خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

برای زیباتر کردن اتاق خواب تان یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تغییر قاب بالای تخت است.

قاب تخته ای

از قاب های معمولی فراتر رفته و از کل دیوار پشت سر خود یک قاب درست کنید. تخته های چوبی قدیمی طول دیوار پشت تخت را می پوشانند. برای ایجاد ظاهر زیبا، دیوار را اندازه گیری کنید تا طول و تعداد تخته های مورد نیاز برای پوشاندن دیوار از پایین تا بالا را تعیین نمایید. با شروع از سقف، تخته ها را با زدن میخ در نقاط مختلف محافظت کنید و اطمینان حاصل کنید که میخ ها در جای خود قرار گرفته اند. همین کار را با ضربه زدن به قسمت بالای تخته پایینی در مقابل قسمت پایین تختۀ قبلی، تا پایین دیوار ادامه دهید. شاید وقتی به پایین می رسید نیاز باشد که یک تخته را افقی ببرید. افزودن یک قاب تخته ای سفارشی دائمی به تختخواب حس آرامش به دیوار اطاق شما خواهد بخشید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

مربع کردن

برای یک پروژۀ قاب سفارشی آسان، یک قاب تخته ای کوچک را به مربع های کوچک تقسیم کنید. برای ساخت این قاب تخته ای، تختۀ چند لا را به مربع هایی به تعداد کافی که مناسب فضای شما باشد ببرید. مربع های ما 20 سانتی هستند. قسمت جلویی هر مربع را لحاف پنبه ای بپیچانید و از پشت به هم بدوزید. برای مربع پارچه از هر طرف حداقل 5 سانت پهن تر از مربع تخته چندلا ببرید. پارچه را روی پنبه لایه بکشید و در پشت تختۀ چندلا بدوزید. پارچۀ اضافی را ( بخصوص در گوشه ها ) ببرید تا آویزان کردن آن راحت تر باشد.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب تخته ای مرکز خانه

اگر می خواهید کمتر از 100 دلار خرج کنید، می توانید از وسایل پایه ای مرکز خانه محلی خود یک قاب تخته ای بسازید. روی یک قطعه MDF طرحی به پهنای یک تشک و طول 40 سانت بکشید. آن را برش دهید. با استفاده از چسب چوب، MDF را با یک تکه تختۀ مهره دار که به شکلی یکسان برش داده شده است، بپوشانید. نواره های روکش چوب را روی گوشه های ناهموار بچسبانید. تزئینات را به لبه بالایی و قبه را به قسمت برش خورده بچسبانید یا پیچ کنید. کل قطعه را نقاشی کنید. وقتی خشک شد، قاب تخته ای را به دیوار بزنید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب تخته ای آسان

این نوع به روز رسانی که به هیچ دوخت و ابزاری نیاز ندارد، یک روش ساده و مقرون به صرفه برای جان دادن به یک قاب تخته ای فلزی است. قاب تخته ای موجود را با یک تکه پارچه (یا پتو) بپوشانید. از دو طرف پرده با را حلقه های پرده به هم بچسبانید و هر دو طرف روبان را از داخل حلقه و اطراف قاب تخت به صورت حلقه درآورید. از چندین حلقۀ پرده در دو طرف قاب تخته ای استفاده کنید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب های نقاشی شده

به جای ساخت یک قاب تخته ای، آن را روی دیوار پشت سر خود نقاشی کنید. برای ساخت این قاب تخته ای، شما به ابزاری برای زبر کردن سطح چوب نیاز دارید، یک غلتک اصطکاک دهنده که با یک قطعه چوب زبر شده حکاکی شده است. این ابزار را می توانید در فروشگاه های صنایع دستی در قسمت نقاشی بیابید. محلی را که می خواهید قاب تخته ای را بر آن نقاشی کنید پنهان کنید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

تصویر سایه نمای قاب تخته ای

یک نمونۀ زیبا را روی قطعه ای تختۀ فیبر ترسیم و آن را بریده و جدا کنید. روی آن را رنگ سفید بزنید و سپس آن را با کاغذ دیواری بپوشانید. این نمونه روی یک دیوار خالی چشمگیر خواهد بود و جلوۀ کار هنری را در اطاق دو برابر خواهد کرد. اگر چندین تکه کاغذ دیواری استفاده کنید، مراقب باشید که با نمونۀ شما مطابق باشد تا چشم اندازی نهائی شیکی داشته باشد.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب تخته ای با چشم اندازی قدیمی

با یک قاب تخته ای چشم انداز یک روستای قدیمی را به خانۀ خود بدهید. یک ساک خوراکی بزرگ پارچۀ کافی برای پوشاندن یک قاب تخته ای فراهم می کند. دو لایه پنبه را از روی کنارۀ جلویی قطعه ای تختۀ چندلا به هم وصل کنید و سپس ساک خوراکی را روی تختۀ چندلا به هم وصل کنید. پارچۀ سفت کشیده شده را بکشید. برای یک پایان خیره کننده، قطعه ای کالای معماری به بالای قاب تخته ای سفارشی با میخ بکوبید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب تخته ای انبار

نوعی قاب تخته ای ساخته شده با استفاده از کمدهای لباس قدیمی درست کنید. با استفاده از خمیر طرح خود را روی زمین بکشید، و فضاهایی را که از لای آن دیوار نمایش داده می شود خالی بگذارید. وقتی طرح خود را به طور کامل کشیدید قطعات را به هم پیچ کنید ( ما درهای چند لایه را نیز می بریم تا متناسب با تعدادی از روزنه ها باشد و آنها را با لولا محافظت می کنیم. برای تزئین قاب تخته ای خود، مقداری رنگ و کاغذ دیواری به پشت و در کشو بچسبانید. قاب تخته ای را با استفاده از تعدادی تسمۀ چوبی یا فلزی آویزان کنید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب تخته ای پارچۀ قاب شده

اتاق خواب را با ایجاد یک قاب تخته ای قاب شده از یک چاپ گرافیکی جذاب تر کنید. پارچه را روی مقوای سنگین یا تختۀ فوم سنگین بکشید و آن را از پشت ثابت کنید. دو پنل را داخل چارچوب ارزان قرار دهید و با اسپری رنگی مطابق با آن بپاشید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب تخته ای کاغذ دیواری

یک قاب بزرگ از بازار کهنه فروش یا دست دوم فروش ها به دست آورید و به جای قاب تخته ای از آن استفاده کنید. قاب را برای تطابق با دکور خود رنگ بزنید. یک تکه کاغذ دیواری را ببرید تا متناسب با داخل قاب باشد. کاغذ را مطابق دستورالعمل سازنده در پشت قاب به کار برید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

مدرن و سرگرم کننده

درب کمدهای قدیمی را با هدف قاب تخته ای استفاده کنید. این قاب تخته ای بلند احساس بلندی به اطاق می دهد.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

اصلاح و تجدید کردن

یک قاب تخته ای چوبی قدیمی را با رسیدگی مجدد نوسازی کنید. لکه های موجود را پاک کنید و قاب تخته ای را با سفیدشوئی و صیقل دادن دوباره به اتمام برسانید. قاب های را به رنگ دلخواه درآورده و داخل آنها را نقاشی کنید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب های تخته ای تودوزی شده

با داشتن کمی مهارت دوخت و دوز، این طرح شبیه قاب تخته ای می تواند در یک آخر هفته ایجاد شود. برای درست کردن این قاب بالای تخت بعد از بریدن چوب به شکل دلخواه تان آن را با یک پارچه ظرح دار زیبا به صورت کامل بپوشانید.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

قاب تخته ای هنری دیواری

هیچکس شک نمی کند که چنین قاب تخته ای فلزی زیبائی از موادی ارزان که در یک حراجی یافت شده درست شده باشد. به تزئینات دارای نقش طوماری فلزی در نقش های جالب نگاه کنید. برای ایجاد یک قاب تخته ای مدرن می شود 3 پنل را با هم آویزان کرد. این تکه ها با دو لایه رنگ آبی پوشیده شده است تا چشم اندازی لطیف و شیک به آنها بدهد.

ایده های ارزان برای تاج های بالای تخت

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : سیمرغ

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *