خانه » داستان » داستان کوتاه و خواندنی ذهن خلاق

داستان کوتاه و خواندنی ذهن خلاق

مدیریتش حرف نداشت. شرکتش در خیلی از رقابتهای تجاری موفق بود و حرف اول رو میزد. اتفاقا مشاوران صاحب نظر و کاربلدی هم داشت.

یه روز منشی تلفنی بخاطر شکایت از پائین بودن دستمزدش، یه قرار خصوصی ازش خواست.

مدیر موفق، روزی رو تعیین کرد و در همون روز پای صحبتهای منشی شاکی نشست! منشی اولش با دلهره و شمرده شمرده حرف زد ولی بالاخره جون کلامو گفت:

_ آقای رئیس، من حقوقم کمه! اصلا از این وضعیت راضی نیستم. مشاورای شما فقط یکی دو ساعت میانو میرن و کلی دستمزد میگیرن! در حالیکه این حقوقی که به من میدید، نصف دستمزد اونا هم نمیشه! اصلا شما می دونید من هزارتا شماره تلفن از حفظم! درحالیکه اونا …

مدیر با بلند کردن دستش، اجازه صحبت به منشی تلفنیشو نداد. بعد از کمی مکث، از جاش بلند شد و یه خرده قدم زد. بعد رفت نزدیک پنجره اتاقش و از اونجا به خیابون های شلوغ شهر خیره شد. منشی منتظر بود ببینه رئیس چی میخواد بگه که یهو آقای مدیر به حرف اومد:

_ ببین دخترم، من به توانایی افراد پول میدم نه به حضورشون! این مشاورایی که می بینی دورم جمع کردم، به من فکر میدن، ایده میدن، راهکار میدن، برای دوام و بقاء شرکت فکر میکنن. ذهنشونو مدام بکار میندازند که چطور باید پیشرفت کنیم و از رقبا عقب نیوفتیم. من به اونا پول خوب میدم که به من خوراک ذهنی بدن! ذهن اینا همش درگیر رشد و خلاقیته تا اینکه پر بشه از اعداد و ارقام مزخرف و بیهوده اینکه تو توی ذهنت ریختی و داری جولوی من به حفظ کردنشون افتخار میکنی!…

بعد اومد جولوی دختر وایساد و ادامه داد:

_ ببینم، واقعا حیف نیست این ذهن خلاقو که خدای بزرگ به عنوان بزرگترین سرمایه زندگی بهت بخشیده پر از اراجیفو عدد و شماره تلفن کنی، در حالیکه میتونی به بهترین شکل ازش استفاده کنی و پولساز و ثروتمند بارش بیاری؟

من فقط به فکر و ذهن پول میدم نه به حضور و جمع ساعت کار!…

منشی با جوابهای کوبنده مدیر از جاش بلند شد و بدون کمترین حرفی، از اتاق بیرون رفت!…

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

دست نوشته: حسن ایمانی

منبع: داستانک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

داستان کوتاه تلاش و پشتکار واقعی

داستان کوتاه تلاش و پشتکار واقعی

در این بخش از مجله پارسی وان چند حکایت از ادمهای مختلف درباره تلاش و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.