خانه » آرایش و زیبایی » چگونه سیاهی های سر زانو و آرنج را از بین ببرید ؟

چگونه سیاهی های سر زانو و آرنج را از بین ببرید ؟

مشکل سیاهی زانو و سرآرنج هاست، مشکلی رایج که بسیاری از خانم ها را آزار می دهد تا جایی که حتی در خانه خودشان یا در میان زن های دیگر نمی توانند لباس های دلخواه شان را بپوشند چراکه سیاهی های زانو و آرنج بیش از هر چیز جلب توجه كرده و به زیبایی زنانه آنها خدشه وارد می کند. سیاهی های سر زانو و آرنج

از بین بردن سیاهی های سر زانو و آرنج

در اینجا سعی کرده ایم از جنبه های مختلف این مشکل را بررسی کنیم یعنی اول در مورد علل آن صحبت کنیم و بعد راه حل پزشکی و غیرپزشکی متفاوتی را برای بهبود این حالت ارائه دهیم، البته مسلم است که اگر به پزشک مراجعه کنید راه حل هایی متناسب با نوع پوست شما ارائه خواهد داد.

کدام لیزر به رفع تیرگی کمک می کند؟

استفاده از لیزر در درمان تیرگی پوست باید بسیار با احتیاط انجام شود؛ تنها لیزری که بدون عارضه می تواند پوست را روشن کند لیزرکیوسویچ N-dyag است. با این لیزر طی ۲۰-۷ روز تیرگی ها از بین می روند، البته با توجه به میزان تیرگى زمان های متفاوتی برای از بین بردن سیاهی ها لازم است، یعنی هر چه تیرگى بیشتر باشد تكرار لیزر و زمان بیشتری می خواهد.

چرا آرنج و زانو سیاه می شوند

رعایت نکردن بهداشت: عدم رعایت بهداشت و تجمع سلول های مرده در نواحی آرنج و زانو می تواند یکی از علل تیرگی پوست این ناحیه مخصوصا در کودکان باشد.

اصطکاک مداوم: آرنج و زانو نواحی ای هستند که بیشتر درمعرض تماس با محیط و اصطکاک با البسه، مبل، فرش، میز و… قرار می گیرند و این آسیب های مکرر ومداوم سبب افزایش ضخامت پوست در این نواحی و تیره شدن آنها می شود.

سر زانو نشستن و لم دادن روی آرنج: فشار و اصطکاک ناشی از این حرکات باعث افزایش ضخامت و تیرگی زانو و آرنج می شود.

تماس زیاد با نور آفتاب: کسانی که تماس زیادی با نور آفتاب دارند و این نواحی در معرض آفتاب قرار گیرد به دلیل تولید ملانین بیشتر پوست ظاهری تیره به خود می گیرد.

خشکی پوست: خشکی باعث می شود که پوست استعداد بیشتری برای تیره شدن داشته باشد. پوست زانو و آرنج غدد سباسه (چربی) کمتری نسبت به سایر قسمت های بدن دارد بنابراین بیشتر احتمال خشک شدن دارد.

بعضی بیماری ها: از جمله سندرم آدیسون، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCO) و تغییرات هورمونی که در بارداری رخ می دهد از علل تیرگی پوست این نواحی است.

با کمک پزشکان

اگر بخواهید در زمان کوتاهی زانوها و سر آرنج ها را سفید کنید، می توانید از پزشک تان بخواهید برای تان میکرودرم ابریژن انجام دهد که یک پیلینگ فیزیکی است. همچنین پیلینگ های شیمیایی با TCA یا اسید گیلیکولیک که در مطب پزشک انجام می شود هم به روشن تر شدن پوست کمک می کند و سبب افزایش جذب و نفوذ داروهای روشن کننده می شود. روش دیگری هم به نام میکروپوریشن وجود دارد که در آن داروهای ضدلک از طریق کانال های الکتریکی که با دستگاه میکروپوریشن ایجاد می شود وارد عمق پوست می شوند و اثر خود را اعمال می کنند. در صورتی كه به هر دلیلی از این شیوه ها نتیجه نگرفتید یا نتوانستید تهیه كنید، بهتر است روش های خانگی و استفاده از تركیبات طبیعی را امتحان كنید.

اگر برای سفید شدن عجله ندارید

اگر پوست حساسی دارید و فعلا عجله زیادی برای سفید شدن پوست تان ندارید پیشنهاد می کنیم سراغ کرم های روشن کننده حاوی هیدروکینیون بروید که می توانند به روشن شدن پوست کمک کنند. (اگرچه ممکن است حدود ۳ ماه طول بکشد تا اثر کنند). البته یادتان باشد که مصرف نادرست و طولانی این دارو می تواند تغییر رنگ غیریکنواخت در پوست ایجاد کند و به همین دلیل بعضی از پزشکان این دارو را با دیگر داروها مانند ترتینوئین، اسید آزالالیک یا اسید کوژیک ترکیب می کنند تا نتایج بهتری ایجاد کنند.

۷ نوع کرم موثر برای رفع تیرگی زانو

۱٫ کرم های حاوی AHA و اسید سالیسیلیک: این ترکیبات در کرم های چرب اگر ساخته شوند کمک خوبی به روشن تر شدن پوست می کند.

۲٫ کــرم های کراتولیتیک: این کرم ها لایه شاخی را نازک و از ضخیم شدن و تیرگی پوست این ناحیه پیشگیری می کنند.

۳٫ کرم های حاوی اوره ۵ تا ۱۰ درصد: با نفوذ در لایه های عمیق پوست، آن را نرم کرده و پوسته ریزی را آسان می کند.

۴٫ کــرم ها یا ژل هـای روشن کننده: این محصولات از عناصری مانند اسید لاکتیک، عصاره شیرین بیان، اسید کوجیک، عصاره آلفا آربوتین، پودر امبلیکا، کره درخت روغن قلم، روغن گل پامچال و عصاره گریپ فروت ساخته شده اند که می توانند زانوهای شما را در ۲ تا ۳ هفته روشن کنند.

۵٫ کرم های اسکراب یا ساینده: این کرم ها برای برداشتن پوست های مرده مناسب هستند البته باید یادتان باشد که نباید سایش شدید و روزانه باشد چون باعث می شود پوست آسیب ببیند وحتی امکان دارد تیره تر شود.

۶٫ کرم های استروئیدی ملایم: در مواقعی که دلیل خشکی و پوسته ریزی اگزماست، اما بهتر است در این شرایط به پزشک مراجعه کنید.

۷٫ کرم های مرطوب کننده: بعد از سایش موضع و حمام کردن حتما روی موضع مورد نظر را کرم مرطوب کننده بمالید، شب ها قبل از خواب هم استفاده کنید؛ یادتان باشد که بعد از درمان هم برای جلوگیری از تیرگی مجدد استفاده از مرطوب کننده الزامی است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع:مجله سیب سبز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

بدون دیدگاه

  1. ببخشید ولی بعضی مطلباتون تکراری هستند
    مثل همین مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.