت دیده بشیم نه یک ….

 17. ساپورت اگه زخیم باشه صحیحه اصلابعضی ها گندشو دراوردن وااااااااااااااااااااااااالا اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالاا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *