چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397
خانه » گوناگون » خاطره احمدی‌ نژاد از کشک بادمجان امیر کبیر!

خاطره احمدی‌ نژاد از کشک بادمجان امیر کبیر!

خبرگزاری فارس: مراسم بزرگداشت «امیرکبیر» که با حضور رئیس جمهور برگزار شد حاشیه هایی از پخش کلیپی با صدای «فرهاد»، هدیه لباس ترمه به رئیس جمهور و خاطره احمدی نژاد از کشک بادمجان امیرکبیر داشت.

مراسم یکصد و شصت و یکمین سالگرد شهادت امیرکبیر در تالار وحدت تهران با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

* در این مراسم علاوه بر محمد شریف ملک زاده، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهور، ثمره هاشمی، دستیار ارشد رئیس جمهور، وزرای آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی بازیگرانی چون ایرج راد و محمدرضا شریفی نیا نیز حضور داشتند.

* مجری برنامه نیز داریوش ارجمند بود که به گفته خودش این دومین برنامه ای است که پس از اجرای برنامه پهلوان تختی، مجری شده است.

* در این مراسم کلیپ «سرداران ایران زمین» که تصاویر متعلق به مردان تاریخ گذشته تا زمان معاصر و شهدای دفاع مقدس بود، با صدای «فرهاد» و شعر «یه شب مهتاب» از «احمد شاملو» پخش شد.

* محمود احمدی نژاد در این مراسم به بیان خاطره ای درباره «امیرکبیر» پرداخت و گفت: روزی سفیر روس به حضور امیرکبیر می آید تا درباره افزایش مرز روسیه صحبت کند که امیرکبیر به وی می گوید: تا به حال کشک بادمجان خورده ای؟ که او می گوید: نه! امیرکبیر می گوید: ما در خانه یک فاطمه خانم داریم که به او می گوییم فاطمه خانوم جان که کشک بادمجان های خوبی می پزد، شما بروید وقتی کشک بادمجان پخت برای شما می فرستم. و این یعنی امیرکبیر به سفیر روس گفت برو دنبال کشکت!

* سالار عقیلی نیز در این برنامه 3 تصنیف با موضوع «وطن» اجرا کرد و کریم خانی نیز به مدیحه سرایی پرداخت.

* خانواده شهدای هسته ای هم در این مراسم حضور داشتند.

* در پایان مراسم هم یک استاد ترمه بافی از اصفهان، لباسی شبیه لباس امیرکبیر از جنس ترمه را به احمدی نژاد هدیه کرد.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *